ancora warzymice

Logowanie

Szukaj w portalu

Potrącenie w Przecławiu. Czy potrzebujemy świateł? [ZDJĘCIA I KOMENTARZE]

potracenie pieszegoWczoraj w godzinach porannych doszło do niebezpiecznego zdarzenia na drodze krajowej nr 13. Na przechodzącego przez jezdnię chłopca w okolicach biedronki najechał samochód ciężarowy. Poszkodowany w wypadku został odwieziony do szpitala. Przy okazji powrócił temat bezpieczeństwa na przejściach w naszej okolicy.

Czytaj więcej...

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!

wesolych swiat wielkiej nocyNadchodzą Święta Wielkanocne. To czas odetchnienia i odpoczynku od codziennych spraw. Czas radości ze Zmartwychwstania Pańskiego. I czas kiedy przyroda budzi się do życia z zimowego letargu.


 

Czytaj więcej...

Trudna sytuacja w Stobnie Małym

stobno male podtopienieStarostwo Powiatowe w Policach ponownie zamknęło fragment drogi w Małym Stobnie. Napływająca woda z okolicznych pól ponownie sparaliżowała przejazd przez tą niewielką osadę. Posesje niektórych mieszkańców zostały ponownie podtopione. Na miejscu od wczoraj są strażacy z Kołbaskowa i Smolęcina.


Czytaj więcej...

Porzuciłeś auto, możesz zapłacić!

straz odholowala ciezarowkeWrak, który ma powybijane szyby i odkręcone tablice rejestracyjne – możemy, niestety, spotkać taki widok. Informujmy wtedy straż gminną. W 2017 roku Straż Gminna w Kołbaskowie odholowała 4 pojazdy, w tym jeden ciężarowy, które zostały porzucone. Dwa zostały odholowane z Przecławia, jeden ze Smolęcina i jeden z Przylepu.

Czytaj więcej...

Zamknięto drogę powiatową w Stobnie Małym

stobno maleTo musiało się tak skończyć. Od wielu tygodni w Stobnie Małym podtapiana jest główna droga biegnąca przez wieś. Ogromne ilości wód opadowych napływających z okolicznych pół, przy niedrożnym odwodnieniu i złym stanie systemów melioracyjnych spowodowały konieczność zamknięcia odcinka drogi o długości około 400m. Obecnie tylko mieszkańcy miejscowości oraz komunikacja i upoważnione służby mogą wjechać na ten osady. Dla pozostałych aut wyznaczono objazdy.

Czytaj więcej...

Przybywa kamer. Będzie bezpieczniej?

przybywa kamerW ciągu ostatnich kilku miesięcy na przecławskich osiedlach zamontowano kilkanaście nowych kamer. Niektóre z nich pojawiły się tam gdzie wisiały stare - analogowe. Kilka z nich powieszono w zupełnie nowych miejscach. Monitorowane mają być te okolice, gdzie najczęściej dochodzi do przestępstw lub wykroczeń oraz tam gdzie jest największy ruch samochodów oraz pieszych. Czy poprawią one nasze bezpieczeństwo?

Czytaj więcej...

Jest zima. Jest śnieg. Są utrudnienia. Kto odśnieża?

zima 2018Od kilku godzin mamy śnieżną zimę, w odróżnieniu od kalendarzowej. I od kilku godzin nie małe problemy. Wprawdzie pierwsze opady pojawiły się we wtorek, 16 stycznia. Ale te dzisiejsze, znacznie obfitsze, dały się we znaki nie tylko kierowcom ale i pieszym. Nieodśnieżone drogi i chodniki. Stłuczki, korki i wypadki. Można by rzec - zimna zaskoczyła drogowców.

Czytaj więcej...

Długa historia krótkiego chodnika.

chodnik promyk nettoOd ponad trzech lat mieszkańcy warzymickiego osiedla proszą o wybudowanie niewielkiego chodnika. Obecnie, aby przejść z osiedla "Promyk" do sąsiedniego sklepu "Netto", muszą przedostać się na drugą stronę drogi, a potem przy drodze krajowej 13 przejść na światłach ponownie przez ulicę. No i pieszy musi uważać, aby nie zostać ochlapanym przez nadjeżdżające pojazdy. Bo droga Do Rajkowa wygląda często jak pole ryżowe.

Czytaj więcej...

Chcą się spotykać z mieszkańcami.

rada nadzorcza zielone pole 001W połowie grudnia odbyło się nadzwyczajne walne zebranie w spółdzielni "Przecław - Zielone Pole". W tej największej spółdzielni mieszkaniowej na naszym terenie doszło niespodziewanie do całkowitej wymiany członków rady nadzorczej. Nowi przedstawiciele mieszkańców mają pomysł na osiedle i sposób zarządzania nim. Chcieliby także regularnie spotykać się ze swoimi wyborcami, aby poznać ich opinie i oczekiwania. Spotkania mają odbywać się w każdy czwartek w dogodnych godzinach popołudniowych.

Czytaj więcej...