logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

"Dino" w miejscu "Mex-Marketu"

dino mex marketRuszyły prace przy budowie kolejnego dużego sklepu w naszej okolicy. Na miejscu byłego "Mex-Marketu" powstanie market ogólnospożywczy sieci "Dino". Gminny teren zlokalizowany przy skateparku znalazł już właściciela właściciela. Zakończenie budowy sklepu zaplanowano na wiosnę 2019.

 

 

 

To była w ostatnim czasie jedna z najbrzydszych części Przecławia. Kiedyś Mex-Market był centrum handlowym ówczesnego Przecławia. Na dole mieścił się duży sklep spożywczy. Obok sklepu i na piętrze wynajmowane były pomieszczenia do działalności usługowej. Pamiętam było tam kilka małych sklepów - mówi p. Anna z Przecławia. Stoisko monopolowe, fryzjer, ciuchbuda, sklepiki odzieżowe i kwiaciarnia. Działa także wypożyczalnia kaset wideo - takie były czasy.

Później obiekt nie wytrzymał konkurencji i z czasem został zamknięty. Budynek zlokalizowany na działce gminnej nie zyskał ani nowego najemny ani nowego kupca. Ostatecznie w październiku 2014 roku został zburzony i wystawiony ponownie na sprzedaż - ale już tylko jako działka inwestycyjna.

Jak deklaruje nowy nabywca powstanie tutaj budynek usługowo-handlowy z miejscami parkingowymi. W markecie "Dino" klienci znajdą ok 5 tys artykułów spożywczych i przemysłowych gospodarstwa domowego. "Dino" to polska sieć sklepów spożywczo-przemysłowych założonych w 1999 przez Tomasza Biernackiego. Sklepy są zlokalizowane głównie w małych i średnich miastach oraz na peryferiach dużych miast. W każdym ze sklepów jest także stoisko mięsne z obsługą, w którym można kupić mięsa, wędliny oraz przetwory mięsne z własnych Zakładów Mięsnych "Agro-Rydzyna"

Prace budowlane w Przecławiu wykonuje firma KrotInvest z Krotoszyna. Zakończenie ich zaplanowano na kwiecień 2019 i prawdopodobnie w tym miesiącu zrobimy tam pierwsze zakupy.

 

Pin It