Get Adobe Flash player

.

.

Logowanie

Szukaj w portalu

Prognoza pogody

Partnerzy :

dziennik-policki

mierzyn24_pl

 

 

 Bezrzecze24

 gumience24

PSamorzadowykpgk.org

Przeclaw24 na youtube

Odsłon artykułów:
8565181

Ilość internautów na stronie

Odwiedza nas 773 gości oraz 0 użytkowników.

 

I Międzynarodowy Kongres Systemu - Edukacja przez ruch

edukacja-przez-ruch-Dorota Dziamska z Pracowni Pedagogicznej im. prof. Ryszarda Więckowskiego oraz Beata Bitel dyr. Szkoły Podstawowej w Przecławiu serdecznie zapraszają wszystkich nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, edukacji przedszkolnej oraz wychowawców świetlic szkolnych i środowiskowych na I Międzynarodowy Kongres Systemu - Edukacja przez ruch który odbędzie się 1 grudnia w godzinach 9.00-17.00 w Szkole Podstawowej w Przecławiu.

 

 

Kończący roczny kurs trenerski nauczyciele między innymi z naszej szkoły przedstawią podczas kongresu warsztaty, propozycje zajęć dla dzieci wokół podań i legend związanych z regionem, ale również historią naszego kraju - mówi Iwona Wierzbicka ze Szkoły Podstawowej w Przecławiu. Zwrócą uwagę na podobieństwa treści zawartych w podaniach i legendach, które łączą dwa sąsiadujące z sobą narody: niemiecki i polski. Spotkamy zatem legendarnego, silnego, odważnego gryfa, rozwiążemy zagadkę ukrytą w herbie Goleniowa, poznamy legendę Baszty Siedmiu Płaszczy oraz inne znane, mniej lub bardziej, legendy Polski, ale w innej odsłonie. Podczas kongresu będziemy mogli posłuchać koncertu flażoletowego w wykonaniu uczniów i nauczycieli szkół szczecińskich oraz szkoły w Przecławiu. Gościem spotkania będzie pan Wojciech Wietrzyński - propagator nauki gry na flażolecie w Polsce.

Podstawę systemu "Edukacja przez ruch" Doroty Dziamskiej stanowi holistyczny model rozwoju człowieka, a podejmowane przez dzieci podczas zajęć formy aktywności wspierają ich rozwój w czterech sferach jednocześnie: intelektualnej, społecznej, emocjonalnej i fizycznej. Niezwykle istotne jest przy tym uruchomienie podczas działania wielu zmysłów (integracja sensoryczna). Oparcie poznawania świata na jednoczesnym uruchamianiu: wzroku, słuchu, dotyku, ruchu aktywizuje pracę mózgu, zapewnia prawidłowe dotlenienie mózgu. Ruch staje się więc podstawą integracji sensorycznej i umożliwia jej pełną realizację podczas zajęć.

Metoda edukacji przez ruch to zbiór wielu ćwiczeń, usprawniających poszczególne funkcje organizmu. Ćwiczenia i zabawy tego systemu bazują na ruchu, angażując zintegrowane ruchy różnych części ciała prowadzą do powstania pracy plastycznej, która poddana analizie pozwala odnieść się do treści realizowanych przez nauczyciela. Proponowane ćwiczenia uwzględniają możliwości motoryki dziecka oraz fizjologiczny ruch organizmu, a także rozwój społeczny dzieci.

Więcej informacji i karta zgłoszenia do pobrania na stronie www.pracownia.origami.org.pl

edukacja-przez-ruch-plakat

Polecamy :

ufo

NAJTAŃSZE OC
NAJWYŻSZE ODSZKODOWANIA
PUNKT KSERO
USŁUGI KURIERSKIE GLS
!!! ZAPRASZAMY !!!

więcej

  

 

nana zlobek przeclaw

 Żłobek dla dzieci
od 6 miesiąca do 4 lat.
Serdecznnie zapraszamy !

więcej

 

lody lawendowa

Przecław 26a (koło kościoła)
Nowa lodziarnia - deserownia.
Zapraszamy na pyszne lody!

więcej

 

 

myjnia viking

Nowy właściciel !
Wysoka jakość i
atrakcyjne ceny.
Przecław 1 A
(obok stacji Bobryk)

więcej

 

sunflower

Sunflower Language School
Ucz się, odkrywaj, zdobywaj !
Nowa szkoła językowa
w Przecławiu

więcej

 

dermatolog janowska

Leczenie chorób dermatologicznych
i alergologicznych
zarówno dzieci,
jak i osób dorosłych.

 

wynajme lokal

Najbliższe wydarzenia

Dzień Otwarty OSP Kołbaskowo
sobota 22 lipiec, 13:00 PM - 15:00 PM
Dożynki Gminne
sobota 26 sierpień, 14:00 PM - 22:00 PM
Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewaną
sobota 2 wrzesień, 16:00 PM - 23:00 PM

Atrakcje dla dzieci

 • Atrakcje na wakacyjny weekend (21- 23.07.2017)

  Wydarzenia są podlinkowane do kalendarza, gdzie znajdziecie szczegóły i kontakt do organizatora. Pamiętajcie, że kalendarz uzupełniany jest na bieżąco, dlatego warto do niego zaglądać codziennie.

  Piątek (21.07.)

  godz. 10.00 – 13.00 - Zajęcia w Słowianinie @ Dom Kultury Słowianin godz. 11.00 – 20.00 – Jarmark Jakubowy @ plac przy Katedrze, plac Orła Białego [...]

 • Atrakcje na wakacyjny weekend (14 – 16.07.2017)

  Wydarzenia są podlinkowane do kalendarza, gdzie znajdziecie szczegóły i kontakt do organizatora. Pamiętajcie, że kalendarz uzupełniany jest na bieżąco, dlatego warto do niego zaglądać codziennie.

  Piątek (14.07.) godz. 10.00 – 15.30 - SUMMER MINDBLOOMING – warsztaty dla dzieci w INKU @ INKU Szczeciński Inkubator Kultury godz. 15.00 – 16.20 - Rock [...]

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem