logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

Rusza remont "ulicówki". Będą duże utrudnienia.

ulicowka objazdyZgodnie z zapowiedzią starostwa polickiego rozpoczyna się remont generalny drogi powiatowej biegnącej przez starą część Przecławia. Dziś odbyło się przekazanie drogi wykonawcy, a zaraz pojawią się pierwsze znaki informujące o ograniczeniach w ruchu. Kierowcy i mieszkańcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość - zakończenie prac zaplanowano na listopad.

 

 

Prace budowlane rozpoczynają się w tym tygodniu - mówi starosta Andrzej Bednarek. Organizacja ruchu na czas budowy została podzielona na trzy etapy. W chwili obecnej zatwierdzony jest projekt czasowej organizacji ruchu na etap realizacji inwestycji od drogi krajowej nr 13 do kościoła (etap 1) oraz tzw "sięgacz" (etap 2). Na czas prowadzonych robót ruch na obu odcinkach zostanie zamknięty. Każdy z tych dwóch etapów potrwa około dwóch tygodni.

Organizacja ruchu na trzeci odcinek, który biegnie prosto od kościoła do okolic przedszkola, jeszcze nie została zatwierdzona. Jeśli dojdzie do zamknięcia tego długiego odcinka drogi to kierowcy zmierzający do Warzymic czy Będargowa będą zmuszeni skręcić na światłach w drogę "Do Rajkowa" lub przejeżdżać drogą gminną biegnącą przez osiedle "Zielone Pole" (od "Biedronki" do "Wyspy Malucha") co mocno sparaliżuje ruch na tych odcinkach. Z dokumentacji wynika, że na drodze pojawią się liczne zakazy ruchu z których zwolnieni będą tylko pojazdy służb komunalnych, komunikacji miejskiej oraz dojeżdżający do posesji.

W sumie w Przecławiu przebudowany zostanie pas drogi o łącznej długości 795m. Jak czytamy w dokumentacji technicznej - istniejąca nawierzchnia jezdni i chodników w/w odcinków drogi jest w złym stanie. Jezdnia posiada liczne spękania, koleiny oraz zawiera nierówności nawierzchni - pochylenia podłużne i poprzeczne nie posiadają wymaganych spadków, co uniemożliwia prawidłowy spływ wód opadowych. Budowa chodników i miejsc postojowych oraz przebudowa chodników zwiększy komfortu mieszkańców, ujednolici rodzaj stosowanej nawierzchni istniejących chodników i zjazdów, co poprawi ład przestrzenny pasa drogowego a przebudowa kanalizacji deszczowej zapewni poprawne jego odwodnienie.

Zakres inwestycji obejmuje między innymi wykonanie robót:
1) rozbiórkę istniejącej nawierzchni z kostki kamiennej,
2) frezowanie istniejącej nawierzchni asfaltowej,
3) rozbiórkę istniejących chodników i zjazdów,
4) regulacja wysokościowa dojść do posesji i zjazdów, polegająca na dostosowaniu do nowo-projektowanej niwelety;
5) przebudowę jezdni,
6) przebudowa i budowa chodników wraz z dojściami do posesji,
7) przebudowa i budowa zjazdów,
8) budowa miejsc postojowych,
9) przebudowa zatoki autobusowej,
10) przebudowa kanalizacji deszczowej,
11) zabezpieczenie infrastruktury istniejącej linii kablowych elektroenergetycznych i teletechnicznych,
12) regulacja wysokościowa pokryw studni i zaworów,
13) wykonanie oznakowania poziomego,
14) wykonanie oznakowania pionowego,
15) uporządkowanie terenu wokół prowadzonych robót w granicach pasa drogowego (plantowanie i plantowanie)

Wykonawcą prac w Przecławiu jest firma "Eurovia". Koszt całej inwestycji to ponad 4 miliony złotych. Ponad dwa miliony będą pochodzić z budżetu państwa. Pozostałe środki przekażą Powiat Policki oraz Gmina Kołbaskowo.

 

Pin It