logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

Filia wydziału komunikacji już w Przecławiu

filia komunikacji2 września był pierwszym dniem pracy filii wydziału komunikacji w Przecławiu. Wcześniej placówka funkcjonowała przez wiele lat na tyłach urzędu gminy w Kołbaskowie. Korzystali z niej mieszkańcy gminy Kołbaskowo i Dobra, które do Starostwa w Policach mają najdalej. Warunki przyjmowania interesantów nie były najlepsze. Mieszkańcy narzekali na powolną obsługę tylko przy jednym stanowisku, ciasnotę oraz długie kolejki. Teraz filia jest już w Przecławiu.

 

 

Filia Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego Police ma już nową siedzibę. Są to opuszczone przez Policję pomieszczenia pomiędzy Pocztą Polską a Przychodnią "Salus" w Przecławiu pod numerem 58.

Remont przeprowadzony został w wakacje - mówi Magdalena Sochanowska, naczelnik wydziału. Na początku września przenosiliśmy meble i dokumentację. Mamy tutaj szybkie i bezpieczne łącze internetowe. Pomieszczenia zostało kapitalnie odremontowane. Nowa podłoga, ściany, oświetlenie. No nie mamy tutaj kasy, ale klient może zapłacić na poczcie obok lub przelewem przez internet. W biurze będą pracować docelowo trzy osoby.

W poprzednich latach planowano przenieść placówkę z Kołbaskowa do Rosówka. Tam problem była odległość od głównych miejscowości oraz brak kasy. W Przecławiu sytuacja wygląda lepiej. Do obsługi interesantów przygotowano dwa stanowiska, co powinno rozładować wieczne kolejki.

Całkowity koszt remontu pomieszczeń w kwocie 80 tys. zł pokryły po połowie Starostwo Powiatowe w Policach i Urząd Gminy Kołbaskowo.

Filia czynna będzie w następujących godzinach:
Poniedziałek 7.30 - 16.00
Wtorek, Środa i Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.00
Nowy numer telefonu - 91 434 80 71