logo gif 10lat

Open menu

91 items tagged "remont"

Wyników 1 - 20 z 91

Kilometrowy odcinek w Ustowie do remontu!

Category: wiadomości

ustowo drogaDobra wiadomość dla mieszkańców Ustowa i kierowców poruszających się przez tę miejscowość. Droga powiatowa biegnąca przez Ustowo doczeka się remontu - zapowiada Starostwo Powiatowe w Policach.

 

 

Starostwo: Widzimy, że to jest priorytetowa sprawa

Category: nasze sprawy

bedargowoJest porozumienie. Powstanie chodnik i droga z Warzymic do Będargowa. Zły stan dróg powiatowych przebiegających przez naszą gminę, to problem, który znamy od lat. Sytuacja powoli się poprawia. Kilka inwestycji, przy niemałym finansowym współudziale Gminy Kołbaskowo, zostało ukończonych. 

Starostwo wyremontuje fragment drogi między Smolęcinem a Kołbaskowem

Category: nasze sprawy

droga smolecin kolbaskowoJedna z najbardziej zniszczonych dróg w naszej okolicy doczeka się remontu. To fragment drogi powiatowej od przejazdu kolejowego w Kołbaskowie biegnący w kierunku Smolęcina przez odcinek leśny. W tym tygodniu w siedzibie Starostwa Powiatowego podpisano dwie umowy na inwestycje drogowe. Jedna z nich dotyczy właśnie remontu tej drogi.

Pałac w Ostoi będzie jeszcze piękniejszy.

Category: nasze okolice dawniej i dziś

Palac ostoja remont 1Dużo się dzieje w Pałacu w Ostoi w ostatnich tygodniach, a będzie działo się jeszcze więcej. Opowiada Renata Wójcik, kierownik placówki. - Obecnie remontowane i odnawiane są pomieszczenia wewnątrz budynku. Oczyszczony i umyty został dach, częściowo odmalowane sale konferencyjne. Robotnicy zaczęli już prace remontowe w pokojach gościnnych i łazienkach.

Będzie remont drogi w Moczyłach.

Category: nasze sprawy

moczyly drogaGmina Kołbaskowo otrzymała blisko trzy miliony złotych dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na realizację projektu budowy drogi gminnej w miejscowości Moczyły. Zadanie "Budowa drogi gminnej nr 195030Z w miejscowości Moczyły" zakłada powstanie 732 metrów nowej drogi o szerokości pięciu metrów. Droga ta będzie łączyć drogę gminną nr 195031Z w Moczyłach z drogą powiatową nr 3928Z prowadzącą do Kamieńca. Prędkość projektowana dla nowej drogi to 30 km/h.

Ścieżka w Rosówku będzie jeszcze długo zamknięta.

Category: sport i zdrowie

rosowek sciezka 04 2023 Nie mamy dobrej wiadomości dla rowerzystów w naszej gminie. Fragment ścieżki w Rosówku będzie zamknięty do połowy przyszłego roku. To efekt trwającej tam od kilku miesięcy inwestycji drogowej. Po zakończeniu prac ścieżka zostanie odbudowana a jej przebieg nie zmieni się.

 

Droga Stobno - Dołuje po przetargu. Brakuje 2,5 mln zł.

Category: nasze sprawy

droga stobno dolujeStarostwo Powiatowe w Policach ogłosiło przetarg na przebudowę drogi powiatowej na odcinku Stobno - Dołuje. To jedna z gorszych dróg wyjazdowych w naszej gminie - chociaż nie najgorsza. W budżecie inwestycji zaplanowano na nią 5 mln zł. Po otwarciu ofert okazało się, że najtańsza z nich opiewa na 7,5 mln zł. Co dalej z tą inwestycją?

Przejazd kolejowy do remontu - pojedziemy objazdami

Category: nasze sprawy

przejazd cukrowaJak informuje ZDiTM W przyszłym tygodniu, od poniedziałku 13 marca do piątku 17 marca całkowicie zamknięty zostanie przejazd kolejowy przez ulicę Cukrową. Oznacza to, że zmotoryzowani jadący do Przecławia i Warzymic od strony miasta będą musieli jechać objazdem: Cukrowa - Radomska - Południowa - Rondo Hakena - Krygiera. Tak samo pojedzie komunikacja miejska - autobusy linii 241, 243 oraz nocny 523.

Co dalej ze śliwkową i chodnikiem?

Category: nasze sprawy

sliwkowa chodnikTa sprawa od wielu lat bulwersuje mieszkańców Warzymic. Problem stanowi zarówno stan drogi powiatowej, jak i często zamykany i rozkopywany jedyny chodnik, który udało sie kiedyś wybudować. Problemów w tej lokalizacji z pewnością przybędzie, kiedy kolejne bloki zostana oddane do użytku. Wtedy ruch samochodów i pieszych się znacznie zwiększy. Ale jest nadzieja, właściciel drogi - powiat policki, rozpoczął rozmowy z PKP w sprawie nowego przebiegu alei Śliwkowej.

Gmina remontuje Turkusową. Niestety bez rządowego wsparcia.

Category: nasze sprawy

Turkusowa remont 1Ruszył remont dróg na terenie nowej części Warzymic - ulicy Turkusowej, Wrzosowej, Oliwkowej i Złotej. Ta prawie dwudziestomilionowa inwestycja nie doczekała się dofinansowań ze źródeł zewnętrznych. Całość prac pokryta zostanie z budżetu gminy Kołbaskowo. Niestety. Do braku dofinansowań ze źródeł zewnętrznych musimy się powoli zacząć przyzwyczajać.

Co z drogami w okolicach Stobna?

Category: nasze sprawy

stobno lipiec 22Trzy duże inwestycje w okolicach Stobna ciągle czekają na swój start. Stan nawierzchni drogi zarówno we wsi, jak i na drogach dojazdowych jest fatalny. Brakuje także bezpiecznych poboczy, chodników i oświetlenia. Mieszkańcy i kierowcy czekają na remont od dziesiątków lat. Na niektórych fragmentach leży jeszcze poniemiecki bruk.

Statek piracki przypłynie do Przecławia

Category: w wolnym czasie

plac zabaw do remontuPrzed nami ekspresowa modernizacja gminnego placu zabaw w okolicach szkoły podstawowej. Rostrzygnięto już przetarg na wykonawcę tej inwestycji. Zmieni się praktycznie wszystko. I wszystko ma być nowe, funkcjonalne, kolorowe i spełniać wyśrubowane normy bezpieczeństwa. Jeśli w październiku będą ciepłe dni, to nasze dzieci pobawią się na pokładzie nowego... statku pirackiego.

 

Co z murem wzdłuż DK13?

Category: nasze sprawy

mur przeclaw DK13Długi na 900 metrów dźwiękoszczelny mur biegnący wzdłuż drogi krajowej 13 zostanie wyremontowany. To wynik ekspertyzy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Niestety w kilku miejscach zanotowano odchylenia od pionu. Pierwszy fragment, w okolicach przystanku autobusowego "Przecław Zielone Pole" został już częściowo rozebrany. Dalsze roboty będą kontunuowanie w czerwcu i lipcu.

Ruszy remont Turkusowej w Warzymicach

Category: nasze sprawy

TurkusowaNa ten przetarg czekało wielu nowych mieszkańców ulic Turkusowej, Wrzosowej, Oliwkowej i Złotej w Warzymicach. Przez wiele lat ta okolica była dużym placem budowy domów jednorodzinnych. Teraz przyszedł czas na budowę dróg, chodników, oświetlenia i kanalizacji deszczowej. To duża inwestycja opiewająca na 20 mln złotych. Niestety gminie nie udało się otrzymać dofinansowania rządowego.

 

Rusza inwestycja przebudowy drogi Stobno - Dołuje. Czekamy na kolejne.

Category: nasze okolice dawniej i dziś

stobno dolujeStarostwo Powiatowe w Policach ogłosiło przetarg na przebudowę drogi powiatowej na odcinku Stobno - Dołuje. To jedna z najgorszych dróg wyjazdowych w naszej gminie. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, za pół roku pojedziemy zupełnie nową, bezpieczną nawierzchnią.

Ojciec z synem żyją w tragicznych warunkach. Potrzebują pomocy.

Category: nasze sprawy

mieszkancy gminy kolbaskowo potrzebuja pomocy71-letni Wiesław oraz jego nastoletni syn Szymon są mieszkańcami gminy Kołbaskowo. Od kilku miesięcy żyją oni w skrajnym ubóstwie, mając jedynie 900 złotych dochodu miesięcznie. Na portalu Zrzutka.pl ruszyła właśnie zbiórka, dzięki której można wesprzeć potrzebujących.

Przebudowa drogi Dołuje – Stobno coraz bliżej. 3 miliony zł dofinansowania z RPO Województwa Zachodniopomorskiego

Category: wydarzenia i kronika

stobno doluje remont 2Ważna dla mieszkańców powiatu polickiego i Szczecina drogowa inwestycja zostanie zrealizowana w przyszłym roku. Będzie to możliwe dzięki 3 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Umowę o dofinansowaniu projektu podpisali dziś marszałek Olgierd Geblewicz, starosta Andrzej Bednarek i wicestarosta policki Joanna Napiwodzka. Wykonanie nowej nawierzchni i wybudowanie chodnika poprawi bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

 

Dwie drogi powiatowe do remontu.

Category: nasze sprawy

stobno dolujeA właściwie to fragmenty dwóch dróg powiatowych na terenie gminy Kołbaskowo zamierza wyremontować w najbliższym czasie starostwo powiatowe. Chodzi o 2,6km drogi podzielonej na trzy odcinki między Ustowem, Kurowem i Siadłem Dolnym. Oraz remontu doczeka się 2,5km odcinek ze Stobna do Dołuj. To ten fragment drogi, który trzeba było zamknąć na prawie dwa miesiące jesienią 2017 roku.

Plac za Biedronką wciąż bez pomysłu

Category: nasze sprawy

plac zabaw za biedronkaTeren wypoczynkowy zlokalizowany przy osiedlu Zielone Pole od lat czeka ma remont. To niestety miejsce, które upodobały sobie osoby organizujące imprezy po chmurką. Pomimo regularnego sprzątania, co rano walają się tam śmieci i potłuczone butelki. Strach wyjść na spacer z dzieckiem w tą okolicę, przejechać wózkiem czy rowerem, kiedy dookoła leżą potłuczone szkła. W ostatnich latach pojawiły się jedynie urządzenia do kalisteniki. Innych pomysłów na plac nie ma.

Pomoc "po sąsiedzku" pilnie potrzebna!

Category: nasze sprawy

pomoc potrzebnaStarsze, małżeństwo z Przecławia mieszka w ciężkich warunkach. W malutkim mieszkaniu, które nadaje się do generalnego remontu, brakuje od lat ciepłej wody. Nie mają też ani kuchni, ani aneksu kuchennego. Pomimo ciężkich czasów i sytuacji pojawiło się przysłowiowe światełko w tunelu. Jeden z sąsiadów chciałby pomóc tej rodzinie w remoncie. Sam jednak nie da rady.