logo gif 10lat

Open menu

187 items tagged "inwestycja"

Wyników 1 - 20 z 187

Trwa remont drogi w Stobnie. Jak postępują prace?

Category: nasze sprawy

Stobno remontOd ponad 8 miesięcy trwają prace drogowe w Stobnie. Na części inwestycji jest już asfalt, chodniki i podjazdy do posesji. Powstają też miejsca postojowe, przystanki autobusowe oraz zatoki. Całość inwestycji ma się zakończyć pod koniec września.

 

PSE zaprasza mieszkańców gminy na konsultacje.

Category: warto wiedzieć

linia 220kv przeclawPolskie Sieci Elektroenergetyczne, które są operatorem systemu przesyłowego w Polsce, planują przebudowę linii elektroenergetycznej 220 kV relacji Krajnik - Glinki. Nowy przebieg trasy linii będzie wytyczony w gminach Dobra i Kołbaskowo.

 

 

 

Moczyły dla wodniaków [WIZUALIZACJE]

Category: sport i zdrowie

Moczyly przystanTa inwestycja całkowicie odmieni kolejną nadodrzańską wieś. Gmina Kołbaskowo zbuduje nadrzeże w Moczyłach. Będą to tereny wypoczynkowe, pomosty, miejsca do cumowania łódek oraz szereg udogodnień dla turystów zarówno pieszych jak i na wodzie.

 

Rosówek już po inwestycjach w zupełnie nowej odsłonie [ZDJĘCIA]

Category: nasze okolice dawniej i dziś

RosowekZakończyła się kolejna duża inwestycja w naszej gminie. Chodzi o uzbrojenie terenów inwestycyjnych w Rosówku, gdzie powstało m.in. blisko dwa kilometrów dróg. To obecnie najmocniej i najszybciej rozwijająca się przemysłowo część gminy Kołbaskowo gdzie zainwestowało kilka zakładów przemysłowych.

 

Cukrowym, wąskotorowym szlakiem - powstaje nowa ścieżka rowerowa [ZDJĘCIA]]

Category: w wolnym czasie

waskotorowka karwowoZe sporym opóźnieniem, ale w końcu powstaje ścieżka pieszo rowerowa od granicy państwa, przez Barnisław, Karwowo i Będargowo. To inwestycja, o której pisaliśmy już od prawie pięciu lat, ma szanse zakończyć się do końca grudnia tego roku. Czarny asfalt widać już w okolicach Barnisławia i Karwowa - najnowsze zdjęcia z drona podesłał nam mieszkaniec Warzymic, Mateusz Szczuplak.

W końcu ruszy budowa ścieżki po śladzie kolejki wąskotorowej!

Category: sesje gminne i nie tylko

waskotorowka karwowoW poniedziałek, 14 sierpnia, na nadzwyczajnej sesji rady gminy Kołbaskowo, radni podjęli decyzję o dodatkowym dofinansowaniu w kwocie 1,9 mln złotych na budowę ścieżki pieszo-rowerowej na trasie Będargowo - Karwowo - Barnisław - Granica Państwa. Ta suma jest niezbędna do wznowienia inwestycji, która została zatrzymana na etapie projektowania i uzyskiwania pozwoleń na budowę.

O krok bliżej do Zachodniej Obwodnicy Szczecina z najdłuższym podwodnym tunelem.

Category: nasze sprawy

Zachodnia Obwodnica Szczecina 2021Za rok planujemy złożyć wniosek o zezwolenie na budowę Zachodniej Obwodnicy Szczecina - informuje GDDKiA. Obecnie prowadzona jest dokumentacja projektowa. Ta imponująca trasa będzie miała prawie 50 km długości, w tym 5-kilometrowy tunel pod Odrą.

 

Powiat realizuje dwie inwestycje drogowe na terenie gminy Kołbaskowo.

Category: nasze sprawy

Policki inwestycje 2023W środę 28 czerwca w siedzibie Starostwa Powiatowego w Policach zorganizowano briefing prasowy dotyczący realizowanych przez Powiat Policki dwóch inwestycji drogowych na terenie Gminy Kołbaskowo i Gminy Dobra. Ponadto za pośrednictwem Powiatowego Urzędu Pracy w Policach Powiat Policki otrzymał dotację z Unii Europejskiej na aktywizację osób bezrobotnych.

 

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Przecław" stawia na energię słoneczną.

Category: nasze sprawy

fotowoltaika sm przeclaw Wkrótce na blokach należących do Spółdzielni Mieszkaniowej "Przecław" zainstalowanych zostanie około stu paneli słonecznych. Ta inwestycja jest wynikiem uzyskania dwóch grantów na odnawialne źródła energii o wartości ponad 130 tysięcy złotych.

 

Obwodnica Kołbaskowa bliżej o kolejną decyzję!

Category: nasze sprawy

ZRID dla obwodnicy kolbaskowaTo istotny etap realizacji inwestycji na terenie gminy Kołbaskowo. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) otrzymała decyzję ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej) dla obwodnicy Kołbaskowa. Choć inwestycja nie ruszy natychmiast, to wiadomo, że został wykonany ważny krok w kierunku powstania nowej drogi .

 

Ścieżka w Rosówku będzie jeszcze długo zamknięta.

Category: sport i zdrowie

rosowek sciezka 04 2023 Nie mamy dobrej wiadomości dla rowerzystów w naszej gminie. Fragment ścieżki w Rosówku będzie zamknięty do połowy przyszłego roku. To efekt trwającej tam od kilku miesięcy inwestycji drogowej. Po zakończeniu prac ścieżka zostanie odbudowana a jej przebieg nie zmieni się.

 

DGS w Rosówku otwarty! [FOTORELACJA]

Category: wydarzenia i kronika

DGS Rosowek otwarcieDziś do przygranicznego Rosówka zjechało setki osób. Powód? Uroczyste otwarcie siedziby nowej marki w naszej gminie - DGS Diagnostics. To bardzo ciekawy, piękny i nowoczesny kompleks – podkreślali wszyscy na miejscu. Na uroczystości pojawiło się mnóstwo gości z kraju i zagranicy, także przedstawiciele mediów. Już dziś w tej firmie w Rosówku pracuje 500 osób.

 

Jest już asfalt na obwodnicy!

Category: nasze sprawy

obwodnica przeclawia asfalt wrzesien 2022Trwają prace bitumiczne na obwodnicy Przecławia i Warzymic. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, obecnie na obu jezdniach ułożono 5,2 km podbudowy bitumicznej. Ponadto wykonywane są pozostałe prace, w tym roboty ziemne na początkowym odcinku trasy.

 

Rusza inwestycja na A6 - będzie możliwość zawrócenia w Kołbaskowie

Category: nasze okolice dawniej i dziś

Zawrotka na A6 3Na zachód od istniejącego miejsca obsługi podróżnych Kołbaskowo będzie wybudowany wiadukt wraz z drogami dojazdowymi i placem do zawracania. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła, że 24 maja otrzymała stosowną decyzję środowiskową dla tej inwestycji. Mowa o przygranicznym, początkowym odcinku autostrady A6. Inwestycja będzie obejmować budowę nowego wiaduktu na zachód od istniejącego MOP wraz z drogami dojazdowymi oraz placem do zawracania i kontroli pojazdów. 

Ruszyły prace na przebudowie jeszcze jednej drogi.

Category: nasze okolice dawniej i dziś

ostoja zbojnicka droga budowaW tym tygodniu pojawił się ciężki sprzęt w okolicach drogi między Ostoją a szczecińską ulicą Zbójnicką. To obecnie popularny skrót dojazdowy dla tych, którzy jadą od strony Pogodna i Gumieniec, a chcą ominąć zatłoczoną trzynastkę. W przyszłości droga będzie także dojazdową do węzła Będargowo w planowanej Zachodniej Obwodnicy Szczecina.

 

Trwa brukowanie drogi wzdłuż trzynastki

Category: nasze okolice dawniej i dziś

brukowanie drogi zapas dk13Nowa nawierzchnia pojawia się na budowanej drodze gminnej wzdłuż dk 13 w Warzymicach. Te prace mają potrwać 2-3 tygodnie. To kontynuacja remontu ulicy Cedrowej. Ma ułatwić komunikację ze Szczecinem.

 

 

Idzie XXI wiek - będziemy mieć światłowód na osiedlu!

Category: nasze sprawy

swiatlowod zielone poleTo jest informacja na którą z pewnością czeka wielu mieszkańców. Po latach dominacji jednego operatora oraz słabej konkurencji pozostałych - w Przecławiu pojawi się zupełnie nowa jakość dostępu do internetu. Na przecławskim osiedlu w piwnicach montowane są już pierwsze skrzynki do instalacji światłowodowej. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, pierwsi klienci podłączą się do niego w kwietniu.

 

Pięć przedsiębiorstw chce wybudować nową drogę gminną z Ustowa do węzła "Przecław"

Category: nasze okolice dawniej i dziś

drogi do wezla przeclawPięć przedsiębiorstw chce wybudować nową drogę gminną z Ustowa do węzła "Przecław", na budowanej obwodnicy Przecławia i Warzymic. Najtańszą ofertę złożył Strabag. We wtorek, 11 stycznia 2022 roku poznaliśmy oferty na zadanie „Budowa drogi gminnej łączącą drogę powiatową Ustowo – Kurów z projektowanym węzłem Przecław DK13”.

 

Będą wiadukty i nowe przystanki. Idzie XXI wiek.

Category: nasze okolice dawniej i dziś

stacja warzymiceWedług zapowiedzi i planów spółki PKP Polskie Linie Kolejowe do 2026 zakończy się duża inwestycja w naszej okolicy. Pociągi pojadą dwoma torami, linia kolejowa będzie elektryczna a do Berlina dojedziemy w 90 minut. W Warzymicach, Przecławiu i w Kołbaskowie pojawią się przystanki a skrzyżowania np. z drogą do Rajkowa będą bezkolizyjne - dwupoziomowe.

 

Były drzewa. Nie ma drzew. Są wyjaśnienia.

Category: nasze sprawy

wycinka drzewZeszłotygodniowa wycinka drzew wzdłuż nowej drogi pomocniczej równoległej do DK13 odbiła się dużym echem w naszej gminie. Otrzymaliśmy i otrzymujemy do tej pory od czytelników wiele sygnałów oburzenia i krytycznych opinii w tej sprawie. Okazuje się, że wycinka drzew odbyła się zgodnie z prawem i obowiązującym pozwoleniem.