naglowek-1000x100

 

Logowanie

Szukaj w portalu

Twoja wyszukiwarka

Wiadomości z Kołbaskowa

Wiadomości z kraju

Wiadomości z zagranicy

Partnerzy :

dziennik-policki

mierzyn24_pl

 

 

 Bezrzecze24

 gumience24

PSamorzadowykpgk.org

wydarzenia i kronika

20-lecie współpracy strażaków.

20lecie-wspolpracy-ospWspółpraca ratownicza straży pożarnej z Kołbaskowa ze strażakami z Penkun liczy już sobie dwadzieścia lat. 13 września w Penkun odbył się festyn z tej okazji. Gośćmi honorowymi byli ówcześni prezesowie jednostek, którzy podpisali tą umowę : Zbigniew Wyrębski i Ernst Klein. W tym uroczystym dniu zostali oni uhonorowani symbolicznymi pamiątkami. Wśród zaproszonych znalazło się wiele jednostek Straży Pożarnej zarówno z Polski i Niemiec, a także przedstawicieli lokalnych władz samorządowych.

Czytaj więcej...

Dożynki w Hohenreinkendorf i w Warzymicach.

dozynki-w-hohenreinkendorfW ostatnie dwa weekendy mieszkańcy Warzymic bawili się na dwóch imprezach dożynkowych. Pierwsza odbyła się 6 września w Hohenreinkendorf, a druga - 14 września w Warzymicach. Od niedawna obie wsie łączy dobrosąsiedzka przyjaźń od kiedy sołtys Hohenreinkendorf znalazł w źródłach historycznych potwierdzenie, że ta sama osoba, która założyła ich wieś, założyła również Warzymice (dawniej Klein Reinkendorf). Od tego czasu mieszkańcy spotykają się na różnych imprezach i wspólnie się odwiedzają.

Czytaj więcej...

Uroczyste otwarcie "Bims-Plus" w Warzymicach.

bims-plus-otwarciePrzez wiele lat budynki i plac vis-a-vis hotelu Dworskiego popadały w ruinę. Od niedawna teren ma swojego nowego właściciela.W ekspresowym tempie dziewięciu miesięcy powstała hala magazynowa, hurtownia instalacyjna oraz salon wystawowy pod nazwą "Łazienki z pomysłem". Mimo, że obiekt funkcjonuje już ponad pół roku, dopiero wczoraj, 13 września, podczas "Dni Otwartych Bims Plus" uroczyście przecięto wstęgę.

Czytaj więcej...

Piąta "Biała Sobota" za nami.

piata-biala-sobota13 września na terenie Gimnazjum można było skorzystać z porad specjalistów, wykonać podstawowe badania lekarskie oraz uczestniczyć w interesujących wykładach. Dzięki pomocy wielu osób udało się w jednym miejscu skupić lekarzy-specjalistów takich jak : pediatra, ginekolog, endokrynolog, laryngolog, dermatolog czy ortopeda. Na parkingu gimnazjalnym podstawił się mammobus oraz mobilny gabinet rentgenowski. Równolegle z białą sobotą odbył się pchli targ oraz inne imprezy towarzyszące.

Czytaj więcej...

Moczyły - Krainą Łagodności.

poezja-spiewana-moczyly6 września w najbardziej chyba malowniczej wsi naszej gminy, a więc położonych u brzegów Odry i u stóp skarpy nadodrzańskiej Moczyłach, odbyło się prawdziwe święto dla miłośników piosenki lirycznej. Koncert pod nazwą "Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewaną" odbył się po raz pierwszy - jednak według zapowiedzi organizatora przedsięwzięcia - wójta M. Schwarz - stanie się imprezą cykliczną.

Czytaj więcej...

Rekordowe kołbaskowskie dożynki.

dozynki-2014-Na Moczyły nie ma mocnych!  To sołectwo kolejny raz wygrało konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. W deszczową sobotę 30 sierpnia odbyły się gminne dożynki w Kołbaskowie. Na szczęście przelotne opady nie odstraszyły mieszkańców. Frekwencja była rekordowa. Wieczorem na scenie wystąpiła znana grupa disco polo "Skaner"

Czytaj więcej...

Poezja śpiewana w Moczyłach

dolina-dolnej-odry"Wolna Grupa Bukowina", "Sklep Z Ptasimi Piórami", "U Studni" i "Do Góry Dnem" wystąpią 6 września w Moczyłach podczas imprezy "Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewaną". To nie żart ! Czołowe grupy muzyczne od lat wyznaczające standardy piosenek „z krainy łagodności” wystąpią w naszej gminie. W najbliższą sobotę odbędzie się plenerowe wydarzenie artystyczne pod patronatem wójta gminy Kołbaskowo Małgorzaty Schwarz. Wstęp jest bezpłatny.

Czytaj więcej...

Lepsza jakość wody w Przecławiu i Warzymicach

lepsza jakosc wodyW dniu 5 czerwca na ujęciu wody w Ustowie uruchomiona została zakupiona przez gminę nowoczesna stacja zmiękczania. Inwestycja kosztowała ponad 279 tysięcy. Zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców Przecławia oraz osiedli w Warzymicach, z kranów płynie woda o znacznie niższym poziomie twardości.

Czytaj więcej...

Groźny wypadek w Stobnie. Lądował helikopter.

wypadek-stobnoDziś po południu doszło do groźnego wypadku na drodze powiatowej w okolicach Stobna. Jadąca samochodem Peugeot 206 czołowo zderzyła się z nadjeżdżającym z przeciwka kierowcą BMW X5. Poszkodowanych w wypadku zabrały cztery karetki. Przez kilka godzin droga od Będargowa w kierunku Stobna była całkowicie zamknięta.

Czytaj więcej...

Pomogliśmy bezdomnym zwierzętom.

pomoglismy-zwierzetomNa początku wakacji odbyła się dwudniowa zbiórka żywności dla bezdomnych zwierząt. Akcja, którą po raz czwarty zorganizowało Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo, spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców. Tym razem udało się zgromadzić ponad 300 kg karmy, która trafiła do Międzygminnego Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

 1. Podsumowanie gimnazjalnego roku szkolnego 2013/14
 2. Podsumowanie roku szkolnego w SP Przecław
 3. Wypadek w Kołbaskowie. Dwie osoby ranne.
 4. Tysięczny artykuł w czwarte urodziny.
 5. Nowoczesna oczyszczalnia w Przecławiu otwarta !
 6. Strażacy ze Smolęcina - chorej Wiktorii
 7. Wielki sukces Przecławia w Kiełbaskowie !
 8. Przecławianie w ogólnopolskim finale "IDEA 2014"
 9. Wygrały smerfy !
 10. Ponad milion na kolejne inicjatywy dla ludności wiejskiej
 11. Zaproszenie na 4 urodziny.
 12. Podsumowanie projektu „Na własne konto”
 13. Debata „Bezpieczni w sieci”
 14. Samozapłon czy podpalenie ?
 15. Bitwa o Szczecin znowu wygrana !
 16. Dzień Otwarty w Publicznym Gimnazjum w Przecławiu
 17. Nasi mieszkańcy pobiegli w Dębnie
 18. Groźny wypadek w Przecławiu. Będą następne ?
 19. Gimnazjum z wysokim wynikiem!
 20. Płoną trawy, płoną auta [FOTO]
 21. Zabawa w Lawendowej już za nami.
 22. Mariusz, bohater z Przecławia - nagrodzony !
 23. "Dzień Łasucha" - przyjemne z pożytecznym.
 24. Głupi żart Poczty Polskiej.
 25. Rekord na koncie WOŚP w Przecławiu !
 26. Wypadek w Kołbaskowie - są ranni.
 27. 2013 za nami. Podsumowanie.
 28. Spotkanie astronomiczne w gimnazjum
 29. Forum "Zaraź się...wolontariatem"
 30. Zagraliśmy - pomogliśmy! 12 tysięcy złotych dla naszych sąsiadów.
 31. Halloween 2013 - ale się działo...
 32. Nasze utalentowane dzieci !
 33. Dzień Edukacji Narodowej w Gimnazjum
 34. Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Przecławiu
 35. Przyjaciele zwierząt zebrali ponad tonę karmy !
 36. Bezrobotni (nie)dojadą do Rosówka
 37. Profilaktyka przede wszystkim
 38. Trzy powody do świętowania w Warzymicach.
 39. Fotorelacja z festynu w Warniku
 40. Sukcesy naszych mieszkańców w Barzkowicach
 41. Hohenreinkendorf - dożynki z historią w tle
 42. W Kołbaskowie podpisano porozumienie o współpracy transgranicznej.
 43. Dożynki 2013: Sensacyjna wygrana Kamieńca !
 44. "Dobre Smaki" w Moczyłach
 45. Rok szkolny w Przecławiu - podsumowanie cz. 2
 46. Rok szkolny w Przecławiu - podsumowanie cz. 1
 47. Gimnazjaliści zagrali dla Patrycji i Magdy
 48. Burzliwe zebranie w SM "Przecław - Zielone Pole"
 49. Przecław to też Europa - fotorelacja
 50. Najlepszy samorząd uczniowski w powiecie
 51. Festiwal piosenki obcojęzycznej
 52. "Dzień Niemiecki" w Gimnazjum. Sukcesy SP Przecław.
 53. Rekordowe Kiełbaskowo w Kołbaskowie
 54. Brawa dla szóstoklasistów !
 55. Uroczystości Bożego Ciała 2013
 56. Skatepark wyróżniony w konkursie wojewódzkim
 57. Fotorelacja z przebiegu "Tygodnia Bibliotek 2013"
 58. Fotorelacja z przedszkolnego festynu rodzinnego
 59. Dni Teatru w Przecławiu - fotorelacja
 60. Otwarcie kolejnej świetlicy - tym razem w Moczyłach.
 61. AllRisk - nowoczesne ubezpieczenia w Przecławiu!
 62. Kołbaskowo oczyszczone z elektroodpadów
 63. Szybkie maszyny, piękne dziewczyny, piknik militarny i rekonstrukcja bitwy
 64. Przygotujmy się na droższą wodę. I ścieki też.
 65. Dary dla Domu Matki w Karwowie
 66. Najpiękniejsze palmy z Przecławia !
 67. Pierwsi najemcy otrzymali klucze
 68. Precz z zimą, witaj wiosno !
 69. Fotorelacja z I Forum Przedsiębiorców Gminy Kołbaskowo.
 70. Tragiczny wypadek w Przecławiu
 71. Otwarcie w Kurowie. Otwarcie w Siadle.
 72. Pierwsze spotkanie z nauką za nami - kolejne 2 marca.
 73. Znaleziono ciało - prawdopodobnie to Daniel
 74. Szkolna Eurowizja po przecławsku
 75. "Netto" - otwarcie 21 lutego.
 76. Gimnazjaliści już na półmetku
 77. Wymiana wodomierzy i odczyt przez radio
 78. Rekord na koncie Orkiestry w Przecławiu !
 79. Podsumowanie wydarzeń 2012 roku
 80. Nissan i Peugeot w Ustowie ?
 81. Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy
 82. Niezwykła lekcja historii w gimnazjum
 83. Szóstoklasiści w Publicznym Gimnazjum w Przecławiu
 84. Gimnazjaliści zebrali ponad 4000 zł !
 85. Finał akcji "Drzewo za butelkę"
 86. Nasza miss już w Korei. Głosujemy i klikamy!
 87. Skradzione kosmetyki w Danii znaleziono w Kołbaskowie
 88. Tak przecławianie bawili się w Dworskim
 89. 19 listopada Forum Rolnicze Gminy Kołbaskowo
 90. Gimnazjum w Przecławu nareszcie otwarte !
 91. Podwoje gimnazjum czas odemknąć
 92. Spotkanie Rady Rodziców z Dyrekcją Szkoły w Przecławiu
 93. Głosujemy na najlepsze przebranie !
 94. Halloween 2012 - fotorelacja z imprezy
 95. Śmiertelny wypadek w Kołbaskowie
 96. Okradziono kantor w Kołbaskowie
 97. Nagroda za pomoc w ujęciu sprawców włamania
 98. Kradzież z włamaniem w Przecławiu. Policja prosi o pomoc.
 99. "W nasym pseckolu jest hajnie"

tworzenie stron internetowych | SeeSite