logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Aleja Brzozowa już prawie gotowa

aleja brzozowaKończy się remont, a właściwie budowa drogi od Przecławia do Kurowa. Na zlecenie gminy Kołbaskowo firma "Eurovia" wykonała ponad dwukilometrowy odcinek łączący bezpośrednio te dwie miejscowości. Zadanie udało się zrealizować dzięki dofinansowaniu ze środków Województwa Zachodniopomorskiego. Wcześniejsza droga polna  była grząska i pamiętała czasy przedwojenne.  W okresie jesienno-zimowym droga była praktycznie nieprzejezdna. Teraz posłuży nie tylko rolnikom, ale także okolicznym mieszkańcom i przedsiębiorcom.

 

Środki na inwestycję gmina pozyskała z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Z nowej drogi skorzystają głównie rolnicy, ponieważ będzie drogą dojazdową do pół, wzdłuż której wykonano kilkanaście zjazdów. Z drogi skorzystają także inni. Poprawi się komfort życia mieszkańców Kurowa, którzy skrócą sobie dojazd do Przecławia, gdzie mieszczą się szkoły, przychodnie i sklepy.

To także droga, która częściowo rozładuje ruch na drodze krajowej w Przecławiu i Warzymicach. Zlokalizowane przy Alei Kasztanowej firmy transportowe w porannym i popołudniowym szczycie musiały długo czekać przy "trzynastce". Teraz kurierzy UPS, DHL i Fedex mogą wybrać skrót do Kurowa i tam szybciej dotrzeć z przesyłkami do Szczecina lub Kołbaskowa.

Szerokość nowej nawierzchni wynosi 5m plus pobocze gruntowe o szerokości 0,75m. To w zupełności wystarczy aby minęły się na niej dwa samochody osobowe. Koszt inwestycji to 2,458 mln zł z czego 441 tys zł to dofinansowanie zewnętrzne. Podczas remontu nie obyło się bez niespodzianek. Wykonawca wprawdzie ukończył pracę przed terminem, ale będzie musiał powrócić na plac budowy wiosną.

Droga została odebrana z usterkami - mówi wójt Małgorzata Schwarz. Wykonawca, ze względu na okres zimowy, zobowiązany został do ich usunięcia w terminie do 15 kwietnia 2016. W związku z powyższym zatrzymaliśmy 10 % z wynagrodzenia tj. 200 tyś zł, do czasu usunięcia wskazanych w protokole odbioru nieprawidłowości. W związku z faktem, że droga została odebrana - można się już po niej poruszać. W celu zapewnienia  bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom drogi, zlecony został projekt organizacji ruchu, po jego zatwierdzeniu, niezwłocznie zrealizujemy oznakowanie poziome i pionowe.

 Nowa Aleja Brzozowa, bo taką otrzymała nazwę, zmieniła się nie do poznania. Zobaczcie sami....

 

Pin It