logo gif 10lat

Open menu

311 items tagged "kołbaskowo"

Wyników 1 - 20 z 311

Jest potwierdzony drugi kandydat w wyborach na wójta Gminy Kołbaskowo!

Category: wybory

tomasz kubiakDr Tomasz Kubiak potwierdził dziś, że w wyborach samorządowych o stanowisko wójta Gminy Kołbaskowo będzie rywalizował z ubiegającą się o reelekcję Małgorzatą Schwarz. Wystartuje on na czele komitetu pod nazwą "Nowoczesna Gmina". Wybory odbędą się 7 kwietnia.

 

Starostwo wyremontuje fragment drogi między Smolęcinem a Kołbaskowem

Category: nasze sprawy

droga smolecin kolbaskowoJedna z najbardziej zniszczonych dróg w naszej okolicy doczeka się remontu. To fragment drogi powiatowej od przejazdu kolejowego w Kołbaskowie biegnący w kierunku Smolęcina przez odcinek leśny. W tym tygodniu w siedzibie Starostwa Powiatowego podpisano dwie umowy na inwestycje drogowe. Jedna z nich dotyczy właśnie remontu tej drogi.

Kołbaskowo: Kradzione rowery elektryczne w skontrolowanym busie.

Category: wydarzenia i kronika

Kradzione rowery KolbaskowoDziewięć rowerów, w tym część elektrycznych oraz jedną hulajnogę elektryczną zabezpieczyła Szczecińska Izba Skarbowa w kontrolowanym busie w Kołbaskowie. Przewożący je do Polski kierowca nie posiadał dokumentów - stąd rodziło to podejrzenie, że towar został skradziony. W toku dodatkowej kontroli okazało się, że kierowca ma sądowy zakaz kierowania pojazdami.

 

Gmina Kołbaskowo przejmie stary fragment DK13

Category: nasze sprawy

DK13W przyszłym roku, na mapie dróg publicznych pojawi się istotna zmiana. Po oddaniu obwodnicy Przecławia i Warzymic, gmina Kołbaskowo przejmie prawie czterokilometrowy odcinek starej trzynastki pod swoje zarządzanie. Z pewnością czeka nas wiele zmian w organizacji ruchu. Ma być dogodniej i bezpieczniej.

 

O krok bliżej do Zachodniej Obwodnicy Szczecina z najdłuższym podwodnym tunelem.

Category: nasze sprawy

Zachodnia Obwodnica Szczecina 2021Za rok planujemy złożyć wniosek o zezwolenie na budowę Zachodniej Obwodnicy Szczecina - informuje GDDKiA. Obecnie prowadzona jest dokumentacja projektowa. Ta imponująca trasa będzie miała prawie 50 km długości, w tym 5-kilometrowy tunel pod Odrą.

 

MOL zamiast LOTOS: Nowy właściciel w Kołbaskowie i Rosówku

Category: warto wiedzieć

lotos rosowekWkrótce będziemy świadkami znaczących zmian na lokalnym rynku stacji benzynowych. W efekcie połączenia Orlenu z Lotosem, dwie stacje benzynowe LOTOS w Kołbaskowie i Rosówku przejdą przez proces tzw. "rebrandingu". Zmieniony logotyp MOL pojawi się niebawem na stacji w Rosówku przy drodze krajowej nr 13 oraz w Kołbaskowie przy autostradzie A6.

 

Obwodnica Kołbaskowa bliżej o kolejną decyzję!

Category: nasze sprawy

ZRID dla obwodnicy kolbaskowaTo istotny etap realizacji inwestycji na terenie gminy Kołbaskowo. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) otrzymała decyzję ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej) dla obwodnicy Kołbaskowa. Choć inwestycja nie ruszy natychmiast, to wiadomo, że został wykonany ważny krok w kierunku powstania nowej drogi .

 

Ścieżka w Rosówku będzie jeszcze długo zamknięta.

Category: sport i zdrowie

rosowek sciezka 04 2023 Nie mamy dobrej wiadomości dla rowerzystów w naszej gminie. Fragment ścieżki w Rosówku będzie zamknięty do połowy przyszłego roku. To efekt trwającej tam od kilku miesięcy inwestycji drogowej. Po zakończeniu prac ścieżka zostanie odbudowana a jej przebieg nie zmieni się.

 

Policyjny pościg po gminie Kołbaskowo [ZDJĘCIA]

Category: wydarzenia i kronika

Poscig 1W nocy z soboty na niedzielę kierujący BMW w Przecławiu nie zatrzymał się do policyjnej kontroli drogowej, po czym kontynuował ucieczkę w kierunku Kołbaskowa. Jego szaleńcze wyczyny zakończyły się utratą panowania nad pojazdem, który zjechał z drogi i przekoziołkował zatrzymując się na bocznej drodze technicznej.

 

Sprzedaż węgla w gminie Kołbaskowo - za pośrednictwem podmiotu zewnętrznego.

Category: nasze sprawy

wegiel sprzedaz3 listopada weszła w życie ustawa o dystrybucji węgla przez samorządy. Na jej podstawie gminy będą mogły kupować węgiel za maksymalnie 1,5 tys. zł za tonę i sprzedawać go mieszkańcom za nie więcej niż 2 tys. zł za tonę. Węgiel w preferencyjnej cenie będą mogły kupić od samorządu osoby uprawnione do dodatku węglowego.

 

Policjanci z Kołbaskowa realizują "Plan Działań Priorytetowych"

Category: nasze sprawy

posterunek policji kolbaskowoDzielnicowi z Posterunku Policji w Kołbaskowie prowadzą działania w ramach planów działań priorytetowych dla swoich rejonów służbowych. Plan działań priorytetowych to narzędzie, które ma uspołecznić i poprawić skuteczność współdziałania dzielnicowego z mieszkańcami na rzecz poprawy bezpieczeństwa w danym rejonie służbowym.

Olga Strugała, odchodząca dyrektor szkoły: Niech już decydenci przestaną nam ciosać kołki na głowie

Category: przedstawiamy się

Dyrektor Olga StrugalaJestem dyrektorem od 21 lat, ale od września już nim nie będę. Mogłam, ale nie stanęłam do konkursu. Przechodzę na emeryturę. Nawet gdyby mnie teraz ktoś prosił o pozostanie, to zdania bym nie zmieniła. Nauczyciele są bardzo rozgoryczeni postawą i słowami, które padają w ich kierunku ze strony polityków. To dzieje się w jakimś celu i od dawna. Nie dziwię się żadnemu nauczycielowi, który postanowił odejść, i nie dziwię się, że nikt nie pyta o pracę.

 

Rusza inwestycja na A6 - będzie możliwość zawrócenia w Kołbaskowie

Category: nasze okolice dawniej i dziś

Zawrotka na A6 3Na zachód od istniejącego miejsca obsługi podróżnych Kołbaskowo będzie wybudowany wiadukt wraz z drogami dojazdowymi i placem do zawracania. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła, że 24 maja otrzymała stosowną decyzję środowiskową dla tej inwestycji. Mowa o przygranicznym, początkowym odcinku autostrady A6. Inwestycja będzie obejmować budowę nowego wiaduktu na zachód od istniejącego MOP wraz z drogami dojazdowymi oraz placem do zawracania i kontroli pojazdów. 

Urzędy krócej, listonoszy mniej.

Category: warto wiedzieć

Poczta PrzeclawTen, kto będzie chciałby odebrać list polecony lub nadać paczkę to godzinie 18:00 w Przecławiu może się nieźle zdziwić. Wzorem innych placówek, również przecławska filia skraca godziny pracy. Kłopoty są także z regularnym, codziennym dostarczaniem korespondencji. Filie Urzędu Pocztowego nr 10 w Przecławiu i Kołbaskowie skracają znacznie godziny otwarcia. Na sąsiednich Gumieńcach także pracują krócej.

Nowe numery - stare problemy.

Category: nasze sprawy

Autobus 81 PekaesZ nowym rokiem nadchodzą kolejne zmiany w komunikacji autobusowej na naszym terenie. Jedna z linii skróci swoją trasę oraz zmieni się numeracja wszystkich linii, które wychodzą poza granice Szczecina. Jednak nam, pasażerom najbardziej zależy na wyższej jakości połączeń - a z tym od lat jest ciężko. To jakim numerem autobusu pojedziemy - to raczej drugorzędne.

Ogłoszono przetarg na zaprojektowanie Zachodniej Obwodnicy Szczecina

Category: nasze sprawy

ZOS SzczecinOgłosiła go dziś Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Biuletynie Informacji Publicznej i chodzi tu o dokumentację projektową. Przetarg został podzielony na dwie części - od okolic Kołbaskowa do Polic oraz od Polic do Goleniowa. Na drugim odcinku powstanie najdłuższy tunel pod rzeką w Polsce. Według najbardziej optymistycznych założeń i terminów obwodnicą pojedziemy najwcześniej w 2030 roku.

Dziś w nocy wrak pociągu opuści gminę Kołbaskowo

Category: wydarzenia i kronika

operacja podniesienia pociagu niemieckiego przewoznika Dziś przez cały dzień, na przejeździe kolejowym między Kołbaskowem a Smolęcinem, trwała operacja podnoszenia i załadunku na ciężarówki wraku pociągu niemieckich kolei. Przez wiele tygodni, wykolejony pociąg był lokalną "atrakcją" dla młodzieży, graficiarzy i zbieraczy złomu. Ze względu na gabaryt oraz 200 tonową wagę, cały skład zostanie przetransportowany dziś w nocy, kiedy ruch na drogach będzie minimalny.

Hulajnogi znów górą! [FOTORELACJA]

Category: sport i zdrowie

Hulajnogi gora 2021To był bardzo aktywny weekend. Przez całą sobotę na przecławskim skateparku odbywały się amatorskie zawody skejtowe dla wszystkich. Jak było do przewidzenia najwięcej uczestników przyciągnęły przejazdy, wyścigi i tricki na hulajnogach. Widowiskowo skakali i ścigali się zarówno dorośli jak i dzieci. Najmłodszy uczestnik miał zaledwie 4 lata!

Dwa tory czy mijanka?

Category: nasze sprawy

dwa tory czy mijankaO planach modernizacji szlaku kolejowego Szczecin – Berlin słychać od lat. Teraz pojawiają pewne konkrety, choć pociągi mknące przez naszą gminę z prędkością 160 km/h to perspektywa jeszcze wielu lat, a i nie wiadomo czy będzie to w pełni linia dwutorowa.

 

KION w Kołbaskowie otwarty!

Category: wydarzenia i kronika

Kion RosowekTo druga co do wielkości inwestycja ostatniego dziesięciolecia w gminie Kołbaskowo. Między Kołbaskowem a Rosówkiem uroczyście otwarto dziś nowoczesny zakład produkujący wózki widłowe. To inwestycja warta 80 mln euro z otwartą możliwością dalszej rozbudowy. Docelowo zatrudnienie do końca 2023 roku znajdzie tu 400 osób. Na powierzchni 44 tys m kw. odbywać się będą dwa etapy - produkcja oraz inżynieria mechaniczna.