logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

Rosówek już po inwestycjach w zupełnie nowej odsłonie [ZDJĘCIA]

RosowekZakończyła się kolejna duża inwestycja w naszej gminie. Chodzi o uzbrojenie terenów inwestycyjnych w Rosówku, gdzie powstało m.in. blisko dwa kilometrów dróg. To obecnie najmocniej i najszybciej rozwijająca się przemysłowo część gminy Kołbaskowo gdzie zainwestowało kilka zakładów przemysłowych.

 

Czytaj więcej...

Pałac w Ostoi będzie jeszcze piękniejszy.

Palac ostoja remont 1Dużo się dzieje w Pałacu w Ostoi w ostatnich tygodniach, a będzie działo się jeszcze więcej. Opowiada Renata Wójcik, kierownik placówki. - Obecnie remontowane i odnawiane są pomieszczenia wewnątrz budynku. Oczyszczony i umyty został dach, częściowo odmalowane sale konferencyjne. Robotnicy zaczęli już prace remontowe w pokojach gościnnych i łazienkach.

Czytaj więcej...

Droga Stobno - Dołuje już oddana do użytku!

droga stobno dolujeKończy się remont jednego z odcinków drogi powiatowej na terenie gminy Kołbaskowo. Od połowy czerwca 2,5km odcinek między Dołujami a Stobnem był zamknięty. Przez ponad 4 miesiące jedynie właściciele posesji i firm mogli dojeżdżać ruchem wahadłowym z sygnalizacją. Zupełnie nowa, płaska nawierzchnia, z pewnością ucieszy kierowców. Gorzej sytuacja wyglądać będzie z ruchem pieszych i rowerzystów - o nich już nie pomyślano.

 

Czytaj więcej...

Aldi, McDonald's, KFC - co jeszcze się (z)buduje?

Co sie zbudujeIntensywnie rozwijają się punkty handlowe w naszej okolicy. Przy ulicy Floriana Krygiera trwają prace nad kilkoma obiektami, które wkrótce zostaną oddane do użytku. W przyszłym roku możemy spodziewać się otwarcia nowego dyskontu spożywczego, ale już w tym roku będziemy mieli okazję delektować się posiłkami w dwóch szybkich restauracjach, które dodatkowo oferują obsługę "drive-in".

 

Czytaj więcej...

Tak będą wyglądały nowe przejazdy kolejowe, wiadukty i przystanki [KOŁBASKOWO, PRZECŁAW, WARZYMICE, DO RAJKOWA, CUKROWA]

Przejazdy kolejowe do remontuO tej inwestycji mówi się od lat. PKP Polskie Linie Kolejowe przebudują infrastrukturę kolejową i dobudują drugi tor na trasie Szczecin - Warzymice - Przecław - Kołbaskowo. Oprócz przystanków i peronów powstaną także dwa bezkolizyjne przejazdy kolejowe. Przy ulicy Do Rajkowa oraz Cukrowej kierowcy i piesi poruszać się będą dołem. A pociągi pojadą górą. Wiaduktem.

Czytaj więcej...

15 lat temu weszliśmy do strefy Schengen.

Schengen KolbaskowoTo było historyczne wydarzenie. W nocy z 20 na 21 grudnia 2007 weszliśmy do strefy Schengen dzięki czemu mogliśmy już bez kontroli celnej i odprawy przekraczać swobodnie granicę do Niemiec. Na przejściach granicznych w Kołbaskowie oraz Rosówku zakończyli pracę pogranicznicy a zbyteczne budynki w Rosówku przekazano gminie Kołbaskowo.

Czytaj więcej...

Rusza inwestycja na A6 - będzie możliwość zawrócenia w Kołbaskowie

Zawrotka na A6 3Na zachód od istniejącego miejsca obsługi podróżnych Kołbaskowo będzie wybudowany wiadukt wraz z drogami dojazdowymi i placem do zawracania. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła, że 24 maja otrzymała stosowną decyzję środowiskową dla tej inwestycji. Mowa o przygranicznym, początkowym odcinku autostrady A6. Inwestycja będzie obejmować budowę nowego wiaduktu na zachód od istniejącego MOP wraz z drogami dojazdowymi oraz placem do zawracania i kontroli pojazdów. 

Czytaj więcej...

Rusza inwestycja przebudowy drogi Stobno - Dołuje. Czekamy na kolejne.

stobno dolujeStarostwo Powiatowe w Policach ogłosiło przetarg na przebudowę drogi powiatowej na odcinku Stobno - Dołuje. To jedna z najgorszych dróg wyjazdowych w naszej gminie. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, za pół roku pojedziemy zupełnie nową, bezpieczną nawierzchnią.

Czytaj więcej...

Trwa brukowanie drogi wzdłuż trzynastki

brukowanie drogi zapas dk13Nowa nawierzchnia pojawia się na budowanej drodze gminnej wzdłuż dk 13 w Warzymicach. Te prace mają potrwać 2-3 tygodnie. To kontynuacja remontu ulicy Cedrowej. Ma ułatwić komunikację ze Szczecinem.

 

 

Czytaj więcej...

Ruszyły prace na przebudowie jeszcze jednej drogi.

ostoja zbojnicka droga budowaW tym tygodniu pojawił się ciężki sprzęt w okolicach drogi między Ostoją a szczecińską ulicą Zbójnicką. To obecnie popularny skrót dojazdowy dla tych, którzy jadą od strony Pogodna i Gumieniec, a chcą ominąć zatłoczoną trzynastkę. W przyszłości droga będzie także dojazdową do węzła Będargowo w planowanej Zachodniej Obwodnicy Szczecina.

 

Czytaj więcej...

Pięć przedsiębiorstw chce wybudować nową drogę gminną z Ustowa do węzła "Przecław"

drogi do wezla przeclawPięć przedsiębiorstw chce wybudować nową drogę gminną z Ustowa do węzła "Przecław", na budowanej obwodnicy Przecławia i Warzymic. Najtańszą ofertę złożył Strabag. We wtorek, 11 stycznia 2022 roku poznaliśmy oferty na zadanie „Budowa drogi gminnej łączącą drogę powiatową Ustowo – Kurów z projektowanym węzłem Przecław DK13”.

 

Czytaj więcej...