29 items tagged "ustowo"

Wyników 1 - 20 z 29

Duży pożar w Ustowie [ZDJĘCIA]

Category: wydarzenia i kronika

pozar w ustowieAż dziesięć zastępów straży pożarnej gasiło groźny pożar budynku warsztatowego w Ustowie. Przez długi czas nad wsią unosiła się chmura czarnego dymu. Na kilka godzin dojazd do miejscowości od ulicy Floriana Krygiera był utrudniony.

 

Budżet Państwa dofinansuje dwie drogi.

Category: nasze okolice dawniej i dziś

droga przez szklarnieDwie drogi w naszej okolicy uzyskały dofinansowanie rządowe. To efekt finału naboru wniosków w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. 50% dofinansowania otrzyma gmina Kołbaskowo na remont drogi łączącej DK13 z ul. Floriana Krygiera. A 60% dofinansowania otrzyma Starostwo Powiatowej w Policach na remont drogi od ul. Okulickiego w Szczecinie do Stobna. Pytanie tylko czy w Policach znajdą się w budżecie środki na wkład własny do tej inwestycji?

 

Fiat, Lancia i Jeep wjechały do Ustowa.

Category: wydarzenia i kronika

gezet w ustowieKolejny raz powiększyła się liczba salonów samochodowych zlokalizowanych w Ustowie. Do niedawna w tej okolicy można było tam nabyć pojazdy firm Ford, BMW, Mitsubishi, Hyundai, Suzuki, Mini, Nissan, Subaru oraz KIA. A od dziś wybór marek będzie jeszcze większy. Gorzowska Grupa Gezet otworzyła właśnie swój nowy salon samochodowy, gdzie nabywcy będą mogli wyjechać z salonu samochodami marki Fiat, Lancia i Jeep.

Jaguar i Land Rover wjadą do Ustowa.

Category: nasze okolice dawniej i dziś

jaguar i land roverLista salonów samochodowych zlokalizowanych w Ustowie jest spora i z pewnością będzie jeszcze większa. Obecnie można nabyć tam samochody firm Ford, BMW, Mitsubishi, Hyundai, Suzuki, Mini, Nissan, Subaru oraz KIA. Na początku 2016 grupa Gezet z Gorzowa rozpoczęła budowę salonów dla Fiata, Lancii i Alfa Romeo. Okazuje się, że inwestycja w tym miejscu powiększy się jeszcze bardziej. Na sąsiedniej działce powstanie salon dla samochodów marki Land Rover oraz Jaguar.

Pościg za pijanym kierowcą w Ustowie

Category: wydarzenia i kronika

pijany kierowca bmw ustowo1,5 promila alkoholu we krwi miał 30 letni kierowca BMW, który uciekł porannej kontroli trzeźwości. BMW na niemieckich numerach nie zatrzymało się do kontroli i popędziło w stronę ronda Hakena. Po policyjnym pościgu ulicą Floriana Krygiera auta wjechały do wsi Ustowo. Tam ucieczka się zakończyła. BMW uderzyło w słup energetyczny.

Groźny pożar w Ustowie.

Category: wydarzenia i kronika

pozar w ustowieW sobotni poranek doszło do pożaru budynku gospodarczego w Ustowie. O godzinie siódmej rano wszystko wglądało bardzo groźnie. Ogień szybko zajął budynek sąsiadujący z domem mieszkalnym. Kłęby dymu widoczne były z Ustowa na kilka kilometrów.

 

Centrum Handlowe „Auchan” zmieni się w Galerię Unia?

Category: nasze okolice dawniej i dziś

ikea szczecinOd kilka lat w wielu mediach spekuluje się na temat terminu i wielkości rozbudowy Centrum Handlowego „Auchan” w Ustowie. Według ostatnich informacji obok istniejącego hipermarketu „Auchan” oraz „Decathlona” ma powstać market budowlany oraz sklep meblowy. Ostatnio na portalu RetialMap należącym do Colliers International pojawiło się więcej szczegółów oraz wizualizacje nowego centrum handlowego.

Powstają kolejne salony w Ustowie

Category: nasze okolice dawniej i dziś

nowy salon ustowoW kwietniu 2015 swoje podwoje na terenie gminy Kołbaskowo otworzył Polmotor oferujący samochody marki Subaru, Kia i Nissan.  A z początkiem 2017 roku oddany zostanie kolejny obiekt. Będzie to multisalon samochodowy Grupy Gezet z Gorzowa Wielkopolskiego, którzy na naszym rynku sprzedaje samochody marki Fiat, Lancia i Alfa Romeo.

Zielone światło dla rozbudowy CH "Auchan"

Category: nasze okolice dawniej i dziś

rozbudowa auchan Na ostatniej sesji radny gminy przyjęto uchwałę, która określa działania władz Kołbaskowa na rzecz przygotowania i realizacji budowy drogi, która usprawni dojazd do Centrum Handlowego w Ustowie. Obecnie dojechać tam można jedynie od strony ulicy Floriana Krygiera (dawnej Autostrady Poznańskiej). W przyszłości będzie się tam można dostać także nową drogą od Ronda Hakena oraz od Ustowa. Załącznikiem do podpisanego porozumienia jest mapa z układem planowanych dróg oraz lokalizacje nowych marketów.

Szczecin zamyka - Przecław otwiera

Category: nasze okolice dawniej i dziś

strzelnicaW miniony weekend uroczyście otwarto strzelnicę sportową zlokalizowaną między Przecławiem a Kurowem. Popadający w ruinę obiekt po latach doczekał się nowego gospodarza. Strzelnicą zarządzać będzie Klub Sportowy "Elita". Otwarcie zbiegło się z niedawną decyzją szczecińskich radnych o zamknięciu strzelnicy w Kijewie. Czy nowy obiekt w gminie Kołbaskowo zaspokoi potrzeby mieszkańców Szczecina ?

Trzy nowe salony w Ustowie

Category: nasze okolice dawniej i dziś

nowe salony w ustowiePod koniec kwietnia 2015 swoje podwoje otworzy nowy, duży salon firmy Polmotor. Przyszli nabywcy kupią tam samochody trzech marek: Nissan, KIA i Subaru. Obiekt powstał na dużej, ponad 6000m2 działce w pobliżu hotelu i toru wyścigowego "Silver". W okolicy działają już salony sześciu innych marek aut. Teraz będzie ich dziewięć.

Salon Nissan i KIA jeszcze w tym roku

Category: nasze okolice dawniej i dziś

polmotor-ustowoW Ustowie, w okolicach hotelu "Silver" rozpoczyna się budowa dwóch salonów samochodowych. Inwestorem jest "Polmotor", a wykonawcą robót - firma "Probud" ze Szczecina. Obok istniejących już w tej okolicy sześciu salonów samochodowych - otworzą się kolejne dwa. I to jeszcze w tym roku.

Pierwszy krok do obwodnicy Przecławia

Category: nasze okolice dawniej i dziś

Obwodnica-Przeclawia-i-WarzymicOd kilku lat mówi się o konieczności powstania drogi z Ronda Hakena do Autostrady A6. Przebiegająca obecnie przez Warzymice i Przecław droga krajowa nr 13 jest wyjątkowo zatłoczona. Narzekają okoliczni mieszkańcy, kierowcy i piesi. To droga łącząca Berlin ze Szczecinem, dojazd do autostrady A6 i drogi ekspresowej S3. To także ulubiony skrót dla mieszkańców Gryfina, którzy dojeżdżają do Szczecina przez Mescherin i Rosówek.

Silver w Ustowie zaprasza na najtrudniejszy wyścig w Polsce

Category: co, gdzie, kiedy ?

silver-ustowo-wyscigJuż 10 listopada na obiekcie Silver Hotel & Gokart Center w Ustowie odbędą się zawody Silver-Man 555. Jest to najtrudniejszy indywidualny wyścig w kartingu halowym, w Polsce. Zwycięzca będzie musiał przejechać w gokarcie ponad 5 godzin.

Złóż swój podpis pod petycją

Category: nasze sprawy

petycjaInfrastrukturę drogową na terenie gminy Kołbaskowo tworzy sieć dróg krajowych, powiatowych i gminnych. Tych, nad którymi zarząd sprawuje gmina, mająca w obowiązku ich bieżące utrzymanie, jest zaledwie 18 kilometrów. Drogi gminne są sukcesywnie remontowane i modernizowane.

Mistrzowie Świata na torze "Silver" w Ustowie

Category: sport i zdrowie

PIKC2013Już w najbliższą niedzielę (07.04.2013) na torze Silver Gokart Center w Ustowie, odbędą się jedyne w Polsce i tej części Europy eliminacje do Halowych Mistrzostw Świata w Kartingu. PIKC to eliminacje krajowe, które dają możliwość wyłonienia najlepszych kierowców do startu w KWC (Kart World Championship 4 stroke) -  czyli w wolnym tłumaczeniu Kartingowe Mistrzostwa Świata Czterosuwów, czyli gokartów amatorskich. Zawodnikami mistrzostw są w 95% amatorzy, których hobby jest karting halowy.

Dziura obok dziury - tak jeździmy od Siadła do Ustowa.

Category: nasze sprawy

dziura-obok-dziuryDrogi w naszych okolicach są w coraz gorszym stanie, zwłaszcza te które nie są od lat remontowane. Z najczęściej użytkowanych przez kierowców - chyba najgorzej wygląda droga powiatowa od Ustowa przez Kurów, Siadło Dolne do Siadła Górnego. Miejscami stan tej drogi jest tak fatalny, że uniemożliwia bezpieczne poruszanie się po niej.

Nissan i Peugeot w Ustowie ?

Category: wydarzenia i kronika

dzialki-ustowoWszystko wygląda na to, że w Ustowie w okolicy Hotelu "Silver" powstaną kolejne salony samochodowe. W ostatnim czasie na otwartych przetargach gmina Kołbaskowo zbyła kilka działek pod działalność gospodarczą w tej lokalizacji. Kupujący : Polmotor oraz Drewnikowski prawdopodobnie wybudują tam swoje kolejne salony samochodowe. Oficjalnie nowi nabywcy - nie informują o szczegółach swoich inwestycji.

"Rajdowcy Kontra Wyścigowcy" - bitwa druga

Category: co, gdzie, kiedy ?

rajdowcy-wyscigowcyW sobotę 8 grudnia na torze gokartowym Hotelu Silver w Ustowie odbędzie się druga bitwa z cyklu Wyścig Mistrzów. Udział w niej wezmą najlepsi polscy kierowcy rajdowi i wyścigowi. Dodatkową atrakcją będzie start VIP-ów oraz wyścig "Młodych Wilków".

 

Linia 70 do Kamieńca i Rosówka

Category: nasze okolice dawniej i dziś

linia-70-do-moczyl-3 grudnia 2012 r. zostanie wydłużona trasa linii 70. Tym razem autobus dojedzie do Kamieńca oraz Rosówka. Siedemdziesiątką miała kursować do Kamieńca już na początku września, jednak na przeszkodzie stanęła zła nawierzchnia drogi w okolicy Kamionki. Remont feralnego odcinka drogi powiatowej został już zakończony.