Get Adobe Flash player

medentes przeclaw

Logowanie

Szukaj w portalu

To był bardzo patriotyczny weekend [DUŻO ZDJĘĆ]

dzien niepodleglosci 2017Za nam Święto Niepodległości. 11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość po 123 latach bycia pod zaborami. W sobotę świętowaliśmy 99 rocznicę tego wydarzenia. Odświętnie już od piątku było w szkołach podstawowych i gimnazjum. Świętowały także świetlice. W Ostoi odbyła się specjalna na tą okazję Wieczornica. To cykliczne wydarzenie, które organizuje od kilku lat stowarzyszenie "Abakus".

Czytaj więcej...

Będą wysyłać nawet milion produktów na dobę !

amazon otwartyW środę 8 listopada oficjalnie otwarto centrum magazynowe firmy "Amazon" w Kołbaskowie. Obecnie jest to największy i najnowocześniejszy obiekt tego typy w Polsce. Obecnie zakład jest na etapie rozruchu, jak oceniają specjaliści w szczycie sezonu z Kołbaskowa w ciągu jednej doby wyjedzie do odbiorców około jednego miliona produktów.

Czytaj więcej...

Orkan Grzegorz powala drzewa.

polamane drzewo bedargowoTo była pracowita doba dla strażaków i służb ratunkowych. Nad Polskę nadciągnęła niszczycielska siła. Orkan, który nazwano Grzegorz, zaatakował prawie całą Polskę. Wiatr w górach i nad morzem wiał z prędkością powyżej 100 km/h. Pozostawił po sobie połamane drzewa, zerwane dachy i linie energetyczne.

Czytaj więcej...

Było smacznie, zdrowo i kolorowo. [DUŻO ZDJĘĆ]

stobno warsztaty kulinarneWłaśnie zakończył się cykl warsztatów kulinarnych zorganizowanych przez przez stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. W czterech świetlicach środowiskowych odbyły się szkolenia ze zdrowego gotowania pod okiem specjalisty. Osoby dorosłe jak i dzieci mogły nauczyć się jak łatwo i szybko przygotować smaczny i dietetyczny posiłek. Zajęcia były bezpłatne dla mieszkańców gminy Kołbaskowo. Projekt dofinansowano z programu "Społecznik".


Czytaj więcej...

Zakusy na krokusy po raz trzeci.

sadzenie krokusow po raz 3To już trzecia jesień, kiedy mieszkańcy Przecławia i Warzymic sadzą cebulki krokusów. W tym roku nasadzenia odbyły się w Warzymicach przy Lidlu, w okolicach skateparku oraz na "Szwarcówce" za Przecławiem. Dopisała pogoda i frekwencja. Jeśli cebulki się przyjmą to na wiosnę ścieżka pieszo-rowerowa będzie w żółto-fioletowych kwiatach.

Czytaj więcej...

Fiat, Lancia i Jeep wjechały do Ustowa.

gezet w ustowieKolejny raz powiększyła się liczba salonów samochodowych zlokalizowanych w Ustowie. Do niedawna w tej okolicy można było tam nabyć pojazdy firm Ford, BMW, Mitsubishi, Hyundai, Suzuki, Mini, Nissan, Subaru oraz KIA. A od dziś wybór marek będzie jeszcze większy. Gorzowska Grupa Gezet otworzyła właśnie swój nowy salon samochodowy, gdzie nabywcy będą mogli wyjechać z salonu samochodami marki Fiat, Lancia i Jeep.

Czytaj więcej...

Otwarto nowy dom dla niepełnosprawnych.

niepelnosprawni police 2Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Koło w Policach uroczyście otworzyło w czwartek nowy obiekt. Dzięki zaangażowaniu i pracy wielu życzliwych ludzi, sponsorów oraz okolicznych samorządowców powstała placówka, gdzie mogą przebywać w komfortowych warunkach osoby niepełnosprawne - także z naszego terenu.  

Czytaj więcej...

Ksawery szaleje

przewrocne drzewo warzymice Silny wiatr łamie drzewa i konary w całej gminie Kołbaskowo. W wielu miejscach doszło także do lokalnych podtopień - studnie nie poradziły sobie z obficie padającym deszczem przez wiele godzin. W Warzymicach powalone drzewo uszkodziło linię energetyczną i zatarasowało drogę. Przez kilka godzin kierowcy musieli korzystać z objazdu.

Czytaj więcej...

Tragiczny wypadek małżeństwa z Przecławia

wypadek pulawy 1Jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Puławach (woj. lubelskie) w poniedziałek doszło do tragicznego potrącenia dwójki pieszych w podeszłym wieku. W przechodzące na pasach starsze małżeństwo uderzył samochód osobowy. W wyniku wypadku zmarła kobieta, a jej mąż walczy o życie w szpitalu. Okazuje się, że są to mieszkańcy Przecławia. Naszego Przecławia.

Czytaj więcej...

Dom Kota w Schronisku w Dobrej oficjalnie otwarty [zdjęcia]

dom kota w schronisku w dobrej oficjalnie otwarty1 października odbyło się uroczyste otwarcie Domu Kota, będącego nowym obiektem na terenie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej.

 

 

 

Czytaj więcej...