logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Ukazał się kwietniowy numer "Aktualności Gminy Kołbaskowo"

aktualnosci gminy kolbaskowoWłaśnie ukazał się 27 numer miesięcznika "Aktualności Gminy Kołbaskowo", w którym znajdziemy w wiele informacji z naszego regionu. Kwietniowa gazetka gminna czeka, tak jak zawsze, w skrzynkach pocztowych. Zapraszamy do lektury.

 

 

 


Pierwszy numer miesięcznika "Aktualności Gminy Kołbaskowo" ukazał się w sierpniu 1994 roku. Pomysłodawcą wydania takiego lokalnego periodyka była nieżyjąca już dziś Lidia Ożga. Po śmierci redaktor naczelnej pismo wychodziło pod kierownictwem Krystyny Weretyńskiej która ze względów zdrowotnych w styczniu 2007 zawiesiła wydawanie miesięcznika. W sumie przez prawie 14 lat ukazało się 147 numerów.

Do reaktywacji wydawania gazety powrócono w lutym 2015. Najpierw redaktorem naczelnym była Beata Mąkolska a od 27 numeru, który właśnie się ukazał - Jarosław Dworzyński.

aktual 2 2017 okladka

W kwietniowym numerze można przeczytać m.in o :
- postępach na budowie centrum logistycznego Amazon koło Kołbaskowa - zakończenie prac zaplanowano na trzeci kwartał tego roku,
- budowie ronda biszkoptowego, które połączy bezkolizyjnie firmę Amazon z autostradą A6 i z drogą krajową nr 13,
- budowie przedszkola i żłobka w Przecławiu, które ma być gotowe na 1 września 2017,
- wygaszaniu gimnazjum w Przecławiu, które ostatecznie przestanie funkcjonować 1 września 2019,
- obwodnicy Przecławia i Warzymic, którą prawdopodobnie pojedziemy za 4 lata.

W numerze także o tym jak powalczyć o pieniądze z Unii, dzikich wysypiskach śmieci oraz historia kościoła w Warzymicach. Znajdziemy także zaproszenie na Wiosenny Gminny Przegląd Form Artystycznych, Bitwę o Szczecin oraz na Ćwierćmaraton Bielika.

Aktualny numer w wersji pdf można pobrać TUTAJ - lub w dziale "zawsze pod ręką - do pobrania".

Poniżej dostępna także wersja do elektroniczna, którą można np. przeczytać na tablecie lub innych urządzeniach mobilnych :

Pin It