medentes przeclaw

Logowanie

Szukaj w portalu

Biegali na orientację w Przecławiu.

bieg na orientacjeOrganizują biegi w przeróżnych miejscach. W ogrodzie dendrologicznym, w Mścięcinie, a niedawno nawet w budynkach Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego przy ulicy Cukrowej. Tym razem pobiegli na orientację w Przecławiu na osiedlu "Zielone Pole". Emocji nie brakowało.

Czytaj więcej...

"Cwierćmaraton Bielika" i "Minimundial" już za tydzień.

cwiercmaraton bielika minimundialW niedzielę, 27 maja duże sportowe święto na terenie naszej gminy. Na trasie Siadło Dolne, Moczyły, Pargowo odbędzie się Ćwierćmaraton Bielika w którym można pobiec, pojechać rowerem albo pójść marszem nordic walking. W tym samym dniu na mecie w Pargowie odbędzie się Minimundial, w którym zagrają młodzi piłkarze z gminnych szkół podstawowych.

Czytaj więcej...

Sześć inwestycji i kłopoty z jedną.

remont boiskaTo będzie bardzo pracowita wiosna i lato. Na terenie gminy właśnie rozpoczęto trzy duże inwestycje. Trzy kolejne trwają od zeszłego roku. O ile z dwiema z nich problemów nie ma. To na trzeciej jest już spore opóźnienie. Na szczęście widać "światełko w tunelu" i niedługo mieszkańcy Przecławia będą się cieszyć wyremontowanym obiektem.

Czytaj więcej...

Są jeszcze wolne miejsca na Bielika.

Bielik zapisy wolne miejsca Już ponad stu biegaczy zapisało się na Ćwierćmaraton Bielika. Impreza odbędzie się w niedzielę 27 maja. Wprawdzie zapisy potrwaja do końca kwietnia, lecz niższa opłata startowa obowiązuje tylko tych, którzy zapiszą się i opłacą swój udział do 13 kwietnia. Więc czasu na decyzje pozostało już niewiele.

Czytaj więcej...

Ruszyły zapisy na „Ćwierćmaraton Bielika”

ruszyly zapisy na bielikaW niedzielę 27 maja odbędzie się po raz siódmy „Ćwierćmaraton Bielika”. Na ponad jedenastokilometrowej, trasie zmagać się będą rowerzyści, biegacze i chodziarze. Wystartują nad brzegami Odry w Siadle Dolnym, a zakończą w Pargowie przy samej granicy Polsko-Niemieckiej. Wprawdzie impreza odbędzie się za ponad dwa miesiące, już dziś warto się zapisać. Do 13 kwietnia obowiązują niższe opłaty.

Czytaj więcej...

Szanowne Panie! Zbadajcie piersi!

mammbus przeclawMarzec to w naszej okolicy tradycyjnie cykl wydarzeń poświęconych naszym Paniom. Oprócz tradycyjnego Dnia Kobiet odbędzie się także Babski Turniej Piłki Siatkowej oraz przyjadą dwa mammobusy do badań piersi. Pierwszy z nich pojawi się już 8 marca w Kołbaskowie. Drugi przyjedzie do Przecławia 28 marca.

Czytaj więcej...

Zaproszenie na "Kobiece Bieganie"

kobiece bieganieZaczęły biegać we dwie. Tydzień później zaprosiły koleżanki. Potem zrobiły wydarzenie na fejsbuku pod nazwą "Kobiece Bieganie". I tak już w  ostatnią sobotę pobiegło ich kilkanaście. Pomimo śniegu i przymrozku. Teraz zapraszają kolejne chętne Panie do wspólnego potruchtania "Szwarcówką" w kierunku Smętowic. Startują co tydzień w sobotę o 9:00. Bez względu na pogodę.

Czytaj więcej...

Dziś "Tłusty Czwartek"

tlusty czwartekTłusty Czwartek rozpoczyna ostatni, a zarazem najbardziej huczny tydzień karnawału. Tradycją w tym dniu jest objadanie się popularnymi pączkami i faworkami. Nikomu nie wypada odmówić słodkości, co poniektórzy nawet potrafią zjeść tego dnia kilkanaście pączków. Tłusty Czwartek to jednak kolejne wyzwanie dla wszystkich osób będących na diecie lub dbających o linię.

Czytaj więcej...

Trzy puchary przyjechały do Przecławia [ZDJĘCIA]

futbolowy weekendTo był bardzo sportowy weekend dla naszych najmłodszych piłkarzy. W sobotę i niedzielę w Lipianach i w Choszcznie odbyły się trzy ważne turnieje futbolowe. Każdy z nich zakończył się szczęśliwie. Nasi młodzi piłkarze wrócili z każdego z nich z pucharem zwycięzcy.

 

Czytaj więcej...

7 października - Biała Sobota. Stawiamy na profilaktykę !

biala sobota 2017 zajawkaW najbliższą sobotę 7 października zapraszamy na „Białą Sobotę”. W tym roku mieszkańcy mogą skorzystać przede wszystkim z bezpłatnych badań profilaktycznych. Równolegle odbędzie się kilka wydarzeń towarzyszących – będą to m.in „Bieg Różowej Koszulki”, pokazy udzielania pierwszej pomocy oraz „Pchli Targ”. Organizatorzy zapraszają do szkoły podstawowej w Przecławiu już od godziny 8:00 

 

Czytaj więcej...

Biała Sobota na trzysta osób.

biala sobota 2017Właśnie zakończyła się "Biała Sobota". To cykliczna impreza, która odbywa się po raz ósmy w Przecławiu. Z bezpłatnych badań profilaktycznych skorzystało w tym dniu prawie trzystu mieszkańców. Odbyły się także liczne równoległe wydarzenia pro-zdrowotne. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo oraz Gmina Kołbaskowo. Imprezę wsparły Akademia Zdrowia dr Wojciecha Żulińskiego, przychodnia "Sonomed", gabinety stomatologiczne "Medentes" oraz Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Przecławiu.

Czytaj więcej...

Odjazdowe pożegnanie lata na przecławskim skate parku

skate cup nagrodzeniPrzez całą sobotę na skate parku w Przecławiu rywalizowali posiadacze hulajnóg i deskorolek. Odbył się tam drugi SkateCUP zorganizowany przez grupę Flowup oraz gminę Kołbaskowo. Przez cały dzień można także poćwiczyć przeróżnych pojazdach pod fachowym okiem doświadczonych instruktorów. Zarówno najmłodsi uczestnicy jak i dorośli pokazali klasę!

 

Czytaj więcej...