logo gif 10lat

Open menu

87 items tagged "głosowanie"

Wyników 1 - 20 z 87

Kandydaci do Parlamentu Europejskiego z naszego regionu: Kto jest faworytem?

Category: wybory
Brudzinski ArlukowiczW okręgu numer 13, obejmującym województwa zachodniopomorskie i lubuskie, toczy się zacięta rywalizacja "jedynek" do Parlamentu Europejskiego. Komitety wyborcze wystawiły znane ogólnopolskie postaci, polityków o silnych osobowościach i bogatym doświadczeniu politycznym: Arłukowicz, Brudziński, Cimoszewicz, Kamiński.

Kto został wójtem, radnym gminy i powiatu. [WYNIKI WYBORÓW 2024]

Category: wybory

kogo wybralismy O godzinie 21:00 zakończyło się głosowanie we wszystkich trzynastu obwodach do głosowania na terenie gminy Kołbaskowo. Obecnie trwa liczenie głosów. Tej nocy będziemy sprawdzać jak głosowali mieszkańcy i jakich włodarzy samorządowych wybrali na kadencję 2024-2029. W poniższym artykule będziemy na bieżąco uzupełniać dane, które zostaną wywieszone przed lokalami wyborczymi.

 

Jak i gdzie głosować w wyborach samorządowych? [OBWODY, GODZINY, KARTY]

Category: wybory

wybory samorzadowe 2024 W niedzielę wybory samorządowe w których zdecydujemy kto będzie rządził gminą, powiatem i sejmikiem wojewódzkim. To jedne z trudniejszych wyborów od strony technicznej, ponieważ dostaniemy aż cztery karty do głosowania. Dwie z nich będą dużego formatu. Przybyło nam także sześć nowych obwodów do głosowania - tak więc niektórzy mogą się pogubić. Mieszkańcy Przecławia i Warzymic mają trzy nowe obwody - wszystkie mieszczą się w szkole podstawowej.

Kandydaci do Sejmiku Zachodniopomorskiego [PEŁNA LISTA]

Category: wybory

sejmik wyboryZa kilkanaście dni wybory samorządowe. W lokalu wyborczym dostaniemy w sumie cztery karty do głosowania. Największa będzie zawierać listę komitetów i kandydatów do Zachodniopomorskiego Sejmiku. Na listach znajdziemy ponad 80 nazwisk - warto zaznaczyć że z naszej gminy kandydują trzy osoby.

 

Przedstawiamy kandydatów na Wójta Gminy Kołbaskowo.

Category: wybory

kubiak schwarzDo dzisiejszego popołudnia miały czas wszystkie komitety na zgłaszanie swoich kandydatów na urząd Wójta. Ostatecznie uczyniły to dwa z trzech uprawnionych. 7 kwietnia mieszkańcy wybiorą na nową kadencję włodarza gminy pomiędzy Małgorzatą Schwarz zgłoszoną przez KWW Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo a Tomaszem Kubiakiem zgłoszonym przez KWW Porozumienie Tomasza Kubiaka. Trzeci Komitet - Tym Razem Razem, posiadający minimum ośmiu kandydatów na radnych, ostatecznie nie wystawił swojego reprezentanta. Oznacza to, że w naszej gminie, tak jak w ostatnich wyborach, nie odbędzie się druga tura głosowania.

Kto kandyduje do Rady Powiatu?

Category: wybory

kandydacji do rady powiatuW radzie powiatu polickiego, gmina Kołbaskowo ma zagwarantowane trzy miejsca. W kończącej kadencji funkcję radnego pełnili Izabela Wesołowska-Kośmider, Shivan Fate oraz Lech Barański. Gmina Kołbaskowo to jeden, duży okręg trzymandatowy, ale oddać głos możemy tylko na jedną osobę. Kogo znajdziemy na karcie do głosowania?

 

Jest potwierdzony drugi kandydat w wyborach na wójta Gminy Kołbaskowo!

Category: wybory

tomasz kubiakDr Tomasz Kubiak potwierdził dziś, że w wyborach samorządowych o stanowisko wójta Gminy Kołbaskowo będzie rywalizował z ubiegającą się o reelekcję Małgorzatą Schwarz. Wystartuje on na czele komitetu pod nazwą "Nowoczesna Gmina". Wybory odbędą się 7 kwietnia.

 

Rusza kampania wyborcza w gminie Kołbaskowo [PROGRAM KWW KLUB PRZYJACIÓŁ GMINY KOŁBASKOWO]

Category: wybory

kpgk 2024Budowa nowy dróg gminnych, ścieżek rowerowych, boisk oraz nowych ujęć wody. Zagospodarowanie terenów gminnych, budowa centrum usług w Przecławiu oraz przejęcie od powiatu Alei Śliwkowej i jej przebudowanie - zapowiada KWW Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. Znamy już szczegółowy program wyborczy ugrupowania z którego wystartuje obecna wójt Małgorzata Schwarz. Czy jej się uda wywalczyć re-elekcję na ostatnią kadencję? Ocenią to wyborcy przy urnach 7 kwietnia.

 

Ogłoszono wybory samorządowe i rusza kampania wyborcza. Zarejestrowano pierwsze komitety.

Category: wybory

wybory samorzadowe 2024 Pod koniec stycznia opublikowane zostało rozporządzenie premiera o zarządzeniu wyborów samorządowych, a to oznacza, że ruszyła kampania wyborcza w samorządach. Wybory odbędą się 7 kwietnia. A jeśli będzie ich druga tura w przypadku głosowania na wójta gminy - to także do urn pójdziemy zagłosować ponownie 21 kwietnia.

 

Gdzie i jak głosować 15 października [INSTRUKCJA]

Category: wybory

wybory 2023W niedzielę 15 października wybierzemy naszych przedstawicieli do Sejmu i Senatu. Mieszkańcy gminy Kołbaskowo mogą oddać swój głos w siedmiu Obwodowych Komisjach Wyborczych. W Kołbaskowie, Będargowie, Przecławiu oraz w nowym punkcie w Kurowie. Lokale wyborcze będą czynne w niedziele od godziny 7:00 do godziny 21:00.

 

Dwóch kandydatów z Przecławia na listach do Sejmu

Category: wybory

NasiMieszkancyNaListachWyborczychMieszkańcy naszych osiedli, Shivan Fate oraz Paweł Mirowski znaleźli się na listach wyborczych zgłoszonych przez największe ugrupowania w wyborach do Parlamentu RP. Shivan Fate kandyduje z list Koalicji Obywatelskiej - Paweł Mirowski z list Prawa i Sprawiedliwości. Głosowanie już za 5 tygodni - w niedzielę 15 października.

Idź na walne zgromadzenie spółdzielców [TWÓJ GŁOS SIĘ LICZY]

Category: nasze sprawy

zielone pole walne 3Z aktywnością członków przecławskich spółdzielni mieszkaniowych w ostatnich latach było bardzo różnie. Jeszcze kilka lat temu na niektóre z zebrań przychodziło tak mało osób, że ciężko było obsadzić miejsca w komisjach. Jedynie w 2013 roku było inaczej. Spółdzielcy przekonali się o sile swoich głosów i wybrali nowe władze. Jak wygląda obecna sytuacja finansowa twojej spółdzielni? Przyjdź na walne zgromadzenie i się przekonaj!

 

Kuriozalne wybory do Rady Nadzorczej na Zielonym Polu

Category: nasze sprawy

zielone pole walnePo trzech latach przerwy, członkowie spółdzielni "Przecław Zielone Pole" doczekali się walnego zgromadzenia. Zebrania zwykle odbywają się w czerwcu i takie miało miejsce np. w sąsiedniej, mniejszej spółdzielni. Co więcej, mniejsza spółdzielnia potrafiła zorganizować walne w 2021. Jednak spółdzielcy z Zielonego Pola musieli poczekać znacznie dłużej. Dopiero wczoraj, w wakacje, po ponad trzech latach odbyło się Walne Zgromadzenie. I trzeba przyznać, że było "ciekawie", ale tylko dla tych którzy wytrzymali 5 godzin na sali GOKSiRu i zagłosowali na nowych członków Rady Nadzorczej.

 

Przecław wybrał nowego sołtysa.

Category: wybory

soltys glosowanieDziś na zebraniu sołeckim mieszkańcy Przecławia wybrali nowego sołtysa. W związku z zeszłoroczną rezygnacją z tej funkcji Mateusza Zielińskiego oraz ograniczeniami pandemicznymi, przyszło nam zaczekać na wybory następcy prawie rok. Tym razem mieszkańcy w głosowaniu postawili na kobietę. Nowym sołtysem Przecławia została Pani Renata Wójcik.

Budżet obywatelski nie dla Przecławia czy Warzymic

Category: wybory

Przeclaw za biedronka koncepcjaRuszyło głosowanie w budżecie obywatelskim gminy Kołbaskowo. Od dziś przez prawie cztery tygodnie można głosować na jeden projekt inwestycyjny i jeden nieinwestycyjny. Jednak w tym roku zmienił się sposób podliczania głosów, który faworyzować będzie najmniejsze miejscowości. Przecław czy Warzymice zostaną praktycznie bez szans.

Za dwa tygodnie wybory prezydenckie. Jak głosujemy?

Category: wybory

wybory korespondencyjneTo będą najdziwniejsze wybory w historii naszego kraju. 10 maja zagłosujemy korespondencyjnie, kto ma zostać prezydentem RP na nową kadencję. Być może głosowanie odbędzie się tydzień później 17 maja, albo ostatecznie 23 maja - bo to ostatni możliwy termin, zgodny z konstytucją. Po raz pierwszy piszemy artykuł, tak naprawdę nie mając pewności czy do wyborów dojdzie i jaki jest możliwy ich scenariusz.

Brakuje chętnych do pracy w komisjach wyborczych w naszej gminie!

Category: wybory

brakuje chetnych do komisji10 maja pierwsza tura wyborów prezydenckich. W dobie ogłoszenia pandemii koronawirusa z pewnością zabraknie chętnych do pracy w obwodowych komisjach wyborczych. Udało nam się dotrzeć do kilku osób, które regularnie w nich pracują. Okazuje się, że żadna z nich i za żadne pieniądze nie zamierza się zgłaszać.

 

Koalicja Obywatelska wygrywa w Kołbaskowie.

Category: wybory

Sejm wyniki 2019Znamy wyniki wyborów parlamentarnych w gminie Kołbaskowo. Nasi mieszkańcy zdecydowanie postawili na Koalicję Obywatelską, która zyskała 43,48% głosów. Na kolejnych miejscach znaleźli się : PiS 25,37%, Lewica 16,90%, Konfederacja 7,82% oraz PSL 6,44%. Niestety nie udało się pobić rekordu frekwencji w naszym regionie. Do urn poszło 65,5% uprawnionych do głosowania.

Wybory parlamentarne. Kto kandyduje? Gdzie i jak głosujemy?

Category: wybory

wybory parlamentarneZa 2 tygodnie wybory. W niedzielę 13 października wybierzemy naszych przedstawicieli do Sejmu i Senatu. Mieszkańcy gminy Kołbaskowo mogą oddać swój głos w sześciu Obwodowych Komisjach Wyborczych. W Kołbaskowie, Będargowie i Przecławiu. Lokale wyborcze będą czynne w niedziele od godziny 7:00 do godziny 21:00.


Rozpoczęło się głosowanie w budżecie obywatelskim.

Category: nasze sprawy

kasztanowa boiskoKompleksowy remont boiska piłkarskiego przy Alei Kasztanowej w Przecławiu? A może mini-boisko wielofunkcyjne "pod chmurką" koło szkoły podstawowej? Od wczoraj można oddać swój głos w budżecie obywatelskim gminy Kołbaskowo.