Get Adobe Flash player

.

Słabe zainteresowanie Szczecińską Kartą Rodzinną.

Szczecinska Karta Rodzinna Kołbaskowo wraz z sąsiednimi gminami przystąpiło w tym roku do programu Szczecińskiej Karty Rodzinnej. Od 1 października w urzędzie gminy, a dokładniej w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, można złożyć dokumenty o wydanie specjalnych kart rabatowych. Programem są objęte rodziny, w których jest minimum dwójka dzieci. Dzięki kartom SKR można zakupić tańsze bilety miesięczne na komunikację miejską czy opłacić wejście na basen. Tańsze są też bilety do teatrów, opery czy filharmonii. Mimo tego, że karta wydawana jest bezpłatnie, okazuje się że w Kołbaskowie wystąpiło o nią tylko 50 rodzin.

Czytaj więcej...

Oto zwycięzcy konkursu halloweenowego

najlepsze przebraniePora na rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze przebranie halloweenowe. Punktualnie w piątkowy wieczór, 6 listopada o godzinie 20:00 podliczyliśmy wszystkie głosy i znamy już zwycięzców. W tym roku nagród mamy dwa razy więcej. Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo postanowiło przyznać ich 20.

Czytaj więcej...

Pamiętamy o zmarłych

wszystkich swietychDziś Wszystkich Świętych. Tłumy mieszkańców gminy od wczesnych godzin porannych odwiedzają dwa cmentarze komunalne. Na grobach najbliższych stawiają kwiaty i zapalają znicze. Znajdują też czas na modlitwę, zadumę i refleksję. Wierni uczestniczyli także w przedpołudniowych mszach świętych, które koncelebrowane były na cmentarzach w Będargowie i Kołbaskowie.

Czytaj więcej...

Akcent z Kołbaskowa w hollywoodzkiej produkcji

marsjanin z kolbaskowaOd tygodnia na ekranach kin możemy obejrzeć najnowszy film Ridleya Scotta pt. Marsjanin. Okazuje się, że firma z terenu naszej gminy ma swój udział w produkcji tego dzieła. Wykorzystane w filmie konstrukcje sferyczne firmy Freedomes z Kołbaskowa pełnią tam rolę bazy na Marsie. Grający główną rolę Matt Damon żyje i mieszka w nich, prowadząc własną uprawę warzyw.

Czytaj więcej...

Rusza kolejna akcja odbioru gabarytów

kontenery na gabarytyJak pozbyć się legalnie i ekologicznie kłopotliwych odpadów gabarytowych? Kilka razy w roku Urząd Gminy Kołbaskowo podstawia specjalne kontenery na tego typu odpady do wszystkich swoich miejscowości. Można z nich skorzystać bezpłatnie. W wyznaczonych miejscach będzie można wrzucać zniszczone sprzęty domowe, stare meble oraz inne odpady. Kontenery dostarczone zostaną w piątek popołudniu, a odebrane w poniedziałek rano.

Czytaj więcej...

Radosnych Świąt !

wielkanoc 2015 Zbliża się czas świąt wielkanocnych. Mamy nadzieję, że najbliższe dni miną Wam w rodzinnej i ciepłej atmosferze, pełnej radości i pozytywnej refleksji. Niech świąteczny czas będzie dla Was nie tylko okresem korzystania ze szczęśliwych chwil i wyjątkowych przysmaków, ale również źródłem energii na kolejne miesiące tego roku.

Czytaj więcej...

Żłobek i przedszkole "Nana" zapraszają !

nanaAkademia Maluszka powstała w 2009 roku i od tej pory cieszy się uznaniem i zaufaniem rodziców oraz dzieci. Od 4 lat placówka mieści się w Przecławiu na osiedlu "Zielone Pole". Tutaj w komfortowych warunkach opiekę i wychowanie znajdują dzieci w wieku od 6 miesiąca do 4 lat. Właśnie rozpoczęła się rekrutacja na nowy rok szkolny 2015-2016.

Czytaj więcej...

Przedszkole "Fale" zaprasza !

fale 1Przedszkole Fale to placówka edukacyjna na najwyższym poziomie, pod względem merytorycznym, lokalowym oraz doświadczenia i kwalifikacji kadry pedagogicznej. Placówki są zlokalizowane w nowoczesnym, nowo wybudowanym budynku przy ul. Rodzinnej 1 w Przylepie (przedłużenie ul. Okulickiego na Gumieńcach w kierunku Stobna).

Właśnie rozpoczął się nabór do grup 3, 4 i 5-cio latków. Zapraszamy do zapoznania się z tą wyjątkową placówką.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

 1. Pomóż Marcinowi jednym procentem
 2. Jeden procent dla Patrycji
 3. Zapraszamy do przedszkola "Wyspa Malucha"
 4. Adaś czeka na 1%
 5. Wesołych Świąt Bożego Narodzenia
 6. Zagłosuj na naszych przedszkolaków w konkursie ekologicznym!
 7. Najlepsze przebrania halloweenowe nagrodzone !
 8. Jeśli Andrzejki - to tylko w Dworskim !
 9. Kołbaskowo przystąpi do programu Szczecińskiej Karty Rodzinnej
 10. Zapraszamy na "Dzień Otwarty" w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt
 11. IV konkurs wiedzy o naszej okolicy
 12. Zostań piłkarzem Victorii Przecław
 13. Kawiarenka Dla Mam - rusza ponownie !
 14. Zaadoptuj kociaka ze schroniska !
 15. Przezorny i ubezpieczony na wakacje
 16. Karta dużej rodziny w gminie Kołbaskowo
 17. Projekt „EKO-OBYWATEL”
 18. Kurs podstaw komputera w Przecławiu
 19. Zapraszamy na Piknik Służb Mundurowych
 20. Sezon grillowy
 21. Konkurs na najpiękniejszą palmę [fotorelacja oraz wyniki]
 22. W naszej okolicy jest przedszkole i szkoła inne niż wszystkie !
 23. "Kawiarenki dla Mam" w Przecławiu.
 24. Znów budują na Warszewie
 25. Mamy dla Was 10 płyt !
 26. Akademia Maluszka "Nana" zaprasza !
 27. Migracja portalu - czyli do trzech razy sztuka
 28. Adaś Biela czeka na 1%
 29. 1% dla Kuby Kalinowskiego
 30. Pomóż Patrycji jednym procentem
 31. Zapraszamy na zabawę taneczną
 32. Promujemy naszych : 187 - "Ciąg Dalszy Nastąpi"
 33. Twoje podatki wrócą do Ciebie
 34. Wygrała Joanna Marć - była bezkonkurencyjna !
 35. Rozstrzygnięcie konkursu halloweenowego
 36. Rusza jesienny konkurs wiedzy o naszej okolicy
 37. Kurs podstaw komputera w Przecławiu
 38. Kiedy przepada zaległy urlop ?
 39. Dziś Patrycja ze Smolęcina kończy 16 lat
 40. "Mała Miss i Mały Mister Gminy" - zapisy
 41. Edukacja na wakacjach - zapraszamy na półkolonie w Ostoi
 42. Przeprowadzka siłowni, budowa chodnika.
 43. To już trzecie urodziny portalu !
 44. Przedszkole i szkoła "Fale" oraz szkoła "Nawigator" zapraszają!
 45. Wykończenie mieszkania, bez wykończenia siebie - możliwe?
 46. Młodzi mają dość mieszkania z rodzicami
 47. Jeden procent dla Kuby z Rajkowa
 48. Przedszkole "Wyspa Malucha" zaprasza !
 49. Zapłać podatek tam gdzie mieszkasz
 50. Ferie zimowe w ośrodku w Ostoi
 51. Sonda : Szukamy ulubionego sklepu osiedlowego
 52. Odkryj wyjątkowy sklep "1001 PIW"
 53. Pomóżmy SP47 wygrać remont sali gimnastycznej.
 54. Zaczynamy jesienny konkurs wiedzy o naszej okolicy !
 55. Festyn w Warniku - dobra zabawa mimo niepogody
 56. Jesienna akcja odbioru gabarytów
 57. Konkurs filmowy i fotograficzny
 58. Kurs komputerowy - edycja jesień 2012
 59. Zaproszenie na konkurs "Dobre Smaki"
 60. Pomysł na weekend : Smętowice
 61. Gmina inwestuje w miejsca wypoczynkowe.
 62. Którędy nad morze bez korków ?
 63. Zapisz dziecko na półkolonie
 64. Wakacyjne warsztaty edukacyjne w Ostoi
 65. Już niedługo "Kiełbaskowo w Kołbaskowie"
 66. Fotorelacja z Tygodnia Bibliotek 2012
 67. Pomysł na weekend : ZOO w Eberswalde
 68. Konkurs na wiersz o bibliotece
 69. Zapisz się na naukę języka obcego !
 70. Święta Wielkanocne na biało
 71. Czas na porządki - odbiór odpadów wielkogabarytowych.
 72. Pora na zmianę opon na letnie!
 73. Uwaga - konkurs wiedzy o naszej okolicy !
 74. Zapisz dziecko do przedszkola
 75. Akcja "Z książką do czytelnika"
 76. Ostatki w Przecławiu i w Kołbaskowie
 77. Pamiętajmy o dokarmianiu ptaków zimą
 78. Pomysł na wycieczkę : Oceanarium w Stralsund
 79. Marzenia się spełniają. Patrycja będzie mieć protezę!
 80. Premiera albumu "Mixtape Oparty Na Faktach"
 81. Jeden procent dla Patrycji Wątróbki
 82. Jeden procent dla Adasia Bieli
 83. Nakręć film - wygraj wycieczkę do Włoch.
 84. Przeprowadzka na Facebook'u
 85. Zakaz odpalania fajerwerków
 86. Promujemy naszych : 187 - "Kolejny Dzień"
 87. Tak pomaga jeden procent :)
 88. Zostaw swój podatek w Kołbaskowie!
 89. Wyślij świąteczną "szlachetną paczkę"
 90. Zagłosuj na najlepsze halloweenowe przebranie !
 91. Wypełnij ankietę czytelnika biblioteki
 92. Warzymice posprzątały. Przecław też.
 93. Przyjdź na spotkanie z poczytną pisarką
 94. Patrycja potrzebuje naszej pomocy !
 95. Sprzedaj niepotrzebne rzeczy na pchlim targu
 96. Folwark Skarbimierz - pomysł na weekend
 97. Sprawdź czy masz ważny dowód osobisty
 98. Przecław Happy Singers
 99. "KLUB dla MAMY". Zapraszamy !

Polecamy :

ufo

!!! NOWY ADRES BIURA !!!
OC od 233 zł. + ASS i NNW GRATIS!
Najwyższe odszkodowania!
PUNKT KSERO
Zapraszamy!!!

więcej

  

nana-14

 Żłobek dla dzieci od 6mca do 4lat
Atrakcyjne ceny !
Ostatnie wolne miejsca !

więcej

marcpol7

MARC POL
sprzedaż i transport piasków i kruszyw
usługi sprzętowe
tel: 601 - 870 -930

 

Atrakcje dla dzieci

 • Pracownia „Pod siódemką” (ul. Ogrodowa 7) zaprasza na warsztaty, w trakcie których dzieci wykonają bombkę z filcu. Piątek (27.11.) godz. 17.00, zapisy pod nr. tel. 883 446 900. Dzień Otwarty Lokomotywowni Szczecin Wzgórze Hetmańskie, sobota (28.11.) godz. 9.00 – 14.00. W programie m.in.: prezentacja pojazdów szynowych, wystawa modelarstwa kolejowego, plener fotograficzny dla zaawansowanych, podnoszenie składu pociągu, [...] [...]

 • [ 28 listopada 2015; ] Teatr Lalek Pleciuga (pl. Teatralny 1) zaprasza na Teatralny Podwieczorek, w trakcie którego dzieci usłyszą o niedźwiedziu Wojtku - bohaterskim żołnierzu, którego losy opisał Łukasz Wierzbicki w książce "Dziadek i niedźwiadek". Potem każde dziecko wykona własnego misiowego przyjaciela. Sobota (28.11.) godz. 15.00 - zajęcia dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat, godz. 16.30 [...] [...]