Get Adobe Flash player

ancora warzymice

"Rodzina 500+" w Kołbaskowie

gops kolbaskowoZ początkiem kwietnia rusza rządowy program "Rodzina 500+". W gminie Kołbaskowo jednostką odpowiedzialną za jego realizację jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Wnioski do tego programu będzie już można składać osobiście od 1 kwietnia. Będzie to można także wykonać elektronicznie lub przez bank w którym mamy konto osobiste. Pierwsze wypłaty, z wyrównaniem od kwietnia, zostaną zrealizowane w lipcu.

Czytaj więcej...

Od 22 lutego zmiany w umowach o pracę na czas określony!

zmiany w umowach o prace22 lutego 2016 roku wejdzie w życie ustawa dotycząca zmian w Kodeksie Pracy. Jej głównym celem jest ograniczenie wykorzystywania umów o pracę na czas określony. Nowa ustawa została opublikowana w Dzienniku Ustaw już 21 sierpnia ubiegłego roku, jednak z uwagi na istotność zmian, które wprowadza, jej wejście w życie zostało odłożone w czasie o 6 miesięcy.

Czytaj więcej...

Nieodebrane śmieci ? Patrz na harmonogram.

smieci selektywneNiektórzy mieszkańcy Przecławia i Warzymic mają nieodebrane worki z selektywnej zbiórki odpadów. Dotyczy to mieszkających m.in w Przecławiu poza osiedlem Zielone Pole. Okazuje się że wszystko się zgadza. Grafik odbioru odpadów jest aktualny i mówi o tygodniach parzystych i nieparzystych. A ten tydzień jest nieparzysty.

Czytaj więcej...

Kiedy przepada zaległy urlop ?

kiedy-przepada-zalegly-urlopZaległy urlop należy wykorzystać do 30 września następnego roku kalendarzowego. Obowiązek ten spoczywa na pracodawcy i to w jego geście powinna być próba porozumienia się z pracownikiem w celu wypracowania wspólnego stanowiska w tej sprawie.

Czytaj więcej...

Zmiana zasad rozliczania dostaw gazu

gaz-zmieny-Większość mieszkańców Przecławia i Warzymic używa gazu ziemnego do ogrzewania swoich mieszkań. Rachunki za gaz w sezonie zimowym są poważnym obciążeniem naszych budżetów domowych. W tym roku PGNiG przygotowało klientom niespodziankę - sęk w tym, że zapomniało powiadomić o tym swoich odbiorców a strona internetowa www.gazownia.szczecin.pl nie działa.

Czytaj więcej...

Gdzie szukać pomocy dla bezdomnych

noclegownia-Zimno i mróz daje się we znaki nam wszystkim. Dla osób bezdomnych jest to wyjątkowo trudny czas. Schroniska i noclegownie, przeważnie prowadzone przez organizacje i stowarzyszenia kościelne, uruchamiają całodobowe miejsca interwencyjne, zapewniając nocleg, ciepły posiłek i ubrania. Nie pozostawaj obojętnym na los drugiego człowieka. Twój telefon może uratować ludzkie życie. Reaguj!

Czytaj więcej...

Instrukcja - jak głosować w wyborach

glos-21 listopada wybory samorządowe, z punktu widzenia wyborcy - najtrudniejsze. Na kartkach trzeba będzie postawić sporo krzyżyków. Aby głos był ważny w kratce musi być postawiony krzyżyk "x" a punkt przecięcia kresek musi się znaleźć w polu kratki. Proste? Niby tak... ale niektórzy stawiają "ptaszki" lub coś w rodzaju "v" - a taki głos jest nieważny. Także minusy czy kropki są niedozwolone.  Informacja o tym, jak oddać głos żeby był ważny, jest umieszczona na każdej karcie i na plakatach w lokalach wyborczych. Powinni nią służyć też członkowie komisji, oczywiście nie sugerując na kogo należy zagłosować. Poniżej prezentujemy ile dokładnie głosów można oddać i na jakich kartach.

 

Czytaj więcej...

Brak zameldowania? - możesz głosować!

glosowanie-Dla osób które nie mogą się z jakiś względów zameldować na stałe w naszej Gminie, a meldunek mają w innej niej - istnieje możliwość aby mogły głosować w najbliższych wyborach. Żeby dopisać się do rejestru wyborców w miejscu, w którym faktycznie sie mieszka, trzeba złożyć pisemny wniosek w Urzędzie Gminy w Kołbaskowie w dziale ewidencji ludności. Druk do pobrania tutaj w pdf lub tutaj w jpeg - tylko wydrukować, wypełnić i przedłożyć w Gminie.

 

Czytaj więcej...