logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Nowe inwestycje w Rajkowie

bonvivaPomiędzy Warzymicami a Rajkowem, zaraz za przejazdem kolejowym trwają intensywne prace budowlane. Z prawej strony na dwuhektarowej działce powstaje ogromna hala o powierzchni ponad 4.000m2. Z lewej kończy się budowa nowej siedziby firmy "Marel". Tempo robót, pomimo zimowej aury, jest ekspresowe. Obie inwestycje mają być zakończone na wiosnę.


 

Prace zaczęliśmy w październiku 2014 - mówi Tomasz Puchalski, kierownik budowy. Powstanie tutaj duże centrum magazynowo-logistyczne międzynarodowej firmy Bonviva. Działka którą inwestor nabył od ZUTu jest na tyle duża, że istnieje możliwość łatwej rozbudowy, jeśli w przyszłości będzie taka potrzeba.

Będzie to pierwszy w Polsce magazyn w ramach działaności grupy "Bonviva". Oprócz dużej hali magazynowej o powierzchni 4.300m2 powstanie także zaplecze socjalne dla pracowników oraz biura.

Po drugiej stronie drogi w Rajkowie powstaje nowa siedziba firmy zajmującej się elektroniką i automatyką morską. Budynek jest już w stanie surowym zamkniętym.

Budujemy nową siedzibę naszej firmy, którą przenosimy z Mierzyna - mówi Michał Samborski z firmy "Marel". Budowę planujemy zakończyć na wiosnę. W budynku będzie mieścić się lokal biurowo-warsztatowy. W planach mamy poszerzenie naszej działalności o handel częściami, dlatego potrzebny jest nam magazyn.

Tutaj także powstaną nowe miejsca pracy, na zatrudnienie mogą liczyć specjaliści od elektroniki, serwisanci czy marketingowcy. Firma nie wyklucza także wydzielenia pomieszczeń na prace IT, głównie do tworzenia oprogramowania.

 

Pin It