logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

To będzie stołówka i świetlica.

stolowka i swietlicaRozpoczęła sie nowa inwestycja na terenie szkoły podstawowej w Przecławiu. W miejscu podcieni na granicy dwóch placówek powstają nowe pomieszczenia, które będą przynależeć do szkoły podstawowej. Prace budowlane właśnie się rozpoczęły i idą szybko. Zakończenie inwestycji zaplanowano na wakacje, tak aby z początkiem nowego roku szkolnego pomieszczenia służyły uczniom. Będzie to długo wyczekiwana stołówka oraz świetlica dla najmłodszych uczniów.

 

 


Obecnie w przecławskiej podstawówce uczy się prawie 500 uczniów. Do tej liczby trzeba dodać ponad setkę przedszkolaków w pięciu grupach punktu przedszkolnego. To obecny rekord ilościowy tej placówki. W Przecławiu od lat nie było kuchni oraz stołówki z prawdziwego zdarzenia. Dzieci wprawdzie mogą zapisać się na obiady, ale dostarczane są w formie kateringowej.

Na terenie szkoły wolnych przestrzeni pod budowę kuchni, która spełniałaby wszystkie normy sanitarne, od dawna już nie ma. Powstanie stołówka, która będzie także świetlicą dla najmłodszych uczniów. Posiłki mają być dostarczane do Przecławia w dużych termosach - tak jak to ma miejsce w punkcie przedszkolnym. Uczniowie będą mogli zjeść obiad w tradycyjnych naczyniach a katering, plastikowe sztućce i pojemniki odejdą w zapomnienie.

Prace rozpoczęły się 20 kwietnia - mówi Beata Bitel, dyrektor szkoły. Stołówkę buduje firma budowlano-usługowa KWADRA, która w postępowaniu przetargowym otrzymała najwyższą liczbę punktów. Według projektu w pomieszczeniu znajdować się będą rozdzielnia posiłków, wydawalnia posiłków, zmywalnia, pomieszczenia gospodarcze oraz duża jadalnia, która będzie wykorzystywana również jako świetlica. Prace budowlane mają się zakończyć na początku sierpnia.

Inwestycja będzie kosztować 565 229,51 zł i zostanie sfinansowana z budżetu gminy Kołbaskowo.

Pin It