logo gif 10lat

Open menu

magnolia 2021

 reklama

Ta inwestycja będzie hitem tegorocznej wiosny.

Sciezka Przeclaw KarwowoTrwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej od Przecławia do Karwowa. To obecnie najciekawsza inwestycja gminy Kołbaskowo w naszej okolicy. A dzięki istniejącemu przedłużeniu do Karwowa i Warnika zyskamy kolejne dwa i pół kilometra gładkiej nawierzchni. O ile nic nie stanie na przeszkodzie - już z początkiem wiosny pojedziemy przez malownicze pola ponad pięciokilometrowym, bezpiecznym szlakiem aż do Warnika.

Czytaj więcej...

W poszukiwaniu Barnisławca i krzywego lasu.

KrzywyLas BarnislawWiele ciekawych historii i obiektów można odkryć na terenie gminy Kołbaskowo. Mamy kilka nieistniejących przedwojennych osad, ślad kolejki wąskotorowej a nawet mały krzywy las. Dziś razem z Remigiuszem i jego synem Łukaszem, zabieramy was w krótką, sześciokilometrową wycieczkę dookoła Barnisławia aby zobaczyć Barnisławiec, uroczysko, krzywe drzewa, lisie nory i kilka pięknych widoków z granicy polsko-niemieckiej.

 

Czytaj więcej...

Inwestycyjny grudzień

sciezka przeclaw karwowoDwie duże inwestycje drogowe w naszej gminie już na finiszu, zakończyła się przebudowa ulicy Cedrowej oraz drogi Stobno – Szczecin. Z obu dróg można już korzystać. Pomimo niskich temperatur, trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej z Przecławia do Karwowa. Najwięcej postępów widać do strony wjazdu na osiedle "Brzeziny"

Czytaj więcej...

Jeszcze jedna inwestycja na A6 - tym razem przy samej granicy

GDDKiA granica nawrotkaNa zachód od istniejącego miejsca obsługi podróżnych Kołbaskowo będzie wybudowany nowy wiadukt wraz z drogami dojazdowymi i placami do zawracania. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad dziś ogłosiła stosowny przetarg na opracowanie dokumentacji. Mowa o przygranicznym, początkowym odcinku autostrady A6. Inwestycja będzie obejmować budowę nowego wiaduktu na zachód od istniejącego MOP wraz z drogami dojazdowymi i placami do zawracania.

Czytaj więcej...

"Stanmot" inwestuje w Warzymicach.

StanmotKurowska firma rozpoczęła budowę hali przemysłowej w Warzymicach. Inwestycja zlokalizowana jest przy drodze wyjazdowej ze wsi w kierunku Karwowa. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to w drugiej połowie przyszłego roku zostanie oddana do użytku.

Czytaj więcej...

W Ustowie powstaje zbiornik retencyjny.

retencja ustowo 1O potrzebie odwodnienia terenów zlokalizowanych przy ulicy "Do Rajkowa" mówiło się od dłuższego czasu. Nadmiar wody po każdym większym deszczu dokuczał korzystającym z chodników wzdłuż drogi, kierowcom oraz przyszłym i obecnym mieszkańcom. Zadania budowy kanalizacji w tym rejonie nie podjęło się ani miasto Szczecin, ani okoliczni deweloperzy. Ostatecznie nadmiar wody z tego terenu odpłynie do Ustowa.

Czytaj więcej...

Jeszcze jedno osiedle w budowie.

GmienceNaStartOkazuje się, że naszą okolicę upodobało sobie wielu deweloperów. Na granicy gminy Kołbaskowo i Szczecin powstaje jeszcze osiedle mieszkaniowe, tym razem budowane od strony Szczecina. Nowi mieszkańcy będą dojeżdżać i wyjeżdżać ulicą Do Rajkowa. Zakończenie pierwszego etapu budowy zaplanowane jest jeszcze na koniec tego roku.

Czytaj więcej...

Cedrową pojedziemy w listopadzie.

Cedrowa remontO ile nic nie stanie na przeszkodzie, jeszcze w tym roku pojedziemy nową drogą przez szklarnie. Na szczęście pomimo epidemii koronawirusa i wszelkich problemów z nią związanych, na budowie nie zanotowano opóźnień. Cedrowa to popularny objazd dla zakorkowanej DK13 w okolicach sygnalizacji z ulicą Do Rajkowa. A przy zamkniętej ulicy Floriana Krygiera w Podjuchach, ruch i korki robią się u nas coraz większe.

Czytaj więcej...

Najpierw kaplica - potem kościół.

do rajkowa 6 nowa parafia Gmina miasto Szczecin wydała już archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej decyzję o warunkach budowy nowego kościoła, który powstanie na granicy z gminą Kołbaskowo. Zanim cała inwestycja zostanie zrealizowana, wierni będą mogli uczestniczyć w mszach organizowanych w kaplicy. Ma być ona zaadaptowana z dawnego, długiego garaża wojskowego. Właśnie otrzymaliśmy szczegóły tej inwestycji od jednego z przyszłych mieszkańców.

Czytaj więcej...

Firma "Tres" inwestuje w Przecławiu

Tres PrzeclawRozpoczęła się na dobre budowa hal przemysłowych zlokalizowanych przy ulicy Lipowej. Docelowo w Przecławiu powstaną dwie nowe hale. Prace rozpoczęły się już we wrześniu zeszłego roku. Jednak nie obyło się bez problemów. Najpierw były to złe warunki gruntowe pod ich budowę. Potem pojawił się inny problem - koronawirus.

Czytaj więcej...

CH Rondo Hakena z poślizgiem [ZDJĘCIA]

RondoHakena Park styczen 2020Najpierw miało powstać we wrześniu, potem do końca roku a teraz na przełomie I i II kwartału. Taki nowy termin otwarcia Centrum Handlowego "Rondo Hakena Park" podaje inwestor. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie pierwsze zakupy może zrobimy jeszcze przed Wielkanocą.

Czytaj więcej...