logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Kamieniec. Nowa droga. Nowa świetlica.

swietlica kamieniecTo będzie dobry rok dla mieszkańców Kamieńca. Jedna z największych miejscowości w gminie doczeka się nowej drogi dojazdowej do bloków. Od zeszłego roku budowana jest zupełnie nowa świetlica, która zastąpi wynajmowane pomieszczenia w domu jednorodzinnym. Obie inwestycje mają być oddane do użytku mieszkańców już niedługo.

 

 


Droga dojazdowa do bloków w Kamieńcu pozostawiała wiele do życzenia. Stare nierówne płyty, liczne dziury, brak odwodnienia oraz chaotycznie rozbudowana sieć energetyczna. Za dwa miesiące mieszkańcy dojadą do posesji zupełnie nową drogą, odwodnioną i wyłożoną z kostki brukowej. Pojawią się także wygodne miejsca parkingowe.

Zadanie pod nazwą "Budowa sieci kanalizacji deszczowej wraz z przebudową drogi i przebudową sieci elektroenergetycznej w miejscowości Kamieniec" na zlecenie gminy wykonuje firma PPHU Tadeusz Błaszczyk ze Starej Dąbrowy. Wyłoniona została w otwartym przetargu za kwotę 429 tys zł. Zakończenie prac jeszcze przed wakacjami.

A po wakacjach Kamieniec dołączy do licznego grona miejscowości w których działają nowe świetlice. W ostatnich latach gmina zbudowała je w Będargowie, Siadle Górnym, Kołbaskowie, Kurowie, Moczyłach, Stobnie i Barnisławiu. Świetlica w Kamieńcu działa od wielu lat. Odbywa się to jednak w wynajętych pomieszczeniach w domu jednorodzinnym pod numerem 21. Na tej niewielkiej powierzchni, oprócz świetlicy, mieści się także Centrum Kształcenia na odległość.

Pod koniec roku ma być zupełnie inaczej. Gminie udało się pozyskać od Skarbu Państwa jednohektarową działkę w centrum wsi, vis-a-vis kościoła. Budowany na niej obiekt spełnia najwyższe wymagania i normy bezpieczeństwa. Parterowy budynek o powierzchni 173m2 wraz z otaczająca go zielenią będzie, miejmy nadzieję, ulubionym miejscem spotkań i integracji mieszkańców.

W wyniku ogłoszonego przetargu na realizację tej inwestycji, prace wykona firma EDA-KAR-BUD ze Stargardu Szczecińskiego. Koszt brutto - 1.330.979,88 zł pokryty zostanie w całości z budżetu gminy.

Pin It