logo gif 10lat

Open menu

33 items tagged "Przecław"

Wyników 1 - 20 z 33

Akademia Sportowych Talentów: Twoje Miejsce na Rozwój i Sukces w Sporcie!

Category: sport i zdrowie

Akademia Sportowych TalentowMarzysz o karierze sportowej? Chcesz, aby Twoje dziecko rozwijało swoje talenty w profesjonalnym środowisku? Akademia Sportowych Talentów to miejsce, które spełni te marzenia! Jest na naszym terenie taki klub, działający w Kołbaskowie i Przecławiu, który oferuje kompleksowe treningi z piłki nożnej oraz tenisa ziemnego, prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów.

 

Sprawdzamy monitoring na przecławskim osiedlu [WASZE OPINIE]

Category: nasze sprawy

Monitoring przeclawNajpierw były kamery analogowe. O ich wysokiej jakości nagrań można było tylko pomarzyć. W przypadku kradzieży auta na powiększeniu widać było jedynie... że auto odjeżdża. Dwadzieścia lat temu dwa największe osiedla w Przecławiu były wyposażone w dość nowoczesny, jak na tamte czasy, systemy kamer. A jak to wygląda obecnie?

Znajdź najlepsze Przedszkole dla swojego dziecka!

Category: warto wiedzieć

2024 Magnolia 1Na przecławskiej mapie placówek oświatowych istnieje nadzwyczajny punkt. Pod adresem Przecław 3 znajdziesz rewolucyjne przedszkole i żłobek. To placówka oparta na kształceniu najmłodszych dzieci Metodą Montessori. Tutaj dla każdego dziecka tworzony jest indywidualny projekt rozwoju.

 

Popkultura dalekiej Azji w Przecławiu: „Mizukon” po raz drugi!

Category: w wolnym czasie

mizukonW lipcu w Przecławiu po raz drugi odbędzie się ogólnopolski konwent mangi i anime „Mizukon”. Jest to jedna z największych imprez fanów pop-kultury wschodniej Azji odbywających się w kraju i jedyne tego typu przedsięwzięcie na Pomorzu Zachodnim.

WOŚP Przecław [PLAN IMPREZY]

Category: co, gdzie, kiedy ?

WOSP PrzeclawZ przyjemnością informujemy o tym, co Gmina Kołbaskowo i Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu, wraz ze wspaniałą społecznością gminy oraz przyjaciółmi spoza niej, przygotował na finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będzie ciekawie, smacznie i radośnie! Zapraszamy do Przecławia w niedzielę 28. stycznia. Oto program sztabu nr #7082.

 

Kolejne zapchanie kanalizacji w Przecławiu

Category: nasze sprawy

IMG 20231208 121159Z roku na rok problem dotyczący drożności kanalizacji narasta. Zarówno w Przecławiu jak i Warzymicach administratorzy i Spółdzielnie zmuszone są zlecać ZWiK oraz firmom Wod-Kan konieczność pilnego udrażniania i czyszczenia odpływów. Znajdują się w nich przeróżne przedmioty, które tam nie powinny trafić. Niestety jesteśmy zbyt nieodpowiedzialni i wiele rzeczy i odpadów zamiast do kosza, wrzucamy do toalety. Zeszłoroczny rekordzista spłukał w toalecie wiadro gruzu.

„Grudniowa opowieść” w Przecławiu

Category: co, gdzie, kiedy ?

grudniowa opowiescW sobotę 9 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbędzie się nastrojowy koncert w atmosferze Świąt Bożego Narodzenia w wykonaniu Jolanty Szczepaniak, Patryka Matwiejczuka i Baltic Neopolis Quartet.

Plac za biedronką ostatecznie pod młotek.

Category: nasze sprawy

plac za biedronkaTak kończy się historia przecławskiego placu zabaw za biedronką. Przez wiele lat był kłopotem i kosztem zarówno dla spółdzielni mieszkaniowych jak i gminy. Brak dozoru, liczne dewastacje oraz położenie na zewnątrz osiedla spowodowały, że miejsce to stało się niezagospodarowane i niebezpieczne. Kilka dni temu okazało się, że gmina wystawiła tą nieruchomość na sprzedaż.

Francuskie piosenki dobre na jesień

Category: w wolnym czasie

Francuskie Piosenki 2Chansons Françaises w Przecławiu! 14 października w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w ramach małych form muzycznych odbędzie się koncert Klary Gmiter i Liliany Kostrzewy. Pulsujące miłością, tragedią i nadzieją piosenki klasyków francuskiej muzyki przeniosą uczestników wydarzenia do samego serca Francji. Wstęp wolny!

Kołbaskowcy policjanci realizują "Plan Działań Priorytetowych"

Category: nasze sprawy

butelki po imprezie nocnej przeclaw 93Dzielnicowi z Posterunku Policji w Kołbaskowie prowadzą działania w ramach planów działań priorytetowych dla swoich rejonów służbowych. Plan działań priorytetowych to narzędzie, które ma uspołecznić i poprawić skuteczność współdziałania dzielnicowego z mieszkańcami na rzecz poprawy bezpieczeństwa w każdym danym rejonie służbowym.

Już w najbliższą sobotę dużo atrakcji dla dzieci

Category: w wolnym czasie

zabawa kontra dzieciakiRusza trzecia edycja „Zabawy kontra dzieciaki”. To wydarzenie, które odbędzie się 2 września na terenie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu. Podczas imprezy odbędą się liczne gry, konkursy, zabawy familijne oraz III Bieg na Szczęście – PaTaTaJ.

 

Polk i Szwedes: Pół na Pół | PRZECŁAW

Category: co, gdzie, kiedy ?

SzwedesPiętrowe kłamstwa, zwroty akcji i mnóstwo bardzo czarnego humoru. Reżyser Malajkat i dwóch aktorów Polk i Szwedes nie biorą jeńców. Komedia sensacyjna „Pół na Pół” już 19 października w Przecławiu.

 

Mizukon w Przecławiu: Zanurz się w świecie azjatyckiej popkultury!

Category: w wolnym czasie

mizukon plakat12 i 13 sierpnia w Przecławiu odbędzie się zachodniopomorski konwent mangi i anime — Mizukon. Dwudniowy program wydarzenia pozwoli zanurzyć się w barwny świat popkultury wschodniej Azji. To największa tego rodzaju impreza w naszym regionie.

 

Niedzielna akcja straży gminnej - posypały się mandaty!

Category: nasze sprawy

parkowanie na gieldzie mandatyTo pierwsza i nie ostatnia, jak zapowiadają strażnicy gminni, akcja normująca zasady parkowania samochodów w Przecławiu w okolicach niedzielnej giełdy. Za parkowanie wzdłuż drogi kierowcom wystawiane są stuzłotowe mandaty. Parkowanie auta na trawniku może kosztować nawet 500 zł. Kierowcy namawiani są do wjeżdżania na giełdę. Tam na dużym terenie parkowanie auta kosztuje tylko 5 zł bez względu na czas postoju. Jednorazowa opłata pobierana jest przy wyjeździe.

Grillowanie na balkonie - zgodne z prawem!

Category: nasze sprawy

grillowanie na balkonieTeoretycznie grillujący w naszym kraju mogą się cieszyć dużą swobodą. Prawo nie zabrania im tego nawet na balkonach czy tarasach przy budynku. Jednak grillujący muszą wziąć pod uwagę dobrosąsiedzkie stosunki oraz przepisy wspólnot czy spółdzielni w których mieszkają. A jak to jest w Przecławiu?

IRA w Przecławiu [KONKURS - DO WYGRANIA BILETY]

Category: co, gdzie, kiedy ?

IRA Przeclaw20 kwietnia do Przecławia przyjedzie jeden z najważniejszych polskich zespołów, który na rockowej scenie jest już od 35 lat. Chłopki mają na swoim koncie ponad trzy dekady aktywności scenicznej, 12 albumów studyjnych i występy na największych polskich festiwalach rockowych. Obecnie trwa sprzedaż biletów na to wydarzenie, z dostępnych biletów pozostały już tylko te z ostatniej, trzeciej puli. Dwa z nich będzie można wygrać w naszym konkursie.

Obwodnica Przecławia już na czarno

Category: nasze sprawy

obwodnica na czarnoPierwsze prace ziemne na budowie obwodnicy Przecławia i Warzymic rozpoczęto w lipcu 2021 roku. Od tej pory na terenach przyległych do naszych miejscowości wiele się zmieniło. Na placu budowy widać już na większości dwupasmówki czarne warstwy asfaltu. Gotowa jest także jedna z dróg dojazdowych do nowego węzła "Przecław".

After Blues zagrał w Przecławiu [FOTORELACJA]

Category: w wolnym czasie

AfterBlues miniaturkaDwóch muzyków i trzy instrumenty na scenie, kilkanaście osób na całą salę, półtorej godziny wypełnione bluesem – tak właśnie prezentował się występ grupy After Blues 17 sierpnia w Gminnym Ośrodku  Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu.

 

Idzie XXI wiek - będziemy mieć światłowód na osiedlu!

Category: nasze sprawy

swiatlowod zielone poleTo jest informacja na którą z pewnością czeka wielu mieszkańców. Po latach dominacji jednego operatora oraz słabej konkurencji pozostałych - w Przecławiu pojawi się zupełnie nowa jakość dostępu do internetu. Na przecławskim osiedlu w piwnicach montowane są już pierwsze skrzynki do instalacji światłowodowej. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, pierwsi klienci podłączą się do niego w kwietniu.

 

Trzydziesty finał WOŚP za nami [FOTORELACJA]

Category: wydarzenia i kronika

30 final wosp przeclaw104 tys. w 2020, 81 tys. w 2021. A w tym roku? Za nami jubileuszowy 30 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ilość wydarzeń i atrakcji zafundowana przez organizatorów była tak duża i zróżnicowana, że ciężko będzie opisać to w kilku zdaniach. Trzeba przyznać, słowami odwiedzających, że w tym roku Przecław stał stanął na wysokości zadania i pomimo pandemii i obostrzeń, zorganizował sprawnie dwudniową, ciekawą imprezę. Pytanie tylko z jakim wynikiem finansowym?