logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Uwaga na objazd w Stobnie!

zamkniety przejazd w stobnieZa kilka dni PKP Polskie Linie Kolejowe zamkną przejazd kolejowy w Stobnie. Na okres około 2 tygodni wyznaczono objazdy. W ramach inwestycji położona zostanie nowa nawierzchnia, która poprawi komfort przejazdu samochodem przez torowisko.

 

 

 

Remont przejazdu kolejowego w Stobnie to efekt wielu zgłoszeń ze strony mieszkańców i samorządowców. O ile droga gminna, która przebiega przez Stobno jest w dość dobrym stanie. To sam przejazd autem przez torowisko w Stobnie jest utrudniony. Wypaczone płyty, fragmenty kocich łbów i asfaltu powodują, że auta z niskim zawieszeniem muszą przejeżdżać przez tory jak przez progi zwalniające. Przez torowisko w Stobnie przejeżdżają też autobusy ZDiTM linii 83 i 88.

Na drogach dojazdowych oraz we wsi pojawiły się już ofoliowane znaki objazdu. Kierowcy jadący od Będargowa drogą powiatową w kierunku Dołuj, będą musieli przekroczyć tory na dwóch przejazdach w okolicach skrętu na Warnik. A jadący od Przylepu będą musieli pojechać prosto przez wieś i na końcu Stobna skręcić w lewo, jeśli będą chcieli dojechać do świetlicy środowiskowej lub w stronę Będargowa. 

Obecnie stacja Stobno Szczecińskie funkcjonuje wyłącznie w ruchu towarowym. Wprawdzie przejeżdżają przez nią pociągi osobowe linii Szczecin - Pasewalk - Schwerin - Lubeck, ale nie zatrzymują się w Stobnie.

 

Fot. K. Prażucha / J. Dworzyński

Pin It
Tags: stobno , przejazd , objazd , remont , pkp