logo gif 10lat

Open menu

74 items tagged "gimnazjum"

Wyników 1 - 20 z 74

Egzaminy gimnazjalistów na razie bez problemów

Category: wydarzenia i kronika

egzamin gimnazjalnyWczoraj w Przecławiu odbył się pierwszy egzamin gimnazjalny. Uczniowie napisali test z części humanistycznej, która była podzielona na wiedzę o społeczeństwie i historię a po przerwie - język polski. Pierwszy dzień egzaminów odbył się bez zakłóceń. Dyrektor szkoły nie miał problemów ze skompletowaniem dziesięciu nauczycieli do pracy w komisjach. Podobnie ma być dzisiaj i w piątek.

 

Charytatywny skąpiec.

Category: wydarzenia i kronika

charytatywny skapiecUczniowie publicznego gimnazjum w Przecławiu właśnie wystawili "Skąpca". W poniedziałkowy wieczór parafialny kościół przeistoczył się w teatr, na deskach którego wystąpili młodzi aktorzy z ostatnich klas gimnazjalnych. Wszyscy zagrali charytatywnie dla swojego kolegi ze szkoły - Adama. Pochwałom, zachwytom i gratulacjom nie było końca.

 

Oświadczenie w imieniu Publicznego Gimnazjum w Przecławiu

Category: nasze sprawy

gimnazjum przeclawW związku z pojawieniem się w internecie informacji dotyczącej "wygranej sprawy sądowej przez poprzedniego dyrektora gimnazjum" publikujemy w imieniu Publicznego Gimnazjum następujące oświadczenie.

 

 

"Teatr Dla Życia" zagra dla Adasia

Category: w wolnym czasie

TeatrDlaZycia W poniedziałek 19 czerwca o godzinie 19.30 w kościele parafialnym w Przecławiu odbędzie się prezentacja projektu "Teatr dla życia - gramy dla Adasia". Wystawiana będzie słynna sztuka Moliera "Skąpiec". Młodzi aktorzy z Publicznego Gimnazjum w Przecławiu od kliku tygodni prowadzą intensywne próby. Występ uczniów Publicznego Gimnazjum w Przecławiu jest występem charytatywnym. Ma na celu zebranie funduszy na leczenie i rehabilitację kolegi ze szkoły - Adasia Bieli.

Zapraszamy na zebranie sołectwa Warzymice

Category: co, gdzie, kiedy ?

zebranie soleckie warzymice listopadW najbliższą środę, 17 maja odbędzie się zebranie wiejskie. W forum przecławskiego gimnazjum zbiorą się mieszkańcy Warzymic. Przypomnijmy, do sołectwa należą zarówno mieszkańcy wsi jak i nowych osiedli usytuowanych przy drodze krajowej 13, przy ulicy Do Rajkowa oraz przy Aleji Śliwkowej. Warto o tym przypominać ponieważ na zebrania wiejskie przychodzą głownie mieszkańcy starszej części Warzymic. A głos w zebraniu ma każdy prawo zabrać oraz uczestniczyć w głosowaniu nad uchwałami. Na tym polega demokracja.

XXVII sesja. Wygaszanie gimnazjum.

Category: sesje gminne i nie tylko

sesja 27To były chyba jedne z najdłuższych obrad radnych gminy w Kołbaskowie. Pierwsze komisje stałe rozpoczęły prace zaraz po godz. 10.00. O 12.00 odbyło się spotkanie z przedstawicielami API, PSE i Pingao dotyczące budowy linii 220 kV. Kilka minut po godz 14.00 rozpoczęła się XXVII sesja rady gminy, która ostatecznie zakończyła się 16:45. A tematów poruszanych podczas wszystkich obrad było bardzo wiele.

Zapraszamy na zebranie sołectwa Warzymice

Category: co, gdzie, kiedy ?

zebranie soleckie warzymice listopadW najbliższy poniedziałek, 28 listopada odbędzie się zebranie wiejskie. W forum przecławskiego gimnazjum zbiorą się mieszkańcy Warzymic. Przypomnijmy, do sołectwa należą zarówno mieszkańcy wsi jak i nowych osiedli usytuowanych przy drodze krajowej 13, przy ulicy Do Rajkowa oraz przy Aleji Śliwkowej. Warto o tym przypominać ponieważ na zebrania wiejskie przychodzą głownie mieszkańcy starszej części Warzymic. A głos w zebraniu ma każdy prawo zabrać oraz uczestniczyć w głosowaniu nad uchwałami. Na tym polega demokracja.

Gimnazjum podsumowało rok szkolny

Category: wydarzenia i kronika

gimnazjum podsumowanie 2015 1624 czerwca zabrzmiał ostatni dzwonek w roku szkolnym 2015/16. Wzorem poprzednich lat poprosiliśmy dyrektorów przecławskich placówek o podsumowanie ostatnich 10 miesięcy nauki. Zestawienie opracowała pełniąca obowiązki dyrektora - pani Agnieszka Milczarska.


Zapraszamy na "Białą Sobotę" 4 czerwca !

Category: co, gdzie, kiedy ?

biala sobota 2016Za kilka dni "Biała Sobota". W tym roku odbędzie się przez wakacjami. 4 czerwca mieszkańcy gminy Kołbaskowo będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań i porad lekarskich. Organizatorzy zapraszają do szkoły podstawowej w Przecławiu, początek o godzinie 8:00.

Zapraszamy na "Białą Sobotę" 4 czerwca !

Category: co, gdzie, kiedy ?

biala sobota 2016Za kilka dni "Biała Sobota". W tym roku odbędzie się przez wakacjami. 4 czerwca mieszkańcy gminy Kołbaskowo będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań i porad lekarskich. Organizatorzy zapraszają do szkoły podstawowej w Przecławiu, początek o godzinie 8:00.

 

Gimnazjum zaprasza na spotkanie historyczne.

Category: co, gdzie, kiedy ?

spotkanie historycznePubliczne Gimnazjum w Przecławiu serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców naszej gminy, a także osoby spoza jej terenów na spotkanie historyczne, które opowie o najważniejszym w dziejach świata konflikcie zbrojnym, ze szczególnym uwzględnieniem losów naszych najbliższych terenów. W ramach spotkania odbędą się dyskusje ze znanymi historykami Szczecina i Polic, wystawa pamiątek i elementów umundurowania z okresu II wojny światowej oraz ciekawe prezentacje, których nie znajdą Państwo nigdzie indziej!

Zaproszenie na wykład dotyczący historii Gminy Kołbaskowo

Category: co, gdzie, kiedy ?

dzien po dniuZapraszamy na spotkanie z autorami książki „Bitwa o Szczecin. Dzień po dniu.” Michał Rembas i Grzegorz Ciechanowski opowiedzą o fascynującej historii II wojny światowej, która nie ominęła także Przecławia i innych miejscowości Gminy Kołbaskowo.

 

Niesmaczne kulisy "Białej Soboty" - publikujemy dokumenty.

Category: nasze sprawy

biala sobota dokumentyOstatnia fotorelacja z "Białej Soboty" wywołała niemałą burzę w naszej gminie. Umieszczono wtedy informację na temat sprzeciwu dyrektora gimnazjum na jej organizację właśnie w tej placówce. Portalowi zarzucono brak obiektywizmu i nie umieszczenie komentarza po zamknięciu artykułu, a organizatorom "Białej Soboty" - zarabianie pieniędzy.

Podsumowanie gimnazjalnego roku szkolnego 2014/15

Category: wydarzenia i kronika

gimnazjum-przeclawKilka dni temu w szkołach wybrzmiał ostatni dzwonek. Rok szkolny już za nami, a uczniowie i nauczyciele na długo oczekiwanych wakacjach. Tak jak co roku poprosiliśmy dyrektorów przecławskich placówek o podsumowanie i komentarz do minionego roku szkolnego. Dziś prezentujemy sprawozdanie dotyczące pracy gimnazjum, które przygotowała pani dyrektor Edyta Majewska - Gargula.

Podsumowanie projektu „Na Własne Konto”

Category: wydarzenia i kronika

na wlasne konto podsumowanie22 czerwca 2015 r., w Urzędzie Gminy w Kołbaskowie, odbyło się uroczyste podsumowanie III edycji projektu edukacyjnego „Na Własne Konto”, realizowanego w Publicznym Gimnazjum w Przecławiu. Był to już drugi rok z rzędu, w którym nasza szkoła bierze udział w zmaganiach programu.

 

Psychologiczna wojna o psychologa

Category: nasze sprawy

gimnazjumOd 1 września w przecławskim gimnazjum pojawi się filia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z Polic oraz Gminny Ośrodek Wsparcia Rodziny. Według propozycji wójta dotychczasowy psycholog ma być przeniesiony do szkół podstawowych, w których takiej opieki wcześniej nie było.  Problem w tym, że gimnazjalnej Radzie Rodziców się to nie podoba. Przeciwna jest także pani Dyrektor.  I żadna ze stron w tej sprawie ustąpić nie chce.

7 maja - Dzień Otwarty w Gminazjum

Category: co, gdzie, kiedy ?

gimnazjum-przeclawDyrektor, Grono Pedagogiczne, Uczniowie Gimnazjum serdecznie zapraszają na Dzień Otwarty Publicznego Gimnazjum w Przecławiu. Spotkanie odbędzie się 7 maja 2015 roku w godz. 9-16. W tym czasie będzie można obejrzeć szkołę, porozmawiać z nauczycielami oraz zapoznać się z ofertą edukacyjną placówki.

Prawa dziecka? – Codziennie!

Category: wydarzenia i kronika

prawa-dziecka-codziennie18 listopada w gimnazjum w Przecławiu odbyło się uroczyste podsumowanie działań pod hasłem „Prawa dziecka? – Codziennie!” pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka. Spotkanie przypadło w przededniu 25 rocznicy przyjęcia przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych Konwencji o Prawach Dziecka.

Gimnazjum z prestiżowym tytułem

Category: wydarzenia i kronika

szkola-odkrywcow-talentowMiło nam poinformować że przecławska placówka uzyskała tytuł "Szkoły Odkrywców Talentów". Oznacza m.in. to, że nasze gimnazjum przyczynia się do odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień dzieci i młodzieży a nauczyciele realizują projekt, którego celem jest opracowanie i wdrożenie systemu pracy z uczniem zdolnym. Nauczyciele potrafią rozpoznać potrzeby swoich uczniów, trafnie identyfikują ucznia zdolnego i proponują szereg zajęć rozwijających uzdolnienia.

 

Piąta "Biała Sobota" za nami.

Category: wydarzenia i kronika

piata-biala-sobota13 września na terenie Gimnazjum można było skorzystać z porad specjalistów, wykonać podstawowe badania lekarskie oraz uczestniczyć w interesujących wykładach. Dzięki pomocy wielu osób udało się w jednym miejscu skupić lekarzy-specjalistów takich jak : pediatra, ginekolog, endokrynolog, laryngolog, dermatolog czy ortopeda. Na parkingu gimnazjalnym podstawił się mammobus oraz mobilny gabinet rentgenowski. Równolegle z białą sobotą odbył się pchli targ oraz inne imprezy towarzyszące.