logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Zamiast podcieni będzie stołówka

podcienie szkolaO potrzebie powstania kuchni i stołówki szkolnej w Przecławiu mówiło się od lat. I zawsze coś stało na przeszkodzie. W ostatnich latach pilniejsze było wybudowanie gimnazjum i adaptacja pomieszczeń dla punktu przedszkolnego. Teraz przyszedł czas na zabudowę podcieni, które znajdują się między budynkami podstawówki i gimnazjum. Powstanie tam stołówka z niedużym zapleczem kuchennym. Wprawdzie nie będzie to kuchnia z prawdziwego zdarzenia, ale znacznie poprawią się warunki wydawania i spożywania obiadów.

 

Obecnie w szkole podstawowej uczy się 460 uczniów. Do tej liczby trzeba dodać 125 przedszkolaków w pięciu grupach punktu przedszkolnego. To obecny rekord ilościowy tej placówki. W Przecławiu i Warzymicach przybywa nowych domów w których osiedlają się głównie młode rodziny. Przybywa też dzieci.

W budynku szkoły wolnych pomieszczeń nie ma od lat. Nie zagospodarowano jedynie podcieni. - Plany zrobienia z tego miejsca stołówki były już wcześniej - mówi wójt M. Schwarz. Projekt już mamy. Jeśli zostanie uchwalony budżet na 2016 rok to rozpiszemy przetarg na ich zabudowę.

Według projektu oprócz stołówki będzie także nieduże zaplecze kuchenne wraz ze zmywakiem. Posiłki mają być dostarczane do Przecławia w dużych termosach - tak jak to ma miejsce w punkcie przedszkolnym. Uczniowie będą mogli zjeść obiad w tradycyjnych naczyniach a catering, plastikowe sztućce i pojemniki odejdą w zapomnienie.

Czas najwyższy aby zoptymalizować koszty i osiągnąć zamierzony efekt, bo budowa kuchni i stołówki byłaby zbyt kosztowna, a czeka nas budowa drugiego przedszkola w Przecławiu. Dzięki temu nasze dzieci będą mogły korzystać z obiadów i zjeść je w lepszych warunkach niż w sali lekcyjnej czy świetlicy - dodaje na koniec M. Schwarz.

Na realizację tego zadania w projekcie budżetu gminy Kołbaskowo zapisano 663 tys zł.

 podcienie szkola 2

 

Pin It