Get Adobe Flash player

medentes przeclaw

Logowanie

Szukaj w portalu

Turgielanki zaśpiewają w Przecławiu

Koncert TurgielankiPodczas niedzielnej mszy świętej w przecławskim kościele parafialnym, będzie można posłuchać chóru mieszkanek Wileńszczyzny. "Turgielanki" przyjadą do naszej miejscowości, aby oficjalnie rozpocząć akcję „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”. Dzień wcześniej panie będą koncertować w szczecińskiej "Pleciudze". O bilety do amfiteatru podobno już trudno. Ale na mszę świętą wstęp oczywiście jest bezpłatny. Początek o 10:30

Czytaj więcej...

Uroczyste otwarcie przedszkola. [DUŻO ZDJĘĆ i WIDEO]

otwarcie przedszkolaWprawdzie maluchy chodzą już do niego od poniedziałku, ale to dziś odbyło się oficjalne przecięcie wstęgi w nowym przecławskim przedszkolu. Wybudowana w ekspresowym tempie placówka zapewni opiekę i wychowanie dla trzystu dzieci. Zaproszeni goście mogli zwiedzić sale zajęć, zaplecze kuchenne oraz obejrzeć cały budynek.

Czytaj więcej...

Po raz czwarty smacznie i poetycko w Moczyłach.

Dolina Dolnej Odry Poezja Spiewana 2017Za nami duża impreza plenerowa w jednej z najpiękniejszych wsi gminy Kołbaskowo. Do nadodrzańskich Moczył zjechali się artyści wyznaczający od lat standardy piosenek „z krainy łagodności”. Na scenie zaprezentowały się grupy "Czerwony Tulipan" oraz "Nad Porami Roku" oraz Adrianna Szymańska i Mariusz Lubomski. Rozstrzygnięto także konkurs kulinarny "Dobre Smaki". Czyli było coś dla ciała i coś dla ducha.


Czytaj więcej...

Amazon od wewnątrz [DUŻO ZDJĘĆ]

amazon otwarty dla dziennikarzyNa miesiąc rozpoczęciem działalności, światowy lider rynku e-commerce zaprezentował dziennikarzom postępy w pracach budowy nowego centrum logistycznego. W ekspresowym, 10 miesięcznym terminie pod Kołbaskowem powstała najnowocześniejsza w Europie hala o powierzchni 156 tysięcy metrów kwadratowych. Ma ruszyć pełną parą na początku grudnia, jeszcze przed szczytem świątecznych zakupów.

Czytaj więcej...

Dożynki 2017. Sukces naszych mieszkańców w Kołbaskowie !

dozynki 2017 czadomanTo było "czadowe" święto plonów. Dopisała pogoda i frekwencja. Na placu przy OSP w Kołbaskowie świętowaliśmy symboliczne zakończenie prac polowych oraz wybraliśmy najpiękniejszy wieniec upleciony z tegorocznych zbiorów. Wielkim sukcesem dla mieszkańców Przecławia i Warzymic okazały się tegoroczne konkursy !

Czytaj więcej...

Naukobus odwiedził Przecław

Naukobus2017Na dzień przed wakacjami przecławską podstawówkę odwiedzili goście z Warszawy. Specjalny samochód z Centrum Nauki "Kopernik" przywiózł eksponaty, które w ciekawy sposób tłumacza prawa fizyki najmłodszym. Wszystkiego można było dotknąć, przetestować i sprawdzić własnym okiem czy uchem. Od teraz to już wiadomo "jak i dlaczego to działa"

Czytaj więcej...

"Amazon" przedstawia się na "Tall Ship Races"

amazon tall ship racersAmerykański gigant w handlu elektronicznym przedstawia się właśnie mieszkańcom podczas tegorocznych finałów "Tall Ship Races" w Szczecinie. Pracownicy firmy "Amazon" na jednym ze statków zacumowanych na Łasztowni przybliżają zwiedzającym kołbaskowską inwestycję oraz zapraszają do bliższego poznania firmy oraz sposobu jej działalności na naszym rynku. W najbliższym czasie firma zamierza zatrudnić około tysiąca pracowników. Właśnie ruszyła rekrutacja.

Czytaj więcej...

Zmoknięci ale zadowoleni.

Zmoknieci ale zadowoleniZa nami drugi gminny spływ kajakowy. Blisko osiemdziesięciu mieszkańców popłynęło po Odrze na dwóch różnych trasach. Można było zmierzyć się z trzynastokilometrową trasą z Mescherin do Siadła Dolnego lub wybrać wersję rekreacyjną w okolicach Kanału Kurowskiego. Dopisała frekwencja. Były uśmiechnięte i zmęczone buzie kajakarzy. Niestety, nie dopisała pogoda.

Czytaj więcej...

"Czadoman" gwiazdą tegorocznych dożynek.

czadomanPod koniec sierpnia w Kołbaskowie odbędzie się tradycyjne święto plonów. Organizator, gmina Kołbaskowo, przygotowała niespodzianek dla całych rodzin. Będzie także wielka atrakcja dla fanów polskiej muzyki dance. Kołbaskowo odwiedzi "Czadoman", twórca jednego z największych hitów ostatnich lat - "Ruda Tańczy Jak Szalona".

Czytaj więcej...

Uczniowie pożegnali szkołę i przywitali wakacje.

wakacje 2017W piątek 23 czerwca zakończył się rok szkolny 2016/17 w placówkach oświatowych gminy Kołbaskowo. Na uroczyste apele z tej okazji przybyli uczniowie, rodzice, władze gminy i zaproszeni goście. W klasach wręczono nagrody dla najlepszych uczniów, były przemowy, kwiaty i łzy wzruszenia. Nie zabrakło także występów artystycznych na sali gimnastycznej, bo jak się okazuje mamy w gminie bardzo zdolne dzieci.

Czytaj więcej...