Get Adobe Flash player

medentes przeclaw

Logowanie

Szukaj w portalu

Biała Sobota na trzysta osób.

biala sobota 2017Właśnie zakończyła się "Biała Sobota". To cykliczna impreza, która odbywa się po raz ósmy w Przecławiu. Z bezpłatnych badań profilaktycznych skorzystało w tym dniu prawie trzystu mieszkańców. Odbyły się także liczne równoległe wydarzenia pro-zdrowotne. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo oraz Gmina Kołbaskowo. Imprezę wsparły Akademia Zdrowia dr Wojciecha Żulińskiego, przychodnia "Sonomed", gabinety stomatologiczne "Medentes" oraz Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Przecławiu.

Czytaj więcej...

7 października - Biała Sobota. Stawiamy na profilaktykę !

biala sobota 2017 zajawkaW najbliższą sobotę 7 października zapraszamy na „Białą Sobotę”. W tym roku mieszkańcy mogą skorzystać przede wszystkim z bezpłatnych badań profilaktycznych. Równolegle odbędzie się kilka wydarzeń towarzyszących – będą to m.in „Bieg Różowej Koszulki”, pokazy udzielania pierwszej pomocy oraz „Pchli Targ”. Organizatorzy zapraszają do szkoły podstawowej w Przecławiu już od godziny 8:00 

 

Czytaj więcej...

Odjazdowe pożegnanie lata na przecławskim skate parku

skate cup nagrodzeniPrzez całą sobotę na skate parku w Przecławiu rywalizowali posiadacze hulajnóg i deskorolek. Odbył się tam drugi SkateCUP zorganizowany przez grupę Flowup oraz gminę Kołbaskowo. Przez cały dzień można także poćwiczyć przeróżnych pojazdach pod fachowym okiem doświadczonych instruktorów. Zarówno najmłodsi uczestnicy jak i dorośli pokazali klasę!

 

Czytaj więcej...

Panie! Zadbajcie o swoje piersi!

Mammobus 09 2017Bezpłatny mammobus odwiedza regularnie gminę Kołbaskowo już od kilku lat. W tym specjalnym dniu każda z Pań powyżej 50 roku życia może wykonać bezpłatne badanie piersi. Kolejna taka szansa na zrobienie badania będzie w piątek 22 września. Prześwietlenie trwa jedynie kilka minut, a może uratować życie!
     

Czytaj więcej...

SkateCUP Kołbaskowo - za kilka dni kolejna edycja.

skate cup 2017 zaproszenieTo będzie coś dla miłośników sportów skateboardowych i wszystkich tych, którzy lubią jeździć nie tylko na powierzchniach płaskich. W najbliższą sobotę 16 września od godziny 11:00 na skateparku w Przecławiu odbędzie się huczne pożegnanie lata! Królować będzie deskorolka, hulajnogi, deski typu longboard, fishboard, trickboard, a także nowe technologie wheels skymaster. Wójt Gminy Kołbaskowo oraz Grupa FlowUP! zapraszają do udziału wszystkich nowicjuszy oraz doświadczonych skatebarderów. Dla najlepszych uczestników czekają atrakcyjne nagrody.

Czytaj więcej...

Trzeci dziecięcy turniej piłki nożnej za nami.

III Turniej pilki noznejTo była bardzo sportowa niedziela w Przecławiu. Na murawie boiska przy Alei Kasztanowej w Przecławiu spotkało się 26 dziecięcych drużyn piłkarskich. Na kilku mniejszych boiskach rozegrano mecze w czterech kategoriach wiekowych. Najmłodszy zawodnik miał zaledwie 5 lat.


Czytaj więcej...

Już wkrótce III Football Factory Cup

ff cup 2017W niedzielę 3 września na stadionie przy ul. Kasztanowej w Przecławiu odbędzie się dziecięcy turniej piłki nożnej.  W pierwszym takim turnieju wzięło udział siedem drużyn, w drugim osiemnaście, a tym razem do Przecławia ma przyjechać aż 24. Młodzi piłkarze w wieku 6, 7, 8 i 9 lat zagrają o Puchar Wójta Gminy Kołbaskowo oraz Prezesa Luxmedica. Początek imprezy o godzinie 9.30

Czytaj więcej...

Zostań mistrzem kalisteniki !

kalistenika przeclawOd kilku miesięcy na placu zabaw w Przecławiu stoją urządzenia do kalisteniki. Można na nich wykonywać przeróżne ćwiczenia w oparciu o masę swojego ciała. Już za kilka dni rozpoczyna się wakacyjna seria treningów pokazowych przystosowanych dla całych rodzin. Poćwiczyć na drążkach będzie mógł każdy mieszkaniec pod okiem fachowca z Fundacji "Anioły Sportu". Wszystkie treningi i porady będą bezpłatne.  

Czytaj więcej...

Zaproszenie na II Gminny Spływ Kajakowy

IIGminnySplywKajakowy I Gminny spływ kajakowy odbył się 9 lipca 2016. Pomimo początkowo niesprzyjającej pogody popłynęło w nim 27 kajaków. Pod przewodnictwem Pana Marcina Ważnego z Siadła Dolnego, można było odkryć przepiękne kanały Międzyodrza. Na zakończenie imprezy uczestnicy wspólnie piekli kiełbaski na ognisku zorganizowanym w przystani "Andrzejówka" znajdującej się na początku szlaku bielika. Już dziś zapraszamy na drugą edycję tej imprezy. Odbędzie się ona w pierwszym dniu wakacji - w sobotę 24 czerwca.

Czytaj więcej...

Zarzuty bez pokrycia. Orliki są otwarte.

orlik bedargowoTo wstyd, kiedy mieszkańcy Gminy Kołbaskowo zmuszeni są wyjeżdżać do Szczecina, aby korzystać z tamtejszego Orlika, mając na terenie swojej gminy takie boisko” - tak twierdzi szefowa jednego z nowych stowarzyszeń gminnych Edyta Majewska-Gargula. W ślad za tym wysyła do wójta Gminy wniosek by obiekt w Będargowie był „bardziej otwarty” dla mieszkańców wsi. Problem w tym, że obiekt jest otwarty. I to siedem dni w tygodniu.

Czytaj więcej...

Szósty Bielik w upale! [WIDEO I DUŻO ZDJĘĆ]

bielik 2017To była bardzo sportowa niedziela. Ponad 500 osób uczestniczyło w gminnym Ćwierćmaratonie Bielika. Można było pobiec, pojechać rowerem lub pójść z kijkami. Zawodnicy na trasie nie mieli łatwo, bo szlak bielika ma kilka sporych podjazdów. Jednak największym utrapieniem w dotarciu do mety okazała się pogoda. Już na starcie temperatura dochodziła do 30 stopni.

Czytaj więcej...

Są jeszcze wolne miejsca na „Bielika”.

bielik startBlisko 200 biegaczy zapisało się na Ćwierćmaraton Bielika. Impreza odbędzie się w niedzielę 28 maja. Na trasie od Siadła Dolnego do Pargowa pobiec może maksymalnie 250 biegaczy, więc jeśli ktoś jeszcze się nie zdecydował - to właśnie nadchodzi ostatnia chwila na decyzję. Zapisy potrwają do 7 maja do północy.

 

Czytaj więcej...