logo gif 10lat

Open menu

42 items tagged "bezpieczeństwo"

Wyników 1 - 20 z 42

Starostwo: Widzimy, że to jest priorytetowa sprawa

Category: nasze sprawy

bedargowoJest porozumienie. Powstanie chodnik i droga z Warzymic do Będargowa. Zły stan dróg powiatowych przebiegających przez naszą gminę, to problem, który znamy od lat. Sytuacja powoli się poprawia. Kilka inwestycji, przy niemałym finansowym współudziale Gminy Kołbaskowo, zostało ukończonych. 

Kołbaskowcy policjanci realizują "Plan Działań Priorytetowych"

Category: nasze sprawy

butelki po imprezie nocnej przeclaw 93Dzielnicowi z Posterunku Policji w Kołbaskowie prowadzą działania w ramach planów działań priorytetowych dla swoich rejonów służbowych. Plan działań priorytetowych to narzędzie, które ma uspołecznić i poprawić skuteczność współdziałania dzielnicowego z mieszkańcami na rzecz poprawy bezpieczeństwa w każdym danym rejonie służbowym.

Co dalej ze śliwkową i chodnikiem?

Category: nasze sprawy

sliwkowa chodnikTa sprawa od wielu lat bulwersuje mieszkańców Warzymic. Problem stanowi zarówno stan drogi powiatowej, jak i często zamykany i rozkopywany jedyny chodnik, który udało sie kiedyś wybudować. Problemów w tej lokalizacji z pewnością przybędzie, kiedy kolejne bloki zostana oddane do użytku. Wtedy ruch samochodów i pieszych się znacznie zwiększy. Ale jest nadzieja, właściciel drogi - powiat policki, rozpoczął rozmowy z PKP w sprawie nowego przebiegu alei Śliwkowej.

Jest ciemno, pada deszcz. Nośmy odblaski!

Category: nasze sprawy

odblaski kpgkPolicja apeluje: Nośmy odblaski! Dopilnujmy, aby używali ich nasi bliscy – zwłaszcza osoby starsze i dzieci. Trwa akcja Akcja "Świeć przykładem", która rozpoczęła się 1 października 2022, tego dnia przypadał też Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków. To działania o charakterze informacyjnym i edukacyjnym, których celem jest zachęcanie pieszych, ale też kierujących jednośladami, do korzystania z elementów odblaskowych.

Policjanci z Kołbaskowa realizują "Plan Działań Priorytetowych"

Category: nasze sprawy

posterunek policji kolbaskowoDzielnicowi z Posterunku Policji w Kołbaskowie prowadzą działania w ramach planów działań priorytetowych dla swoich rejonów służbowych. Plan działań priorytetowych to narzędzie, które ma uspołecznić i poprawić skuteczność współdziałania dzielnicowego z mieszkańcami na rzecz poprawy bezpieczeństwa w danym rejonie służbowym.

Potrącenie nastolatki w Przecławiu [CZY TAM JEST BEZPIECZNIE?]

Category: wydarzenia i kronika

potracenie przy goksir 4W niedzielę około godzony 19:00 doszło do potrącenia jednej z mieszkanek Przecławia. Miało to miejsce w okolicach przejścia dla pieszych na wysokości Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. Przy każdym tego typu wypadków powraca temat bezpieczeństwa w okolicach Drogi Krajowej nr 13, która przebiega przez Przecław i Warzymice.

 

Bez ochrony i monitoringu w spółdzielni Przecław Zielone Pole

Category: nasze sprawy

monitoring przeclaw zielone poleMija piąty rok, od kiedy przecławscy spółdzielcy zlikwidowali ochronę na osiedlu. Na większości spółdzielczych terenów wiszą kamery zamontowane ponad 20 lat temu, w których jakość obrazu pozostawia wiele do życzenia. Mieszkańcy od dawna już informują o pogorszeniu się bezpieczeństwa na osiedlu, jednak na jego poprawę pozostanie nam jeszcze długo poczekać.

To mogło być podpalenie [NIEOFICJALNIE]

Category: wydarzenia i kronika

pozar auta w przeclawiuDzisiejszej nocy znów spłonął samochód na przecławskim osiedlu. Pożar auta był na tyle duży, że spaliły sie także dwa auta stojące po sąsiedzku. Mimo, że samozapłony aut zdarzają się regularnie, jednak okoliczni mieszkańcy mówią, że w tym przypadku było podpalenie.

 

 

Sygnalizacji, bądź kładki nie będzie.

Category: nasze sprawy

przejscie pieszych goksirNa tym przejściu dla pieszych zdarzyło się już kilka wypadków. To wina ogromnego ruchu pojazdów na drodze krajowej 13. Pomimo przebudowy przejścia tak, aby pieszy mógł je przekroczyć w dwóch etapach, w zeszłym miesiącu doszło do potrącenia chłopca. W internecie rozgorzała się dyskusja o konieczności budowy sygnalizacji lub naziemnej kładki czy innych rozwiązań.

 

Chcą przebudować przecławskie progi zwalniające.

Category: nasze sprawy

progi zwalniajace przeclawTemat dwóch wysokich progów spowalniających w okolicach "Wyspy Malucha" dość często powraca w wiadomościach do naszej redakcji. Kilka lat temu były one tematem interpelacji jednego z radnych gminy. Okazało się ostatecznie że są one wykonane "zgodnie z normą". Jednak mieszkańcy i kierowcy są od lat zupełnie innego zdania. Temat wraca ponownie. Właśnie pojawiła się petycja do gminy o ich przebudowanie.

Jesteśmy zasłupkowani!

Category: nasze sprawy

slupki przeclawNa przecławskim osiedlu "Zielone Pole" przybywa słupków utrudniających parkowanie a czasami nawet przejazd samochodem. Z jednej strony irytuje to okolicznych mieszkańców, którzy mają problem przejechaniem i zaparkowaniem swojego auta. Jednak spółdzielnia stoi twardo w swoich decyzjach, co do lokalizacji i ilości słupków twierdząc, że stawia je tam gdzie prawo zabrania parkowania i jednocześnie dba o swobodny dojazd wozów komunalnych.

Osiedlowi fryzjerzy są gotowi!

Category: warto wiedzieć

Evita przeclawRusza kolejny etap odmrażania gospodarki po pandemii koronawirusa. Od 18 maja będzie można skorzystać z usług m.in. fryzjerek i kosmetyczek. Obostrzeń dotyczących higieny i bezpieczeństwa jest dużo, ale jak zapewniają przecławscy i warzymiccy fryzjerzy, są już gotowi na przyjęcie pierwszych klientów od najbliższego poniedziałku.

Pracownik Amazona zakażony koronawirusem!

Category: sport i zdrowie

Amazon nie zamknie sie na koronawirusaJak podaje Onet.pl jeden z pracowników kołbaskowskiej hali jest zarażony koronawirusem. Rzecznik prasowy sieci potwierdziła portalowi te informacje. Nie podano jednak jakie procedury zostały wdrożone i ile osób zostanie poddanych kwarantannie.

 

Mieszkańcy gminy Kołbaskowo szyją maseczki - Ty też możesz pomóc #Masks4All

Category: nasze sprawy

szyja maseczkiRuszyła akcja "Maseczka dla mieszkańca". Dzięki niej każdy mieszkaniec Gminy Kołbaskowo będzie mógł bezpłatnie otrzymać maseczkę wielokrotnego użytku, która po wcześniejszej sterylizacji np. wypraniu w odpowiedniej temperaturze i wyprasowaniu, zmniejszy ryzyko zarażenia siebie i innych podczas przemieszczania się w przestrzeni publicznej. Dzięki specjalnej kieszonce możliwe jest zastosowanie filtra, który może być umieszczony jako dodatkowa warstwa. Najprostszym filtrem jest docięty worek do odkurzacza, chusteczka higieniczna lub trzykrotnie złożony ręcznik papierowy.

Testy, testy, testy! [FELIETON]

Category: felietony

korona wirus warzymicePrzez cały miesiąc walki z pandemią koronawirusa w Polsce wykonano łącznie 72 tysiące testów. To miej więcej tyle ile wykonuje się w Niemczech w ciągu półtorej doby. Testów na obecność koronawirusa u nas nie może doczekać się ponad 90% osób będących w kwarantannie i pod nadzorem epidemiologicznym oraz większość medyków, którzy na co dzień mają styczność z tą chorobą. Tu matematyka jest prosta. Mało testów - mało zachorowań.

 

Amazon Kołbaskowo - pracownicy boją się chodzić do pracy.

Category: nasze sprawy

Amazon nie zamknie sie na koronawirusaWszystko wskazuje na to, że Amazon nie zamknie swojego magazynu w Kołbaskowie na czas pandemii koronawirusa. W firmie pracuje około 3000 pracowników z kilkunastu okolicznych gmin, którzy dowożeni są do pracy autobusami i spotykają się we wspólnych pomieszczeniach. Według relacji pracowników przy wejściach i wyjściach panuje tłok, podobna sytuacja jest podczas posiłków na stołówce oraz korzystaniu z innych wspólnych pomieszczeń.

Ruszyła kontrola sanitarna w Kołbaskowie

Category: wydarzenia i kronika

granica kolbaskowoDziś o godzinie 15:00 rozpoczęła się całodobowa kontrola sanitarna osób przyjeżdżających do naszego kraju. W mobilnych punktach będzie odbywać się mierzenie temperatury oraz wypełnianie kwestionariuszy informacyjnych. W pierwszej kolejności będą sprawdzane autokary i busy.

 

Policja zna dane napastnika, która zaatakował biegaczkę.

Category: nasze sprawy

Pobicie BiegaczkiPowracamy do głośnej sprawy pobicia kijem jednej z biegaczek w okolicach budowy osiedla "Harmonia Gumieńce"na granicy Warzymic i Szczecina. Okazuje się, że sprawca Policji jest znany a informacje na temat jego czynu zostały przekazane sądowi. Sprawa może mieć charakter rozwojowy, bo jak się okazuje, nie jest to jedyna osoba, którą została przez niego zaatakowana.

 

W Przecławiu budują miasteczko rowerowe.

Category: sport i zdrowie

budowa miasteczka rowerowegoTo jest dobra wiadomość dla wszystkich którzy chcą nauczyć swoje pociech bezpiecznego poruszania się na drodze. W Przecławiu, obok wjazdu na boisko szkolne rozpoczęła się budowa miasteczka rowerowego. Jest też zła wiadomość, sąsiadujący z miasteczkiem plac zabaw zostanie nieco zmniejszony.

 

Dzisiaj Wszystkich Świętych. Jutro Zaduszki.

Category: co, gdzie, kiedy ?

bedargowo 1 listopadDziś, 1 listopada, dzień Wszystkich Świętych. Mieszkańcy gminy i przyjezdni goście tłumnie odwiedzają cmentarze w Kołbaskowie i Będargowie. Na grobach najbliższych zapalają znicze, modlą się i wspominają tych, którzy odeszli. Uczestniczą także w specjalnych mszach koncelebrowanych na terenie cmentarza.