Get Adobe Flash player

ancora warzymice

Logowanie

Szukaj w portalu

Bardzo dobry wynik na koncie WOŚP w Przecławiu.

WOSP 2018 finalTo był trudny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Kołbaskowo. Po raz pierwszy od dłuższego czasu, termin wypadł podczas ferii zimowych. W naszym województwie przerwa zimowa wypadła wyjątkowo wcześnie. Organizatorzy martwili się o frekwencję i wynik. Niepotrzebnie.

Czytaj więcej...

Podsumowanie roku 2017. Najpopularniejsze artykuły.

podsumowanie 2017Rok 2017 już za nami. Pora na krótkie podsumowanie, co wydarzyło się w naszej okolicy i co przykuło największą uwagę czytelników. Na portalu przeclaw24.pl przez cały roku pojawiło się w sumie 160 artykułów o przeróżnej tematyce. Oto najpopularniejsza dwunastka.

Czytaj więcej...

Polsko-Niemieckie Mikołajki

Polsko Niemieckie MikolajkiOdwiedziny u przyjaciół lub zapraszanie ich do siebie stały się w przedszkolach z Pinnow, Passow, Gryfina i Przecławia stałą tradycją.  Mikołajki, które odbyły się 5 grudnia w Passow i tydzień później w Pinnow, były już czwartym wspólnym spotkaniem dzieci i wychowawców z przedszkoli partnerskich Passow/Przecław i Pinnow/Gryfino w roku 2017 i drugim zorganizowanym w ramach projektu „Językowe i międzykulturowe umiejetności dzięki transgranicznym spotkaniom dzieci”. Polskie i niemieckie tradycje związane z Mikołajem i świętami Bożego Narodzenia stanowiły znakomitą okazję do wzajemnego poznania się i wspólnej zabawy.

Czytaj więcej...

Niebezpieczny wypadek na przejeździe w Stobnie [ZDJĘCIA]

wypadek stobno 1Dziś około godziny 13:00 doszło do zderzenia samochodu osobowego z pociągiem na przejeździe kolejowym w Stobnie. Kierowca białego Forda Mondeo nie zachował ostrożności i wjechał pod nadjeżdżający pociąg osobowy. Jak nieoficjalnie podaje TVP3 za kierownicą siedział były poseł Platformy Obywatelskiej.

 

Czytaj więcej...

Szkolne kolędowanie [DUŻO ZDJĘĆ I WIDEO]

koncert swiatecznyTegoroczny koncert bożonarodzeniowy przyciągnął tłumy widzów do szkoły podstawowej. Każdy rodzic czy dziadek chciał podziwiać swoje pociechy podczas przedświątecznego grania czy śpiewania. Ciekawe stroje i przebrania oraz pięknie zaśpiewane pastorałki i kolędy nagradzane były licznymi brawami.  

Czytaj więcej...

Po 18 latach znów mamy posterunek policji.

otwarcie posterunku policji w kolbaskowieNajlepiej, aby powstał w Przecławiu. Kiedyś funkcjonował tu rewir dzielnicowych. Potem został zamknięty, a dzielnicowi odjechali do Mierzyna. Ze znalezieniem dobrej lokalizacji było trudno. W Warzymicach i Przecławiu, tu gdzie mieszka ponad połowa gminy, dogodnego budynku nie znaleziono. Znalazł się w Kołbaskowie. Potem sprawy potoczyły się już szybko. Wczoraj, 8 grudnia, uroczyście otworzono w Kołbaskowie posterunek policji.

Czytaj więcej...

Ponad 20 ton darów wyjeżdża na Litwę [DUŻO ZDJĘĆ]

rodakom na kresach 201712 grudnia już od godzin przedpołudniowych trwało intensywne pakowanie dwóch tysięcy paczek. Prezenty pojadą do rodaków na Litwie, którzy mieszkają w trudnych warunkach. Wzorem poprzednich lat wielkie pakowanie odbyło się na sali gimnastycznej w szkole podstawowej w Przecławiu. Późnym wieczorem zapakowane auta wyjechały z naszej miejscowości. Przed nimi długa droga. Jadą do Turgieli, Rakańców i Ejszyszek.

Czytaj więcej...

Mikołaj odwiedził 300 dzieci

Mikolajki 2017Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo zorganizowało dziś w Szkole Podstawowej w Przecławiu zabawę Mikołajkową dla dzieci z terenu gminy. Była dobra zabawa, duża frekwencja i karnawałowe przebrania. Gwiazdą wieczoru był oczywiście długo wyczekiwany Mikołaj, który przyniósł wszystkim dzieciom prezenty. Organizatorzy dziękują lokalnym sklepom i przedsiębiorcom dzięki którym udało się zorganizować całą imprezę i przygotować ponad trzysta paczek.

Czytaj więcej...

Podwójny sukces na Gali Wolontariatu w Policach

Podwojny sukces w policachW miniony weekend w hotelu Dobosz w Policach odbyła się III Powiatowa Gala Wolontariatu i Aktywności Społecznej, podczas której nagrodzono zwycięzców tegorocznego konkursu "Razem możemy więcej. Edycja 2017". Jest nam niezmiernie miło poinformować, że dwie z pięciu głównych nagród przypadły stowarzyszeniu Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo oraz jej szefowej Renacie Wójcik - mieszkance Przecławia.

Czytaj więcej...

To był bardzo patriotyczny weekend [DUŻO ZDJĘĆ]

dzien niepodleglosci 2017Za nam Święto Niepodległości. 11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość po 123 latach bycia pod zaborami. W sobotę świętowaliśmy 99 rocznicę tego wydarzenia. Odświętnie już od piątku było w szkołach podstawowych i gimnazjum. Świętowały także świetlice. W Ostoi odbyła się specjalna na tą okazję Wieczornica. To cykliczne wydarzenie, które organizuje od kilku lat stowarzyszenie "Abakus".

Czytaj więcej...