naglowek-1000x100

 

Logowanie

Szukaj w portalu

Twoja wyszukiwarka

Wiadomości z Kołbaskowa

Komenda Powiatowa Policji

Wiadomości ze Szczecina

Wiadomości z kraju

Wiadomości z zagranicy

Partnerzy :

dziennik-policki

mierzyn24_pl

 

 

 Bezrzecze24

 gumience24

PSamorzadowykpgk.org

wydarzenia i kronika

Festyn w Warniku - fotorelacja

6-festyn-w-warnikuW sobotę 27 września odbył się w Warniku coroczny festyn sportowo-rodzinny zorganizowany przez Stowarzyszenie "LZS Warnik". W tym dniu przygotowano turniej piłki nożnej i siatkowej, przejażdżki wozem strażackim i quadem. Były pokazy zabytkowych samochodów, parada garbusów, "palenie gumy" i driftowanie samochodem wyścigowym. Organizatorzy tak byli zajęci przygotowaniami, że zapomnieli pisząc program i plakaty imprezowe - że to był szósty, a nie jak zapowiadaliśmy wcześniej, piąty festyn.

Czytaj więcej...

20-lecie współpracy strażaków.

20lecie-wspolpracy-ospWspółpraca ratownicza straży pożarnej z Kołbaskowa ze strażakami z Penkun liczy już sobie dwadzieścia lat. 13 września w Penkun odbył się festyn z tej okazji. Gośćmi honorowymi byli ówcześni prezesowie jednostek, którzy podpisali tą umowę : Zbigniew Wyrębski i Ernst Klein. W tym uroczystym dniu zostali oni uhonorowani symbolicznymi pamiątkami. Wśród zaproszonych znalazło się wiele jednostek Straży Pożarnej zarówno z Polski i Niemiec, a także przedstawicieli lokalnych władz samorządowych.

Czytaj więcej...

Dożynki w Hohenreinkendorf i w Warzymicach.

dozynki-w-hohenreinkendorfW ostatnie dwa weekendy mieszkańcy Warzymic bawili się na dwóch imprezach dożynkowych. Pierwsza odbyła się 6 września w Hohenreinkendorf, a druga - 14 września w Warzymicach. Od niedawna obie wsie łączy dobrosąsiedzka przyjaźń od kiedy sołtys Hohenreinkendorf znalazł w źródłach historycznych potwierdzenie, że ta sama osoba, która założyła ich wieś, założyła również Warzymice (dawniej Klein Reinkendorf). Od tego czasu mieszkańcy spotykają się na różnych imprezach i wspólnie się odwiedzają.

Czytaj więcej...

Uroczyste otwarcie "Bims-Plus" w Warzymicach.

bims-plus-otwarciePrzez wiele lat budynki i plac vis-a-vis hotelu Dworskiego popadały w ruinę. Od niedawna teren ma swojego nowego właściciela.W ekspresowym tempie dziewięciu miesięcy powstała hala magazynowa, hurtownia instalacyjna oraz salon wystawowy pod nazwą "Łazienki z pomysłem". Mimo, że obiekt funkcjonuje już ponad pół roku, dopiero wczoraj, 13 września, podczas "Dni Otwartych Bims Plus" uroczyście przecięto wstęgę.

Czytaj więcej...

Piąta "Biała Sobota" za nami.

piata-biala-sobota13 września na terenie Gimnazjum można było skorzystać z porad specjalistów, wykonać podstawowe badania lekarskie oraz uczestniczyć w interesujących wykładach. Dzięki pomocy wielu osób udało się w jednym miejscu skupić lekarzy-specjalistów takich jak : pediatra, ginekolog, endokrynolog, laryngolog, dermatolog czy ortopeda. Na parkingu gimnazjalnym podstawił się mammobus oraz mobilny gabinet rentgenowski. Równolegle z białą sobotą odbył się pchli targ oraz inne imprezy towarzyszące.

Czytaj więcej...

Groźny wypadek w Stobnie. Lądował helikopter.

wypadek-stobnoDziś po południu doszło do groźnego wypadku na drodze powiatowej w okolicach Stobna. Jadąca samochodem Peugeot 206 czołowo zderzyła się z nadjeżdżającym z przeciwka kierowcą BMW X5. Poszkodowanych w wypadku zabrały cztery karetki. Przez kilka godzin droga od Będargowa w kierunku Stobna była całkowicie zamknięta.

Czytaj więcej...

Moczyły - Krainą Łagodności.

poezja-spiewana-moczyly6 września w najbardziej chyba malowniczej wsi naszej gminy, a więc położonych u brzegów Odry i u stóp skarpy nadodrzańskiej Moczyłach, odbyło się prawdziwe święto dla miłośników piosenki lirycznej. Koncert pod nazwą "Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewaną" odbył się po raz pierwszy - jednak według zapowiedzi organizatora przedsięwzięcia - wójta M. Schwarz - stanie się imprezą cykliczną.

Czytaj więcej...

Rekordowe kołbaskowskie dożynki.

dozynki-2014-Na Moczyły nie ma mocnych!  To sołectwo kolejny raz wygrało konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. W deszczową sobotę 30 sierpnia odbyły się gminne dożynki w Kołbaskowie. Na szczęście przelotne opady nie odstraszyły mieszkańców. Frekwencja była rekordowa. Wieczorem na scenie wystąpiła znana grupa disco polo "Skaner"

Czytaj więcej...

Poezja śpiewana w Moczyłach

dolina-dolnej-odry"Wolna Grupa Bukowina", "Sklep Z Ptasimi Piórami", "U Studni" i "Do Góry Dnem" wystąpią 6 września w Moczyłach podczas imprezy "Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewaną". To nie żart ! Czołowe grupy muzyczne od lat wyznaczające standardy piosenek „z krainy łagodności” wystąpią w naszej gminie. W najbliższą sobotę odbędzie się plenerowe wydarzenie artystyczne pod patronatem wójta gminy Kołbaskowo Małgorzaty Schwarz. Wstęp jest bezpłatny.

Czytaj więcej...

Lepsza jakość wody w Przecławiu i Warzymicach

lepsza jakosc wodyW dniu 5 czerwca na ujęciu wody w Ustowie uruchomiona została zakupiona przez gminę nowoczesna stacja zmiękczania. Inwestycja kosztowała ponad 279 tysięcy. Zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców Przecławia oraz osiedli w Warzymicach, z kranów płynie woda o znacznie niższym poziomie twardości.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

 1. Pomogliśmy bezdomnym zwierzętom.
 2. Podsumowanie gimnazjalnego roku szkolnego 2013/14
 3. Podsumowanie roku szkolnego w SP Przecław
 4. Wypadek w Kołbaskowie. Dwie osoby ranne.
 5. Tysięczny artykuł w czwarte urodziny.
 6. Nowoczesna oczyszczalnia w Przecławiu otwarta !
 7. Strażacy ze Smolęcina - chorej Wiktorii
 8. Wielki sukces Przecławia w Kiełbaskowie !
 9. Przecławianie w ogólnopolskim finale "IDEA 2014"
 10. Wygrały smerfy !
 11. Ponad milion na kolejne inicjatywy dla ludności wiejskiej
 12. Zaproszenie na 4 urodziny.
 13. Podsumowanie projektu „Na własne konto”
 14. Debata „Bezpieczni w sieci”
 15. Samozapłon czy podpalenie ?
 16. Bitwa o Szczecin znowu wygrana !
 17. Dzień Otwarty w Publicznym Gimnazjum w Przecławiu
 18. Nasi mieszkańcy pobiegli w Dębnie
 19. Groźny wypadek w Przecławiu. Będą następne ?
 20. Gimnazjum z wysokim wynikiem!
 21. Płoną trawy, płoną auta [FOTO]
 22. Zabawa w Lawendowej już za nami.
 23. Mariusz, bohater z Przecławia - nagrodzony !
 24. "Dzień Łasucha" - przyjemne z pożytecznym.
 25. Głupi żart Poczty Polskiej.
 26. Rekord na koncie WOŚP w Przecławiu !
 27. Wypadek w Kołbaskowie - są ranni.
 28. 2013 za nami. Podsumowanie.
 29. Spotkanie astronomiczne w gimnazjum
 30. Forum "Zaraź się...wolontariatem"
 31. Zagraliśmy - pomogliśmy! 12 tysięcy złotych dla naszych sąsiadów.
 32. Halloween 2013 - ale się działo...
 33. Nasze utalentowane dzieci !
 34. Dzień Edukacji Narodowej w Gimnazjum
 35. Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Przecławiu
 36. Przyjaciele zwierząt zebrali ponad tonę karmy !
 37. Bezrobotni (nie)dojadą do Rosówka
 38. Profilaktyka przede wszystkim
 39. Trzy powody do świętowania w Warzymicach.
 40. Fotorelacja z festynu w Warniku
 41. Sukcesy naszych mieszkańców w Barzkowicach
 42. Hohenreinkendorf - dożynki z historią w tle
 43. W Kołbaskowie podpisano porozumienie o współpracy transgranicznej.
 44. Dożynki 2013: Sensacyjna wygrana Kamieńca !
 45. "Dobre Smaki" w Moczyłach
 46. Rok szkolny w Przecławiu - podsumowanie cz. 2
 47. Rok szkolny w Przecławiu - podsumowanie cz. 1
 48. Gimnazjaliści zagrali dla Patrycji i Magdy
 49. Burzliwe zebranie w SM "Przecław - Zielone Pole"
 50. Przecław to też Europa - fotorelacja
 51. Najlepszy samorząd uczniowski w powiecie
 52. Festiwal piosenki obcojęzycznej
 53. "Dzień Niemiecki" w Gimnazjum. Sukcesy SP Przecław.
 54. Rekordowe Kiełbaskowo w Kołbaskowie
 55. Brawa dla szóstoklasistów !
 56. Uroczystości Bożego Ciała 2013
 57. Skatepark wyróżniony w konkursie wojewódzkim
 58. Fotorelacja z przebiegu "Tygodnia Bibliotek 2013"
 59. Fotorelacja z przedszkolnego festynu rodzinnego
 60. Dni Teatru w Przecławiu - fotorelacja
 61. Otwarcie kolejnej świetlicy - tym razem w Moczyłach.
 62. AllRisk - nowoczesne ubezpieczenia w Przecławiu!
 63. Kołbaskowo oczyszczone z elektroodpadów
 64. Szybkie maszyny, piękne dziewczyny, piknik militarny i rekonstrukcja bitwy
 65. Przygotujmy się na droższą wodę. I ścieki też.
 66. Dary dla Domu Matki w Karwowie
 67. Najpiękniejsze palmy z Przecławia !
 68. Pierwsi najemcy otrzymali klucze
 69. Precz z zimą, witaj wiosno !
 70. Fotorelacja z I Forum Przedsiębiorców Gminy Kołbaskowo.
 71. Tragiczny wypadek w Przecławiu
 72. Otwarcie w Kurowie. Otwarcie w Siadle.
 73. Pierwsze spotkanie z nauką za nami - kolejne 2 marca.
 74. Znaleziono ciało - prawdopodobnie to Daniel
 75. Szkolna Eurowizja po przecławsku
 76. "Netto" - otwarcie 21 lutego.
 77. Gimnazjaliści już na półmetku
 78. Wymiana wodomierzy i odczyt przez radio
 79. Rekord na koncie Orkiestry w Przecławiu !
 80. Podsumowanie wydarzeń 2012 roku
 81. Nissan i Peugeot w Ustowie ?
 82. Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy
 83. Niezwykła lekcja historii w gimnazjum
 84. Szóstoklasiści w Publicznym Gimnazjum w Przecławiu
 85. Gimnazjaliści zebrali ponad 4000 zł !
 86. Finał akcji "Drzewo za butelkę"
 87. Nasza miss już w Korei. Głosujemy i klikamy!
 88. Skradzione kosmetyki w Danii znaleziono w Kołbaskowie
 89. Tak przecławianie bawili się w Dworskim
 90. 19 listopada Forum Rolnicze Gminy Kołbaskowo
 91. Gimnazjum w Przecławu nareszcie otwarte !
 92. Podwoje gimnazjum czas odemknąć
 93. Spotkanie Rady Rodziców z Dyrekcją Szkoły w Przecławiu
 94. Głosujemy na najlepsze przebranie !
 95. Halloween 2012 - fotorelacja z imprezy
 96. Śmiertelny wypadek w Kołbaskowie
 97. Okradziono kantor w Kołbaskowie
 98. Nagroda za pomoc w ujęciu sprawców włamania
 99. Kradzież z włamaniem w Przecławiu. Policja prosi o pomoc.

tworzenie stron internetowych | SeeSite