logo gif 10lat

Open menu

728 items tagged "przecław"

Wyników 1 - 20 z 728

Zapraszamy do Przecławia na Jarmark Bożonarodzeniowy!

Category: co, gdzie, kiedy ?

JarmarkBozonarodzeniowyJuż za dwa tygodnie, 2 i 3 grudnia odbędzie się kolejny Jarmark Bożonarodzeniowy w Przecławiu. Przez cały weekend w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji odbędą się warsztaty tematyczne, zabawy dla dzieci i występy artystyczne. Zeszłoroczna edycja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, więc już warto pomyśleć o zarezerwowaniu sobie czasu w tym dniu i zapisaniu się na poszczególne zajęcia.

 

Zaginął nasz mieszkaniec! Szukamy Pana Andrzeja [PILNE]

Category: nasze sprawy

andrzej przeclawPan Andrzej wyszedł z domu w niedzielę około godziny 15:00. Szedł na "stary Przecław". Widoczny był ostatnio na kamerach w okolicach gminnego przedszkola. Niestety dalej ślad za nim się urwał. Nasz mieszkaniec nie zabrał ze sobą telefonu i dokumentów. Pana Andrzeja PILNIE poszukuje rodzina z Przecławia.

 

Wybory Parlamentarne w naszej gminie wygrała Koalicja Obywatelska

Category: wybory

wybory 2023Za nami ważne i rekordowe pod względem frekwencji wybory. Do urn w Przecławiu, Kołbaskowie, Będargowie i Kurowie poszło rekordowo, prawie 80% uprawnionych do głosowania. Wraz z wyborami do Sejmu i Senatu odbyło się Referendum. Tutaj zainteresowanie było znacznie niższe.

 

Przecław pierogami stoi! [FOTORELACJA]

Category: wydarzenia i kronika

festiwal pierogowTakiego zainteresowania i frekwencji chyba nikt się nie spodziewał. Przez całą niedzielę w przecławskim GOKSiRz'e było smacznie, tradycyjnie oraz po staropolsku. Bo jak się okazuje prawie każdy lubi pierogi, chociażby dlatego, że można je przyrządzić w kilkudziesięciu smakach. Podobno najsmaczniejsze były z paprykarzem szczecińskich... ale to zdecydowanie kwestia gustu.

 

Zapraszamy do Przecławia na Pierwszy Festiwal Pierogów

Category: co, gdzie, kiedy ?

FestiwaPierogowW niedzielę, 8 października 2023 r. w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbędzie się pierwszy Festiwal Pierogów oraz dobrze już znany wcześniej konkurs kulinarny "Nasze Smaki"

 

 

Karate, piłka nożna, angielski, a może taniec? [Co, gdzie i kiedy]

Category: sport i zdrowie

zajecia dodatkowe spisW gminie Kołbaskowo rozpoczynają się zajęcia dodatkowe dla naszych dzieci. Wybór aktywności pozalekcyjnych w Przecławiu jest dość spory. Odbywać się będą m.in. w szkołach podstawowych oraz w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji. Oto zebrana lista zajęć, która podlega systematycznym aktualizacjom.

 

Jutro, 31 sierpnia otwarcie obwodnicy Warzymic i Przecławia!

Category: nasze sprawy

Obwodnica Przeclawia maj 202331 sierpnia, między godz. 13.30 a 14 planujemy udostępnienie całej obwodnicy, łącznie z wiaduktami i drogami dojazdowymi - wyjaśnia Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Termin uroczystego otwarcia i przecięcia wstęgi ucieszy zarówno mieszkańców naszych osiedli, kierowców stojących w wiecznych korkach, ale także... polityków, ponieważ trwa kampania wyborcza do Parlamentu.

 

Gmina Kołbaskowo przejmie stary fragment DK13

Category: nasze sprawy

DK13W przyszłym roku, na mapie dróg publicznych pojawi się istotna zmiana. Po oddaniu obwodnicy Przecławia i Warzymic, gmina Kołbaskowo przejmie prawie czterokilometrowy odcinek starej trzynastki pod swoje zarządzanie. Z pewnością czeka nas wiele zmian w organizacji ruchu. Ma być dogodniej i bezpieczniej.

 

Wielkie Otwarcie SUSHI BISTRO Warzymice!

Category: co, gdzie, kiedy ?

sushi bistroPierwszy w województwie zachodniopomorskim lokal SUSHI BISTRO otwiera się w Warzymicach z dostawą do Szczecina i okolic. Wielkie otwarcie będzie miało miejsce 28 czerwca 2023 o godzinie 12.00. Nowa restauracja jest zlokalizowana w Galerii Handlowej Czerwona Torebka pod adresem Warzymice 44, 72-005 Szczecin. Tym samym będzie to 14 lokal sieci w Polsce i pierwszy w województwie zachodniopomorskim.

 

Agresja wobec ratownika medycznego w Przecławiu!

Category: wydarzenia i kronika

pogotowie warzymice 1Nocna interwencja pogotowia w Przecławiu obnażyła brutalne i nieodpowiednie zachowanie jednego z naszych mieszkańców, który zaatakował ratownika medycznego podczas interwencji. Skandaliczny incydent miał miejsce, gdy 42-letni mężczyzna, będąc pod wpływem alkoholu, wezwał karetkę na pomoc po tym, jak zranił się w nogę. Sytuacja jednak wymknęła się spod kontroli z powodu nieodpowiedniego zachowania tego pacjenta i naruszenia zasad współpracy z ratownikami.

 

Zamiast tańcem - pożegnali rok szkolny śpiewająco [WIDEO]

Category: wydarzenia i kronika

PanieJanie flazoletyW Szkole Podstawowej w Przecławiu, tradycyjny taniec zakończenia roku szkolnego został zastąpiony niezwykłym śpiewem. Uczniowie i nauczyciele klas I-VII postanowili połączyć swoje głosy i zaśpiewać piosenkę "Panie Janie". Co więcej, utwór został wykonany w pięciu językach: polskim, angielskim, niemieckim, francuskim i ukraińskim.

Radosne świętowanie Dnia Dziecka w Przecławiu [FOTORELACJA]

Category: wydarzenia i kronika

Dzien Dziecka 2023Wesoły i barwny dzień dla naszych najmłodszych mieszkańców przyniósł wiele radości i uśmiechów. 1 czerwca o godzinie 15:00 na terenie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbyły się oficjalne gminne obchody Dnia Dziecka. Organizacja tego wydarzenia przyciągnęła zarówno małe, jak i większe dzieci, które mogły cieszyć się licznymi atrakcjami. Pogoda nam sprzyjała, a frekwencja była imponująca.

 

Apostolis Anthimos Trias w Przecławiu [RELACJA Z KONCERTU]

Category: w wolnym czasie

Apostolis koncert„Pamiętam to do dzisiaj. Apostolis stoi za kolumnami i mówi: „Józef ja nie wyjdę. Będę grał, ale będę grał tam za kolumnami”. Miał pietra, jeśli chodzi o publikę. Mówię: „Dobra, rób jak chcesz!”. Zaczął z tyłu, a już potem wyszedł do przodu.” – w ten sposób w opublikowanym na łamach „Lizarda” wywiadzie Józef Skrzek wspominał koncert w Budapeszcie dla prawie 30 tysięcznej publiczności. Anthimos już jako nastolatek występował u boku Czesława Niemena, a od tego czasu jego kariera znajduje się w nieustannym rozwoju, gitarzysta do dziś nie osiadł na laurach

 

Aga Zaryan w Przecławiu - to był piękny koncert!

Category: w wolnym czasie

Aga ZaryanGodzina 19.00 we wtorek nie kojarzy się raczej z najwyższą potencjalną frekwencją na jakimkolwiek koncercie. Tymczasem GOKSiR podczas występu Agi Zaryan został wypełniony włącznie z dostawianymi krzesłami. Cóż, mowa wszak o uznanej i utytułowanej artystce, która w Przecławiu, razem z gitarzystami Szymonem Miką i Davidem Dorůžką zdecydowanie nie rozczarowała.

 

Przyspieszenie prac na obwodnicy Przecławia - otwarcie jeszcze przed wyborami!

Category: nasze sprawy

Obwodnica Przeclawia maj 2023Planowany termin zakończenia prac na obwodnicy Przecławia i Warzymic, według wypowiedzi wykonawcy oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, przewiduje oddanie drogi na pół roku wcześniej od pierwotnych założeń. Zgodnie z tym harmonogramem, podróż obwodnicą stanie się możliwa najpóźniej we wrześniu, czyli przed końcem trzeciego kwartału bieżącego roku. Termin uroczystego otwarcia i przecięcia wstęgi ucieszy zarówno mieszkańców naszych osiedli, kierowców stojących w wiecznych korkach, ale także... polityków, ponieważ będzie to szczyt kampanii wyborczej do Parlamentu.

 

Osiedlowy "Jaś" kończy działalność.

Category: nasze sprawy

Jas Przeclaw sklep zamkniecieTylko do końca kwietnia zrobimy zakupy w przecławskim sklepie ogólnospożywczym "Jaś". Niestety właściciel zamyka swe podwoje i kończy działalność. Okazuje się, że handel detaliczny w naszej okolicy ma się coraz gorzej. Koszty działalności znacznie rosną i nie pokrywają korzyści i zysków. W sklepie zrobiło już się trochę pusto, zamawiane są mniejsze ilości towarów i obecnie trwa wyprzedaż.

 

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Category: nasze sprawy

wielkanoc 2019 Idą Święta Wielkanocne. Przed nami czas odetchnienia i odpoczynku od codziennych spraw. To czas radości ze Zmartwychwstania Pańskiego. Naszym czytelnikom i współpracownikom składamy życzenia zdrowych i pogodnych świat.  

 

 

Wybuch paniki w przecławskiej Biedronce [POSZKODOWANA KLIENTKA]

Category: w wolnym czasie

Biedronka kasa samoobslugowaDo nietypowej sytuacji doszło w jednym z popularnych na naszych osiedlach dyskontów. Klientka widząc długą kolejką do jedynej otwartej tradycyjnej kasy, postanowiła skorzystać z dobrodziejstwa techniki i podeszła do kasy samoobsługowej. I z pewnością tą decyzję będzie długo żałować.

Próbne testy 8-klasistów z dobrym wynikiem.

Category: nasze sprawy

probne testy 8 klasaTest dla uczniów kończących szkołę podstawową, to pierwszy, ważny życiowy egzamin dla naszych uczniów. Jest on obowiązkowy i niezbędny do następnego etapu rekrutacji. To także ważna miara jakości nauczania konkretnych placówek zarówno dla organów nadzorujących jaki i potencjalnych nowych uczniów i ich rodziców, którzy poszukują dobrej szkoły dla swoich dzieci. Zeszłoroczny test 8-klasisty przecławscy uczniowie napisali bardzo dobrze. W skali całego województwa znaleźli się na 20 miejscu. A jak będzie w tym roku?

Co się (z)buduje w naszej okolicy?

Category: co, gdzie, kiedy ?

Co sie zbuduje Przecław, Warzymice i okolice to tereny dużej aktywności deweloperskiej. Z roku na rok powstają kolejne bloki a nawet całe osiedla. Przyjrzeliśmy się kilku inwestycjom, które albo wychodzą już z ziemi, albo dopiero czekają na pozwolenie na budowę.