logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

DHL ponownie inwestuje w Przecławiu.

dhl rozbudowaOd początku maja trwa rozbudowa centrum logistycznego w Przecławiu. Tym razem to będzie znacznie mniejsza inwestycja od tej oddanej kilka lat temu. Nowy obiekt będzie wydzieloną sortownią przesyłek lotniczych typu "gateway" i znajdować się będzie od strony Alei Brzozowej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze przesyłki z tego terminala wyjadą na wiosnę przyszłego roku.

 

 

Obecnie główne magazyny i biura DHL zlokalizowane są przy Alei Kasztanowej. Żółte i czerwone magazyny widać bardzo dobrze z drogi krajowej 13. To największa, jak do tej pory, inwestycja w powierzchnię magazynową w Przecławiu. Główna hala ma 2800 m2 powierzchni a biura - 650 m2. W okolicach Szczecina firma DHL jest obecna od ponad 20 lat. Klientów obsługuje tutaj zespół ponad 130 pracowników i kurierów. Pierwszy z prawdziwego zdarzenia obiekt w Przecławiu należy do najnowocześniejszych w regionie i pełni funkcję terminala do obsługi przesyłek krajowych i międzynarodowych. Firma DHL Express ma też własną agencję celną, zapewniającą obsługę celną. W obiekcie znajduje się też magazyn przesyłek celnych. Wartość ówczesnej inwestycji sięgnęła ponad 4,7 mln EUR.

Jak informuje DHL, powierzchnia nowej hali magazynowej wraz z modułem do załadunku samochodów kurierskich to 1570 m2. Do tego należy doliczyć pomieszczenia biurowe, które zajmą 342 m2. Cały obiekt będzie wyposażony w nowoczesne elementy infrastruktury niezbędne do zapewnienia najwyższego standardu usług. Sprzęt IT, nowoczesne stanowiska do obsługi przesyłek, urządzenia prześwietlające przesyłki (tak jak na lotnisku), a także nowoczesny układ sortujący, który będzie jednocześnie dokonywał pomiarów i ważenia przesyłek oraz dzielił je na właściwe kierunki. Co istotne, na terenie biura znajdzie się również punkt obsługi klienta, w którym będzie można nadać lub odebrać przesyłkę międzynarodowa lotniczą i drogową.

Oddanie obiektu zaplanowano na wiosnę 2019.

Pin It