logo gif 10lat

Open menu

32 items tagged "spółdzielnia"

Wyników 1 - 20 z 32

Sprawdzamy monitoring na przecławskim osiedlu [WASZE OPINIE]

Category: nasze sprawy

Monitoring przeclawNajpierw były kamery analogowe. O ich wysokiej jakości nagrań można było tylko pomarzyć. W przypadku kradzieży auta na powiększeniu widać było jedynie... że auto odjeżdża. Dwadzieścia lat temu dwa największe osiedla w Przecławiu były wyposażone w dość nowoczesny, jak na tamte czasy, systemy kamer. A jak to wygląda obecnie?

Zielone Pole droższe o 50%

Category: nasze sprawy

prezes zielone pole Już niedługo mieszkańcy większej części osiedla zapłacą 2,95 zł/m2 opłaty eksploatacyjnej za swoje mieszkania. Właśnie takie zawiadomienia otrzymali od swoich władz spółdzielni. Dla porównania, mniejsza przecławska spółdzielnia utrzymuje tą stawkę od lat na poziomie 1,90 zł/m2 i nie zamierza jej zmieniać. Nowe opłaty mają wejść w życie 1 kwietnia i to nie będzie prima aprilis.

 

Fotowoltaika obniży czynsze spółdzielcom.

Category: nasze sprawy

fotowoltaika sm przeclawOd nowego roku mieszkańcy przecławskich bloków, na których zamontowano panele fotowoltaiczne, otrzymają niższe rachunku do zapłaty. Opłata za energię wspólną w przeliczeniu na 1m2 spadnie z 0,30 zł do 0,05 zł. To taka noworoczna niespodzianka i prezent od spółdzielni mieszkaniowej „Przecław" dla mieszkańców bloków 51-51c oraz 52-52E.

Kolejne zapchanie kanalizacji w Przecławiu

Category: nasze sprawy

IMG 20231208 121159Z roku na rok problem dotyczący drożności kanalizacji narasta. Zarówno w Przecławiu jak i Warzymicach administratorzy i Spółdzielnie zmuszone są zlecać ZWiK oraz firmom Wod-Kan konieczność pilnego udrażniania i czyszczenia odpływów. Znajdują się w nich przeróżne przedmioty, które tam nie powinny trafić. Niestety jesteśmy zbyt nieodpowiedzialni i wiele rzeczy i odpadów zamiast do kosza, wrzucamy do toalety. Zeszłoroczny rekordzista spłukał w toalecie wiadro gruzu.

Szrotów przybywa - miejsc ubywa

Category: nasze sprawy

szrot przeclawNieużywane samochody od lat wpisały się w krajobraz naszych osiedli. Stoją na parkingach i rdzewieją na naszych oczach, co również ważne - zajmują wolne miejsca parkingowe. A właśnie o nie jest najtrudniej na osiedlach. Okazuje się, że skuteczna walka z nimi jest trudna. Co nie oznacza, że niemożliwa.

 

Prezes spółdzielni odwołany po burzliwym zebraniu członków!

Category: wydarzenia i kronika

zielone pole walne 2023Pod koniec czerwca odbyły się dwa walne zgromadzenia członków przecławskich spółdzielni. Zwykle takie zebrania nie cieszą się dużym zainteresowaniem, odbywają się one podczas sezonu urlopowego, trwają wiele godzin i przychodzi na nie niewielu spółdzielców. Tym razem zebranie w spółdzielni "Przecław - Zielone Pole" było zupełnie inne.

 

Idź na walne zgromadzenie spółdzielców [TWÓJ GŁOS SIĘ LICZY]

Category: nasze sprawy

zielone pole walne 3Z aktywnością członków przecławskich spółdzielni mieszkaniowych w ostatnich latach było bardzo różnie. Jeszcze kilka lat temu na niektóre z zebrań przychodziło tak mało osób, że ciężko było obsadzić miejsca w komisjach. Jedynie w 2013 roku było inaczej. Spółdzielcy przekonali się o sile swoich głosów i wybrali nowe władze. Jak wygląda obecna sytuacja finansowa twojej spółdzielni? Przyjdź na walne zgromadzenie i się przekonaj!

 

Kiedy wrócą walne zebrania w przecławskich spółdzielniach?

Category: sport i zdrowie

walne zebrania sm przeclawW latach 2020-21 nie odbyły się zebrania w spółdzielniach. To efekt ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa i koniecznością unikania zbiorowych zebrań. W tym roku ma być inaczej. Jedna z przecławskich spółdzielni zamierza jeszcze w tym miesiącu zrobić zebranie. Druga prawdopodobnie skorzysta w opcji jego prolongaty. Na takim zebraniu można będzie tradycyjnie głosować i dyskutować w swoich sprawach. Zwykle mają one niską frekwencję. Jak będzie w tym roku?

Wielkie serce prezesa przecławskiej spółdzielni.

Category: nasze sprawy

Wielkie serce prezesa spoldzielniOd wielu miesięcy systematycznie rosną ceny nośników energii. Przerażeni mieszkańcy czekają na nowe, wyższe rachunki ze spółdzielni czy gazowni. I nie ma zmiłuj, drożeją woda, ścieki, gaz i prąd. Rekordzistą jest PGNiG oraz ENEA. Jednak znalazł się skuteczny sposób na ich obniżenie. Wpadł na niego prezes jednej z naszych spółdzielni mieszkaniowych.

Idzie walne. Idą podwyżki.

Category: nasze sprawy

walne sm przeclawCzerwiec to tradycyjny miesiąc walnych zgromadzeń członków spółdzielni mieszkaniowych. Odbywają się one najczęściej przy bardzo niskiej frekwencji i trwają do późnego wieczora. Zdecydowana większość mieszkańców nie interesuje się tym co dzieje się w ich spółdzielni i na co przeznaczane są pieniądze z czynszu. A to błąd - bo przykładowo w tym miesiącu zarząd największej spółdzielni mieszkaniowej w Przecławiu poinformował o sporej podwyżce. Podwyżce czynszu oczywiście.

Jaką wodę pijemy?

Category: nasze sprawy

brudna woda przeclawWątpliwości co do jakości wody w Przecławiu pojawiają się od wielu lat. Na adres portalu mieszkańcy regularnie wysyłają zdjęcia brudnych szklanek czy wanien napełnionych wodą, która leci z kranów najczęściej po przerwie w dostawie wody. ZWiK Kołbaskowo twierdzi, że jakość dostarczanej do Przecławia wody z ujęcia w Ustowie jest najwyższej jakości i przerzuca winę na spółdzielnie. A spółdzielnia przerzuca odpowiedzialność na... ZWiK.

 

Na Zielonym Polu. Lustracja, kłopoty personalne i ubytek 9000m3 wody

Category: nasze sprawy

walne zielone pole 2018Czerwcową serię walnych zgromadzeń spółdzielców rozpoczęła jako pierwsza spółdzielnia "Przecław - Zielone Pole". Obchodząca w tym roku swoje 25 lecie istnienia spółdzielnia miała swoje wzloty i upadki. Przez cały rok 2017 zarząd często pracował w niepełnym składzie oraz dochodziło do kilku zmian osobowych. Ostatecznie władze otrzymały absolutorium od swoich mieszkańców, jednak głównym tematem zebrania pozostały sprawy osobowe oraz wytykanie sobie licznych błędów z przeszłości.

 

Chcą się spotykać z mieszkańcami.

Category: nasze sprawy

rada nadzorcza zielone pole 001W połowie grudnia odbyło się nadzwyczajne walne zebranie w spółdzielni "Przecław - Zielone Pole". W tej największej spółdzielni mieszkaniowej na naszym terenie doszło niespodziewanie do całkowitej wymiany członków rady nadzorczej. Nowi przedstawiciele mieszkańców mają pomysł na osiedle i sposób zarządzania nim. Chcieliby także regularnie spotykać się ze swoimi wyborcami, aby poznać ich opinie i oczekiwania. Spotkania mają odbywać się w każdy czwartek w dogodnych godzinach popołudniowych.

Spółdzielcy odwołali radę nadzorczą i powołali nową.

Category: nasze sprawy

walne zielone pole To było bardzo liczne zebranie mieszkańców ze spółdzielni "Przecław - Zielone Pole". Na sali obrad pojawiło się ponad 100 osób. To wynik inicjatywy grupy kilkunastu osób, którzy chcą ważnych zmian w składzie osobowym spółdzielni. Na czerwcowym walnym mieszkańcy nie przyjęli rocznego sprawozdania rady nadzorczej. Teraz chcą odwołania ich składu. Oba głosowania były tajne.


Będzie znów gorąco na "Zielonym Polu" ?

Category: wybory

walne w spoldzielni 2017Za kilkanaście dni odbędzie się walne zebranie członków spółdzielni "Przecław - Zielone Pole". To efekt inicjatywy mieszkańców, którzy zbierali podpisy pod pismem o jego zwołanie. W porządku obrad zaplanowano m.in. odwołanie członków rady nadzorczej i tajne głosowanie nad nowymi kandydaturami. Zebranie odbędzie się w sobotę 16 grudnia o godzinie 17.00 w hotelu "Dworski" w Przecławiu.  

Idź na walne zgromadzenie spółdzielców.

Category: nasze sprawy

walne smZ aktywnością członków przecławskich spółdzielni mieszkaniowych w ostatnich latach było bardzo różnie. Jeszcze kilka lat temu na niektóre z zebrań przychodziło tak mało osób, że ciężko było obsadzić miejsca w komisjach. Jedynie w 2013 roku było inaczej. Spółdzielcy przekonali się o sile swoich głosów i wybrali nowe władze. Jak wygląda obecna sytuacja finansowa twojej spółdzielni? Przyjdź na walne zgromadzenie i się przekonaj!

Prezesi SM "Przecław - Zielone Pole" odwołani

Category: nasze sprawy

zielone pole zebranieW ostatnim dniu lutego rada nadzorcza odwołała prezesów największej przecławskiej spółdzielni mieszkaniowej. Z funkcją prezesa rozstał się Krzysztof Jura. Odwołano także jego zastępcę Arkadiusza Hejznera. Panowie rozpoczęli pracę na początku 2014 roku i zdecydowaną większością uzyskiwali kolejne absolutoria od swoich spółdzielców. Oficjalne powody odwołania nie są znane.

Spółdzielcy zrezygnowali z ochrony

Category: nasze sprawy

walne sm przeclawJak co roku pod koniec czerwca w spółdzielniach mieszkaniowych odbywają się Walne Zgromadzenia Członków. Prawo spółdzielcze mówi o konieczności zatwierdzenia, bądź nie, w terminie do 30 czerwca, sprawozdania finansowego, oraz sprawozdań z działalności rad nadzorczych i zarządów. Każdy z nich musi także otrzymać absolutorium za poprzedni rok - w przeciwnym wypadku będzie musiał zrezygnować z zajmowanego stanowiska.

Wystarczyło umyć i proszę jaki efekt !

Category: nasze sprawy

mycie elewacji w przeclawiuSpółdzielnia Mieszkaniowa "Przecław" właśnie umyła pierwszy blok ze swoich zasobów. Wybór padł na budynek o numerze 53, gdzie elewacja trzyma się na tyle dobrze, że użycie myjki ciśnieniowej nie spowoduje ubytków w elewacji. Na widok czystych ścian trzeba było poczekać dwa słoneczne dni, aż całość wyschnie. I okazuje się, że efekt jest spektakularny.

Walne zebrania w przecławskich spółdzielniach.

Category: co, gdzie, kiedy ?

walne-w-sm-zielone-polePod koniec czerwca SM "Natura", SM "Przecław" oraz SM "Przecław - Zielone Pole" zaplanowały walne zgromadzenia. Przez wiele lat takie spotkania nie cieszyły się zainteresowaniem członków spółdzielni. W zeszłym roku było już inaczej. Spółdzielcy przekonali się o sile swoich głosów i wybrali nowe władze.