75 items tagged "pomoc"

Wyników 1 - 20 z 75

Spakowali 400 paczek i pojechali na Litwę.

Category: wydarzenia i kronika

Radakom Na WielkanocWczoraj w Przecławiu odbyło się finałowe pakowanie paczek żywnościowych w ramach akcji "Rodakom Na Kresach". Akcję, przy wsparciu wielu sponsorów, organizuje po raz szósty przecławska fundacja "Polskie Wartości". Dwa busy wypełnione po brzegi paczkami są już w drodze na Litwę.

 

33 tysiące zł na koncie WOŚP w Przecławiu

Category: wydarzenia i kronika

Znow rekord na koncie orkiestry Brawo My! Znów padł rekord uzbieranych środków w gminnym sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizatorom, wolontariuszom i mieszkańcom udało się pobić rekord z 2017 roku. Wtedy poprzeczka została podniesiona bardzo wysoko - na rekordowy poziom 32,4 tysiąca złotych. W 2018 uzbierano 28 tys. zł. No i w tym roku mamy kolejny rekord - 33.003,64 zł

 

Ponad 20 ton paczek dla rodaków na Litwie wyjechało z Przecławia.

Category: wydarzenia i kronika

paczka dla rodaka 5 edycjaDziś, 11 grudnia od samego rana do późnych godzin wieczornych trwało intensywne pakowanie paczek z prezentami dla rodaków na Litwie. Wzorem poprzednich edycji, finał odbył się na sali gimnastycznej w szkole podstawowej w Przecławiu. Późnym wieczorem zapakowane auta wyjechały z naszej miejscowości. Przed nimi cała doba drogi. Jadą na Litwę m.in do Solecznik, Turgieli, Rakańców i Ejszyszek.

 

Ruszyła piąta „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”.

Category: co, gdzie, kiedy ?

Paczka dla kresowianWzorem poprzednich czterech akcji ruszyła kolejna edycja pomocy dla rodaków na Kresach. Można już wpłacać pieniądze na specjalne konto Caritas. A do 6 grudnia także przynieść żywność trwałą i środki czystości do specjalnego punktów szczecińskiego "Caritasu". Finałowe pakowanie odbędzie się 11 grudnia w Przecławiu.

Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki w Gminie Kołbaskowo

Category: w wolnym czasie

szlachetna paczkaSzlachetna Paczka to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej realizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Główną zasadą Szlachetnej Paczki jest pomaganie rodzinom, które chcą zmienić swoją sytuację. Na terenie gminy Kołbaskowo powstał właśnie nowy rejon tej instytucji, do którego prowadzona jest rekrutacja wolontariuszy.

 

Wielkanocne pakowanie w Przecławiu

Category: wydarzenia i kronika

wielkanocne pakowanieKolejny rok Fundacja Polskich Wartości pomaga Rodakom na Litwie. Na święta wielkanocne trafi do nich kilkaset paczek z żywnością. To w ramach akcji "Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach". Będzie ich ponad 300 i wszystkie wyjadą jeszcze tej nocy z Przecławia.

1% dla Emilki - czyli pomagamy po sąsiedzku.

Category: w wolnym czasie

1 proc dla emilki 2018Emilka to niezwykle sympatyczna dziewczynka, która uczęszcza do szkoły podstawowej w Przecławiu. Ma 9 lat, mieszka obok nas i od urodzenia zmaga się dzielnie z genetyczną chorobą metaboliczną. Pomimo przeciwności losu sama także pomaga innym potrzebującym. W tym roku będzie znów kwestować na Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. 

Ponad 20 ton darów wyjeżdża na Litwę [DUŻO ZDJĘĆ]

Category: wydarzenia i kronika

rodakom na kresach 201712 grudnia już od godzin przedpołudniowych trwało intensywne pakowanie dwóch tysięcy paczek. Prezenty pojadą do rodaków na Litwie, którzy mieszkają w trudnych warunkach. Wzorem poprzednich lat wielkie pakowanie odbyło się na sali gimnastycznej w szkole podstawowej w Przecławiu. Późnym wieczorem zapakowane auta wyjechały z naszej miejscowości. Przed nimi długa droga. Jadą do Turgieli, Rakańców i Ejszyszek.

Przygotowania do czwartej „Paczki dla Rodaka i Bohatera na Kresach”.

Category: co, gdzie, kiedy ?

paczka dla bohatera na kresach 2017 pani aleksandraZe zbiórką darów wystartowali 19 października. Do 8 grudnia do szczecińskiego "Caritasu" przynosić można słodycze, żywność o długim terminie ważności, chemię gospodarstwa domowego, przybory toaletowe czy kosmetyki. Potem rusza wielkie pakowanie w Przecławiu. Finał 12 grudnia od godziny 10:00. Dary pojadą na Litwę do naszych rodaków, a organizatorzy muszą się spieszyć by je dostarczyć przed świętami Bożego Narodzenia. I tak już czwarty rok z rzędu.

"Teatr Dla Życia" zagra dla Adasia

Category: w wolnym czasie

TeatrDlaZycia W poniedziałek 19 czerwca o godzinie 19.30 w kościele parafialnym w Przecławiu odbędzie się prezentacja projektu "Teatr dla życia - gramy dla Adasia". Wystawiana będzie słynna sztuka Moliera "Skąpiec". Młodzi aktorzy z Publicznego Gimnazjum w Przecławiu od kliku tygodni prowadzą intensywne próby. Występ uczniów Publicznego Gimnazjum w Przecławiu jest występem charytatywnym. Ma na celu zebranie funduszy na leczenie i rehabilitację kolegi ze szkoły - Adasia Bieli.

600 paczek pojechało na Litwę.

Category: wydarzenia i kronika

paczki na wielkanocZa nami kolejna akcja pamięci o rodakach na Kresach. Wczoraj do wieczora w szkole podstawowej w Przecławiu trwało pakowanie paczek żywnościowych. Fundacja Polskie Wartości wraz ze wsparciem wolontariuszy przygotowała prawie 600 wielkanocnych prezentów, które dostarczone zostaną w ten weekend do naszych rodaków zagranicą. Pomysłodawcy akcji - Wojciech Woźniak i Łukasz Szełemej są już w drodze Litwę.

 

Jeden procent dla Adama z Przecławia

Category: w wolnym czasie

adam biela 1 procent15-letniego Adama Biela w Przecławiu znają chyba wszyscy. To niezwykle sympatyczny chłopak, wielki fan piłki nożnej, ministrant w naszym parafialnym kościele i super kolega na którego zawsze można liczyć. Kilka miesięcy temu zakończył naukę w szkole podstawowej i rozpoczął edukację w publicznym gimnazjum w Przecławiu. Jest bardzo aktywną osobą pomimo swojej niepełnosprawności. Od najmłodszych lat cierpi na rozszczep kręgosłupa i wodonercze. Adam  sparaliżowany jest od pasa w dół i porusza się wyłącznie na wózku.

Jeden procent dla Antosia

Category: w wolnym czasie

AntekJeden procent to niewiele i często o takiej formie pomocy potrzebującym zapominamy. Czasami z niewiedzy, czasami z lenistwa. Niektórzy podatnicy myślą, że skoro płacą tak mało podatku, to 1% z tego to tylko kilka złotych. Ale ta suma pomnożona przez kilkuset podatników może bardzo pomóc, a środki zebrane w ten sposób podniosą jakość życia chorego dziecka i jego rodziców.

 

Patrycja czeka na 1%

Category: w wolnym czasie

patrycja 1 procTej dziewczyny chyba nikomu nie musimy przedstawiać. Patrycja, mieszkanka naszej gminy, od lat walczy z chorobą nowotworową. Pomimo ciężkiego stanu, radzi sobie z codziennymi czynnościami i potrafi wykonać wiele zadań. Regularnie uczęszcza w rehabilitacji zarówno w domu jaki i w specjalistycznych ośrodkach. Ale choroba postępuje. Patrycja jest niewidoma. Ma także zaburzenia pamięci. A wszystko zaczęło się od dnia w którym uderzoną ją podczas zabawy śnieżką w oko.

Polacy na Kresach mają piękne święta.

Category: wydarzenia i kronika

WilenszczyznaTo były tony żywności, ponad dwa tysiące przejechanych kilometrów i wiele, wiele radości oraz łez wzruszenia u naszych rodaków. Przed wigilią zakończyła się trzecia akcja "Paczki Dla Rodaka i Bohatera na Kresach". Organizatorzy, którzy wrócili do domu z długiej podróży na Litwie, zapowiadają kontynuację akcji w przyszłym roku i to nie tylko w grudniu. Akcja pomocy rodakom ma być kontynuowana także na Wielkanoc i wakacje.

Wielkie pakowanie paczek dla Kresowian.

Category: wydarzenia i kronika

paczka dla kresowianW środę 14 grudnia od południa rozpoczęły się intensywne przygotowania do finału trzeciej "Paczki Dla Rodaka i Bohatera na Kresach". Na sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Przecławiu pojawiały się nieskończone ilości trwałej żywności, słodyczy oraz środków chemicznych. Do pracy zabrało się około 100 wolontariuszy, których zagrzewali do pracy pomysłodawcy akcji - Wojciech Woźniak i Łukasz Szełemej.

Ruszyła już trzecia „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”.

Category: co, gdzie, kiedy ?

Paczka dla kresowianWzorem poprzednich dwóch akcji ruszyła kolejna edycja pomocy dla rodaków na Kresach. Można już wpłacać pieniądze na specjalne konto Caritas. A od wczoraj do 6 grudnia także przynieść żywność trwałą i środki czystości do dwudziestu punktów na terenie całego kraju. Finałowe pakowanie odbędzie się 14 grudnia w Przecławiu.

Pomóżmy Patrycji w rehabilitacji

Category: wydarzenia i kronika

patrycja rehabilitacjaOd czterech lat piszemy o Patrycji Wątróbce ze Smolęcina, która dzielnie walczy z chorobą nowotworową. Dzięki bezinteresownej pomocy wielu dobrych ludzi rodzinie udaje się wysyłać córkę kilka razy w roku na turnusy rehabilitacyjne. Kolejny wyjazd zaplanowano na początek maja. Niestety na subkoncie fundacji „Słoneczko” jest tylko 77 zł. A turnus kosztuje 5200 zł.

V Babski Turniej - tym razem bardzo charytatywny

Category: sport i zdrowie

V babski turniej11 marca w Kołbaskowie odbył się kolejny Babski Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy. Impreza organizowana jest zawsze w pobliżu Dnia Kobiet i ma formę sportowo – integracyjną. W tym roku turniej siatkówki wygrały przecławianki, ale nie o puchar i zwycięstwo tym razem chodziło. Panie wsparły finansowo chorą koleżankę, nauczycielkę tutejszej szkoły.  

1% dla Patrycji Wątróbki

Category: w wolnym czasie

patrycja 1 procentNiedługo będziemy składać zeznania podatkowe za 2015 rok. Jak co roku możemy przeznaczyć 1% naszego podatku na dowolnie wybraną Organizację Pożytku Publicznego. Wybór jest ogromny. Na wsparcie podatników liczy prawie 7000 takich organizacji. Warto jednak zastanowić się czy nie pomóc konkretnej osobie z naszej okolicy. Na każdą złotówkę z podatku czeka 18-letnia Patrycja Wątróbka ze Smolęcina.