logo gif 10lat

Open menu

36 items tagged "police"

Wyników 1 - 20 z 36

Shivan Fate - "Chcę być Starostą"

Category: wybory

starostwo powiatoweNa początku lutego, podczas startu kampanii samorządowej, mieszkaniec naszych osiedli, radny powiatu polickiego, Shivan Fate zadeklarował chęć objęcia stanowiska Starosty Polickiego. Uwarunkował to dobrym wynikiem wyborczym. Dziś już wiemy, że po wczorajszych wyborach Koalicja Obywatelska osiągnęła bardzo wysoki wynik wyborczy i zdobyła 9 mandatów w 19 osobowej radzie.

 

Kto kandyduje do Rady Powiatu?

Category: wybory

kandydacji do rady powiatuW radzie powiatu polickiego, gmina Kołbaskowo ma zagwarantowane trzy miejsca. W kończącej kadencji funkcję radnego pełnili Izabela Wesołowska-Kośmider, Shivan Fate oraz Lech Barański. Gmina Kołbaskowo to jeden, duży okręg trzymandatowy, ale oddać głos możemy tylko na jedną osobę. Kogo znajdziemy na karcie do głosowania?

 

Starostwo wyremontuje fragment drogi między Smolęcinem a Kołbaskowem

Category: nasze sprawy

droga smolecin kolbaskowoJedna z najbardziej zniszczonych dróg w naszej okolicy doczeka się remontu. To fragment drogi powiatowej od przejazdu kolejowego w Kołbaskowie biegnący w kierunku Smolęcina przez odcinek leśny. W tym tygodniu w siedzibie Starostwa Powiatowego podpisano dwie umowy na inwestycje drogowe. Jedna z nich dotyczy właśnie remontu tej drogi.

To już dwadzieścia lat biegania na przełajach!

Category: sport i zdrowie

przelaje policePropagowanie uprawiania sportu wśród dzieci i młodzieży, to nie prosta sprawa. Wie o tym jeden z przecławskich nauczycieli wychowania fizycznego, który już od dwudziestu lat zachęca swoich podopiecznych do biegania podczas sobotnich spotkań na polickiej polanie.

 

Pobocza do poprawki!

Category: nasze sprawy

Bedargowo Stobno poboczaTo jeden z najgorszych odcinków drogi na naszym terenie. Aż strach nim jeździć. Mnóstwo dziur, wąska droga i źle utwardzone pobocza. Mowa o drodze między Będargowem na przejazdem kolejowym w Stobnie. Niestety próba tymczasowego naprawienia chociażby poboczy, spełzła na niczym. Starostwo Powiatowe zgłosiło wykonawcy konieczność dokonania poprawek.

Trudna sytuacja w Kołbaskowie i w Policach

Category: sesje gminne i nie tylko

urzad gminyKoronawirus sparaliżował normalne funkcjonowanie kołbaskowskiego Urzędu Gminy. Już kilku pracowników jest zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Budynek jest praktycznie zamknięty dla osób z zewnątrz a mieszkańców uprasza się o zaniechanie wizyt osobistych i ewentualne załatwianie ich bezkontaktowo. Podobna sytuacja miała miejsce dziś w Policach, kilka wydziałów rozpoczęło pracę zdalną.

Starostwo likwiduje przecławską filię wydziału komunikacji.

Category: nasze sprawy

filia wydz komunikacjiNie tego spodziewali się mieszkańcy gmin Kołbaskowo i Dobra. Przecławski punkt, gdzie można było załatwić większość czynności urzędowych zostanie ostatecznie zlikwidowany. Wprawdzie placówka, którą otwarto dokładnie pięć lat temu, jest zamknięta od marca tego roku. Jednak była jeszcze nadzieja, że po unormowaniu się sytuacji epidemiologicznej, po wakacjach może być otworzona. Niestety, według informacji uzyskanych w starostwie powiatowym, kierowcom przyjdzie teraz już na stałe jeździć do Polic. Filia przeznaczona jest do likwidacji.

Uczennica polickiego liceum ma koronawirusa.

Category: sport i zdrowie

biala policePowiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego poinformował, że w piątek 18 września 2020 r. u jednej z uczennic Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach potwierdzono obecność koronawirusa (COVID-19). W związku z tym, zostały podjęte natychmiastowe kroki mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczniów, nauczycieli i pracowników polickiej placówki. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Policach jest w trakcie przeprowadzenia wywiadu epidemiologicznego. Wiemy już, że wyznaczone osoby będą poddane 10-dniowej – do 28 września 2020 r. - kwarantannie.

 

Przecławski wydział komunikacji jeszcze długo nie ruszy

Category: warto wiedzieć

wydzial komunikacjiNie uda się w najbliższym czasie otworzyć filii wydziału komunikacji Starostwa Powiatowego, która mieści się w Przecławiu. W placówce nie ma dostatecznych możliwości zapewnienia bezpiecznej obsługi interesantów. W przypadkach najpilniejszych kierowcy muszą udać się do Polic. Jednak tam realizowane są tylko przypadki niezbędne i wizyta jest możliwa wyłącznie po telefonicznym umówieniu się.

 

Regionalny koronawirus raport [AKTUALIZACJA]

Category: sport i zdrowie

raport koronawirus 400 300W poniższym artykule podawać będziemy, możliwie na bieżąco, ilość osób zakażonych osób w naszym regionie. Dane pochodzić będą głównie od Wojewódzkiej Stacji Sanepidarno-Epidemiologicznej w Szczecinie. Najnowsze informacje pojawiać się będą od góry.

Podejrzenie koronawirusa w Policach. Powiat zamyka szkołę, w internacie kwarantanna!

Category: wydarzenia i kronika

ZSO Police Dziś w nocy z poniedziałku na wtorek decyzją Powiatowego Zespołu Zarządzania kryzysowego w Policach zamknięto do odwołania zajęcia w Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach. Wychowankowie internatu tej placówki wraz z wychowawcami objęci zostali kwarantanną do odwołania. Decyzja ta jest spowodowana podejrzeniem obecności koronawirusa i będzie obowiązywała do czasu wykluczenia jego obecności.

Powiatowa Gala Wolontariatu i Aktywności Społecznej - brawa dla naszych! [DUŻO ZDJĘĆ I WIDEO]

Category: wydarzenia i kronika

VGalaWolontariatuRozstrzygnięty został coroczny konkurs Starostwa Powiatowego w Policach pod tytułem "Razem Możemy Więcej". Podczas finałowej V Galii Wolontariatu i Aktywności Społecznej uhonorowano kilkadziesiąt osób. Wśród nich były także mieszkanki gminy Kołbaskowo.

 

Warzymicki chodnik ciągle w budowie. Kiedy finał?

Category: nasze sprawy

chodnik warzymice przejazdPrace przy budowie chodnika od starych do nowych Warzymic ruszyły dokładnie 21 maja. Miały potrwać około 6 tygodni. Jednak ciągle nie jest dokończony fragment przebiegający przez przejazd kolejowy. Podczas realizacji inwestycji powiat policki natrafił na nowe problemy.

Zmiany przy rejestracji samochodów.

Category: nasze sprawy

wydzial komunikacji przeclawPrzecławska filia powiatowego wydziału transportu doczekała się wdrożenia systemu kolejkowego. Ma to usprawnić obsługę i w przyszłości dać możliwość rejestracji wizyty przez internet. Jest jeszcze jedna ważna zmiana, tym razem w przepisach dotyczących rejestracji samochodów. Nieznajomość nowego przepisu może nas kosztować 1000zł kary.

 

Dziury takie, że koło urwiesz!

Category: nasze sprawy

Przylep Stobno 06Stale pogarsza się stan drogi powiatowej biegnącej od ul. Okulickiego w Szczecinie przez Przylep do Stobna. W tym roku prawdopodobnie nie odbędzie się zapowiadany od lat remont generalny tego odcinka. Właściciel drogi ledwo nadąża z łataniem dziur, które pojawiają się jak grzyby pod deszczu. Wystarczy nieduży przymrozek, kilkadziesiąt ciężarówek i z małej łaty robi się w nawierzchni duża wyrwa.

Uwaga na niedzielny transport niewybuchu!

Category: warto wiedzieć

transport bomby lotniczejW niedzielę rano rozpocznie się usuwanie niewybuchu, który został znaleziony w Policach. Ćwierćtonowa bomba lotnicza z okresu II wojny światowej w okolicach południa przejedzie przez kilka miejscowości gminy Kołbaskowo. Docelowo zawieziona zostanie na poligon wojskowy w Drawsku Pomorskim gdzie zostanie zdetonowana. Jej promień rażenia saperzy określili na 1,5 km.

 

Andrzej Bednarek przez kolejne 5 lat będzie pełnił funkcję starosty polickiego.

Category: sesje gminne i nie tylko

andrzej bednarekAndrzej Bednarek, dziewiętnastoma głosami radnych, wybrany został podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu starostą polickim na kadencję 2018 – 2023. Nowym wicestarostą Powiatu Polickiego została Joanna Napiwodzka z Koalicji Obywatelskiej.

 

Forum Samorządowe Powiatu Polickiego

Category: wydarzenia i kronika

forum samorzadowe w rajkowie5 września br. w Rajkowie na terenie gminy Kołbaskowo odbyło się kolejne Forum Samorządowe Powiatu Polickiego. Wydarzenie miało szczególny charakter, gdyż było podsumowaniem 4 lat wspólnych działań samorządów na podstawie wypracowanych priorytetów.

Prezydent RP Andrzej Duda wylądował w Policach [zdjęcia]

Category: wydarzenia i kronika

Prezydent andrzej duda wyladowal w policachTuż przed godziną 18.00, na płycie stadionu miejskiego w Policach, wylądował prezydencki helikopter z Prezydentem RP Andrzejem Dudą na pokładzie. Następnie limuzyną w asyście kolumny z funkcjonariuszami Służby Ochrony Państwa, udał się do Podgrodzia, gdzie spotka się z harcerzami na obozie ZHR. Głowa państwa wzięła udział w apelu harcerskim.

 

Święto limeryków w Kołbaskowie

Category: wydarzenia i kronika

powiat policki limerykiem pisany nagrodzeniW piątek 8 czerwca, w świetlicy w Kołbaskowie, odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród w powiatowym konkursie literackim „Powiat policki limerykiem pisany”. Konkurs zorganizowało stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo, przy wsparciu Powiatu Polickiego. Zgłoszono 58 limeryków 27 autorów. Zainteresowanie przerosło oczekiwania organizatorów. Zabawne rymowanki wydane zostaną niebawem w formie książeczki.