logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Droga w Barnisławiu już po remoncie

barnislaw po remoncieZakończył się remont drogi gminnej w Barnisławiu. To była uciążliwa dla mieszkańców inwestycja. We wsi wykonano kanalizację deszczową i położono nową nawierzchnię. Pojawiły się także progi zwalniające, bezpieczne przejście dla pieszych oraz chodniki. Na szczęście to już koniec prac.

 

 

 

Wykonawca został wyłoniony na podstawie gminnego przetargu w maju tego roku. Całość prac za kwotę 2,2 mln zł powierzono firmie "Strabag" z Piaseczna. Przez całe lato i początek jesieni budowlańcy wykonali nową nawierzchnię drogi - część drogi jest asfaltowa, część z kostki brukowej. Wcześniej położono kanalizację deszczową ponieważ na istniejącej drodze nie było żadnego odwodnienia. W dalszej kolejności wykonano chodniki, zjazdy do posesji oraz cztery wyspowe progi zwalniające. Jest też bezpieczne przejście dla pieszych przy kościele pw. św. Stanisława Kostki. Wykonawca prac miał czas na zakończenie inwestycji do 15 listopada.

Mieszkańcy oczywiście nie kryją zadowolenia i chwalą nową inwestycje. Jednocześnie apelują do władz samorządowych w Policach o remont drogi Warnik - Smolęcin - Kołbaskowo. Na tej trasie od lat jeździ się ciężko, szczególnie po zmroku i podczas opadów. W tym roku udało się załatać wiele dziur na tej trasie, ale to za mało. Drogę trzeba przebudować gruntownie przebudować. Kiedy to nastąpi? Nie wiadomo!

Na koniec jeszcze dwie dobre wiadomości. Na naszej mapie gminnych i powiatowych dróg pojawią się kolejne remonty. Jeszcze w tym roku gmina Kołbaskowo ogłosi przetarg i wyłoni wykonawcę, który wyremontuje główną drogę biegnącą przez Moczyły. A Starostwo Powiatowe przymierza się do dużej inwestycji na odcinku Szczecin - Stobno. Remontu doczeka się prawie czterokilometrowy odcinek biegnący od ulicy Okulickiego w Szczecinie przez Przylep do Stobna. Zadanie zostanie sfinansowane z kilku źródeł - budżetu powiatu polickiego (1,5mln zł), budżetu gminy Kołbaskowo (1,5 mln zł) oraz dofinansowania z UE (3 mln zł). Jeśli nie stanie nic na przeszkodzie, za rok skończy się jazda slalomem i lewym pasem. Zmotoryzowani wiedzą o co chodzi.

barnislaw droga 1

barnislaw droga 2

barnislaw droga 3

barnislaw droga 4

Pin It