logo gif 10lat

Open menu

54 items tagged "rosówek"

Wyników 1 - 20 z 54

Rosówek już po inwestycjach w zupełnie nowej odsłonie [ZDJĘCIA]

Category: nasze okolice dawniej i dziś

RosowekZakończyła się kolejna duża inwestycja w naszej gminie. Chodzi o uzbrojenie terenów inwestycyjnych w Rosówku, gdzie powstało m.in. blisko dwa kilometrów dróg. To obecnie najmocniej i najszybciej rozwijająca się przemysłowo część gminy Kołbaskowo gdzie zainwestowało kilka zakładów przemysłowych.

 

MOL zamiast LOTOS: Nowy właściciel w Kołbaskowie i Rosówku

Category: warto wiedzieć

lotos rosowekWkrótce będziemy świadkami znaczących zmian na lokalnym rynku stacji benzynowych. W efekcie połączenia Orlenu z Lotosem, dwie stacje benzynowe LOTOS w Kołbaskowie i Rosówku przejdą przez proces tzw. "rebrandingu". Zmieniony logotyp MOL pojawi się niebawem na stacji w Rosówku przy drodze krajowej nr 13 oraz w Kołbaskowie przy autostradzie A6.

 

Ścieżka w Rosówku będzie jeszcze długo zamknięta.

Category: sport i zdrowie

rosowek sciezka 04 2023 Nie mamy dobrej wiadomości dla rowerzystów w naszej gminie. Fragment ścieżki w Rosówku będzie zamknięty do połowy przyszłego roku. To efekt trwającej tam od kilku miesięcy inwestycji drogowej. Po zakończeniu prac ścieżka zostanie odbudowana a jej przebieg nie zmieni się.

 

KION w Kołbaskowie otwarty!

Category: wydarzenia i kronika

Kion RosowekTo druga co do wielkości inwestycja ostatniego dziesięciolecia w gminie Kołbaskowo. Między Kołbaskowem a Rosówkiem uroczyście otwarto dziś nowoczesny zakład produkujący wózki widłowe. To inwestycja warta 80 mln euro z otwartą możliwością dalszej rozbudowy. Docelowo zatrudnienie do końca 2023 roku znajdzie tu 400 osób. Na powierzchni 44 tys m kw. odbywać się będą dwa etapy - produkcja oraz inżynieria mechaniczna.

 

Duża inwestycja w Rosówku

Category: nasze okolice dawniej i dziś

erbud rosowekJedna z największych grup budowlanych w Polsce podpisała właśnie list intencyjny w sprawie budowy budynku produkcyjnego z częścią magazynową i zapleczem socjalno-biurowym w województwie zachodniopomorskim. W notatce prasowej czytamy, że inwestycja ta dotyczy gminy Kołbaskowo. Nowy zakład produkcyjny wraz z magazynami powstanie w przygranicznym Rosówku.

Wpuście nas do pracy!

Category: wydarzenia i kronika

ProtestWRosowkuKilkadziesiąt osób protestowało w piątkowy wieczór w Rosówku po obu stronach granicy. Było spokojnie, ale konkretnie. Tak można określić protest przygranicznych mieszkańców, którzy pracują na terenie Niemiec, a mieszkają w Polsce. Ubrani w maseczki, z zachowaniem odpowiednich odstępów od siebie, prezentowali swoje argumenty, dla których powinno się otworzyć granicę dla osób które, pracują po jej drugiej stronie.

Dwie nowe ścieżki rowerowe już gotowe!

Category: sport i zdrowie

kolejne sciezki 2019Przybywa nam ścieżek pieszo-rowerowych na terenie gminy Kołbaskowo. Wszystko wskazuje na to, że za kilka dni oddane zostaną dwie nowe trasy - od Kołbaskowa do Kamieńca oraz od byłego przejścia granicznego w Rosówku do okolic toru motocrossowego. Jeśli druga połowa października okaże się ciepła to jeszcze w starym roku będzie można się wybrać na wycieczkę rowerową nowymi trasami.

Nowe ścieżki rowerowe powstaną w naszej gminie.

Category: nasze okolice dawniej i dziś

rosowek koniec sciezkiPrzecław – Karwowo, Kołbaskowo – Kamieniec oraz Rosówek – granica, Gmina Kołbaskowo wzbogaci się o kilka kilometrów nowych szlaków dla jednośladów. Te projekty są najbliższe realizacji, przygotowywane są kolejne, np. po śladzie kolejki wąskotorowej CPO.

 

Jeden weekend – 6 nietrzeźwych kierujących.

Category: wydarzenia i kronika

6 nietrzezwych kierowcowW poprzedni weekend policjanci zatrzymali aż 6 nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą okazał się 43-letni kierowca Nissana, który prowadził samochód mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Z kolei 37-latek wobec którego już wcześniej orzeczony został zakaz prowadzenia pojazdów, mając ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie uciekał przed policją, aby za wszelką cenę uniknąć spotkania z funkcjonariuszami. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

Kołbaskowo i Gartz zbudują wspólną ścieżkę rowerową.

Category: nasze okolice dawniej i dziś

nowa sciezka rowerowa rosowekNa mapie gminy Kołbaskowo pojawi się jeszcze jedna ścieżka dla cyklistów. W okolicach toru motocrossowego powstanie dodatkowa odnoga od istniejącej już ścieżki i pobiegnie w stronę byłego przejścia granicznego. A od tego miejsca, strona niemiecka zamierza wybudować ścieżkę po swoim terenie, która pobiegnie do Mescherin.

 

Radni dołożą z budżetu 140 tys zł do budowy ścieżki.

Category: sesje gminne i nie tylko

rosowek sciezkaTo nie była planowana sesja. Zaraz po rozpoczęciu samorządowych wakacji pojawiła się konieczność zwołania w trybie pilnym sesji rady gminy. Posiedzenie związanie było z zakończeniem drugiego przetargu na budowę ścieżki pieszo-rowerowej na trasie Rosówek - Granica Państwa. Oferty złożone przez wykonawców przekroczyły zaplanowane środki w tegorocznym budżecie.

Rosjanie i Polacy znów zdobyli Szczecin [ZDJĘCIA I WIDEO]

Category: wydarzenia i kronika

bitwa o szczecin 2018 Ponad setka rekonstruktorów wzięła udział w inscenizacji historycznej walk o Szczecin, które miały miejsce w okolicach Rosówka 73 lata temu. Przed i po imprezie można było obejrzeć wiele pojazdów i oryginalnych obiektów muzealnych. tegoroczna rekonstrukcja bitwy o Szczecin zgromadziła na torze motocrossowym w Rosówku tłumy widzów.

Zaproszenie na inscenizację walk o Szczecin.

Category: w wolnym czasie

bitwa o szczecin 2018W niedzielę 22 kwietnia zapraszamy serdecznie na wydarzenie historyczne dotyczące walk o Szczecin, które rozegrały się w kwietniu 1945. Miejsce pikniku historycznego - tor motocrossowy w Rosówku - nie jest przypadkowe: dokładnie w tym miejscu 73 lat temu rozegrała się prawdziwa bitwa o Szczecin. W dniu inscenizacji walk będzie można zapoznać się z orężem wojsk walczących o przełamanie Odry w 1945 r prezentowanym przez ponad 100 rekonstruktorów z całej Polski.

Powstaną kolejne ścieżki rowerowe.

Category: sesje gminne i nie tylko

Karwowo WarnikMamy dobrą wiadomość dla wszystkich miłośników dwóch kółek. W gminie Kołbaskowo powstaną dwie kolejne ścieżki pieszo-rowerowe. Krótsza z nich pobiegnie z okolic toru motocrossowego do przejścia granicznego w Rosówku. Druga, dłuższa ma połączyć mieszkańców Karwowa z Warnikiem. Przy okazji tej inwestycji wyremontowany zostanie spory fragment drogi biegnącej przez centrum Karwowa. Realizacja obu zadań rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Zapraszamy na rekonstrukcję bitwy o Szczecin

Category: co, gdzie, kiedy ?

bitwa o szczecin 2017Widowiskowa rekonstrukcja historyczna w 72 rocznicę bitwy o Szczecin odbędzie się w niedzielę 23 kwietnia 2017 r. w Rosówku na terenie przy Motocrossie. Na uczestników imprezy czekają m.in. ekspozycja historycznego sprzętu wojskowego, kuchnia polowa, strzelnica, atrakcje wojskowe dla dzieci oraz możliwość nabycia książek o tematyce historycznej. Kulminacją imprezy będzie rozpoczynająca się o godz. 15.00 inscenizacja historyczna przygotowana tym razem przez Fundację Pasje oraz Studio Historyczne Huzar.

Kłopoty z kolejnym odcinkiem ścieżki rowerowej w Przecławiu

Category: sport i zdrowie

sciezka rosowekWłaśnie oddano oficjalnie ostatni, przygraniczny odcinek ścieżki pieszo - rowerowej w Rosówku. Popularną Szwarcówką dojedziemy teraz od granic Przecławia przez Smętowice, Kołbaskowo do granicy państwa w Rosówek/Neu Rossow. Tutaj budowa kolejnego fragmentu ścieżki nie sprawiała żadnych problemów gminie. Kłopoty zaczęły się jednak w Przecławiu podczas wytyczania trasy przebiegu kolejnego fragmentu, który miałby połączyć oba ciągi pieszo-rowerowe.

 

W poniedziałek pierwsi najemcy otrzymają klucze.

Category: nasze okolice dawniej i dziś

mieszkania socjalne rosowekZakończyła się budowa prawie trzydziestu mieszkań w przygranicznym Rosówku. To była najbardziej pechowa inwestycja gminna i zakończona z ponad dwuletnim opóźnieniem. Obecnie budynek byłej straży granicznej jest już podłączony do sieci energetycznej i mogą się wprowadzać pierwsi najemcy. Umowy będą mogli podpisać w urzędzie gminy już od poniedziałku - 4 lipca.

5 czerwca zapraszamy do Rosówka

Category: co, gdzie, kiedy ?

motocoross-2013

W niedzielę 5 czerwca na terenie naszej gminy odbędzie się bardzo widowiskowa impreza sportowa. Będą to zawody motocrossowe - III Mistrzostwa Polski Strefy Zachodniej. W przygranicznym Rosówku będzie można zobaczyć dalekie skoki w tumanach kurzu i walkę o pierwszeństwo na mecie.

Historyczna inscenizacja „Ostatni przyczółek nad Odrą” [zdjęcia] [wideo]

Category: nasze okolice dawniej i dziś

bitwa o szczecin rosowek24 kwietnia w Rosówku odbyła się inscenizacja historyczna zatytułowana "Upadek Festung Stettin", będąca odwzorowaniem ostatnich dni kwietnia 1945 r., w których garnizon oblężonego Szczecina za wszelką cenę próbuje przełamać radziecki kordon i wyrwać się w kierunku wojsk niemieckich, stacjonujących na zachodnim brzegu Odry.

Zapraszamy na widowisko historyczne „Upadek Festung Stettin” do Rosówka

Category: nasze okolice dawniej i dziś

bitwa oszczecin 2015Dramatyczna obrona największego miasta Pomorza Zachodniego i odwrót wojsk niemieckich na rubież Kołbaskowo. 24 kwietnia w Rosówku po raz kolejny odbędzie się widowisko historyczne z udziałem ponad setki uczestników.