logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

Oby Obajtek nie kupił GOKSiRu [FELIETON]

Zachodnia Obwodnica Szczecina 2021Od kilkunastu godzin mamy wielkie poruszenie na lokalnej prawicy. Bo oto w postępowej gminie Kołbaskowo odbyło się kolejne spotkanie i panele dyskusyjne, które tym razem, nie są po drodze ekipie rządzącej. I są całkowicie sprzeczne z czarnkową indoktrynacją czy propagandą Kurskiego. Bo od kiedy to młodzież ma prawo rozmawiać i dyskutować ze starszymi o zmieniającym się świecie i być swobodna w swoich myślach? Tym bardziej, gdy dotyczy to prelegentów ze zdemoralizowanej lewicy, którzy będą siać zamęt w głowach młodych prawych i sprawiedliwych.

Czytaj więcej...

Polityczne przepychanki na obwodnicach.

Zachodnia Obwodnica Szczecina 2021Jedenaście lat temu pisaliśmy o tym, że obwodnica Przecławia i Warzymic powstanie do 2013 roku a cała zachodnia obwodnica Szczecina do 2020 roku. Takie były wtedy zapowiedzi. Dziś mamy 2021 rok i do Polic czy Goleniowa jeździmy tak jak jeździliśmy. W korkach na Cukrowej czy na trzynastce postoimy jeszcze jakieś dwa lata. A Szczecin od zachodu objedziemy z prędkością sto na godzinę za jakieś osiem lat. Tak optymistycznie.

Czytaj więcej...

Testy, testy, testy! [FELIETON]

korona wirus warzymicePrzez cały miesiąc walki z pandemią koronawirusa w Polsce wykonano łącznie 72 tysiące testów. To miej więcej tyle ile wykonuje się w Niemczech w ciągu półtorej doby. Testów na obecność koronawirusa u nas nie może doczekać się ponad 90% osób będących w kwarantannie i pod nadzorem epidemiologicznym oraz większość medyków, którzy na co dzień mają styczność z tą chorobą. Tu matematyka jest prosta. Mało testów - mało zachorowań.

 

Czytaj więcej...

Umarłem zanim zobaczyłem świat.

skatepark kwarantannaWstałem rano jak co dzień, lekki katar i kaszel, nic nadzwyczajnego o tej porze roku. W normalnych warunkach nikt nie zwrócił by uwagi na przeziębienie czy alergię. Pojechałem do pracy.

 

 

Czytaj więcej...

Oby u nas nie powtórzył się scenariusz włoski [FELIETON]

felieton pierwszyPonad miesiąc temu w tym kraju nie było żadnego zarażonego. "Pacjent zero" pojawił się we Włoszech około 10 lutego. Do tej pory nie wiadomo kim był i skąd przyjechał. Pierwsze zdiagnozowane zarażenia pojawiły się 15 lutego. Zbagatelizowano. Dziś obserwujemy dramat całego kraju, piętnaście tysięcy zakażonych, ponad tysiąc zmarło. Lekarze sortują chorych. Jeśli są starsi i mają inne schorzenia - to ich nie leczą. Brakuje personelu, wolnych miejsc, respiratorów, lekarstw, masek, środków ochrony. Brakuje wszystkiego.

Czytaj więcej...

DK Trzynaście [FELIETON]

DK 13Dojrzewa moment inauguracji działalności Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu, pod proponowaną nazwą “DK – Trzynaście” i ja właśnie w sprawie tej nazwy zabieram głos. Wypowiadałem się już “w tym temacie” poprzez internet, ale jakoś wcięło(?!) – więc, jako gość z natury uparty (w sprawach ważnych!) ponawiam temat poprzez portal “Przeclaw 24”.

 

Czytaj więcej...

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KOBIET - ważne święto szlachetnej idei szacunku dla Kobiet.

8 marcaNadawano temu świętu barwy politycznej czerwieni, lecz Historia przypomniała jego amerykański rodowód... Starano się projektować życie Kobiet czarnymi kolorami, co przewrotnie zemściło się w protestach Czarnych Parasolek... Powszechnie sądzi się, że na tle upośledzonej roli kobiet w krajach Wschodu, Polki nie powinny mieć powodów do narzekań. Tymczasem lista spraw do załatwienia dotyczy sfeminizowanych grup zawodowych: edukacji, służby zdrowia, sądów i urzędów... Kobiety nie myślą tylko o sobie, czekają na systemowe rozwiązania - zdają sobie sprawę z siły swoich głosów i nie są same.

Czytaj więcej...

Kamera na bocianim gnieździe w Warzymicach (sezon 2018)

bocianie gniazdo 2018Ruszamy czwarty sezon z transmisją wideo z bocianiego gniazda w Warzymicach. Działa już kamera, która umożliwi internautom podgląd na żywo naszych ulubionych długonogich, zwiastujących co roku przybycie wiosny. Jest z nami kolejny raz niezawodna firma LanTech.pl, która zapewnia przez cały sezon niezakłóconą transmisję oraz obraz o wysokiej rozdzielczości.

Czytaj więcej...

Daj sobie spokój z jesienną grypą i depresją! ;)

jesienny felietonMamy jesień i mass media już zaczęły coroczny atak reklam środków na grypę, przeziębienie i depresję. Tymczasem nasza polska jesień to wspaniały czas przygotowania do wyciszenia zimowego, zaś barwną przyrodą możemy tutaj, w naszej gminie zachwycać się na każdym kroku. I tym samym zapomnieć o grypie czy depresji!

Czytaj więcej...