logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Remont ulicówki (prawie) zakończony.

ulicowka na ukonczeniuZa trzy dni kończy się termin zakończenia przebudowy najważniejszej drogi przebiegającej przez Przecław. Drogowcom nie udało się dotrzymać pierwotnego terminu ustalonego na 16 listopada. Prace rozpoczęły się na początku sierpnia i miały przebiegać w ekspresowym tempie. Niestety, tak szybko nie udało się.

 

 

 

Przedłużenie terminu wykonania inwestycji wynika z konieczności wykonania robót dodatkowych, które nie były przewidziane w dokumentacji, tj. korekty wysokościowej zjazdów do posesji, przełożenia dodatkowych odcinków chodnika, wymiany gruntu na pierwszym odcinku robót, a także likwidacji kilku kolizji z sieciami - mówi Magdalena Sochanowska, Naczelnik Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Policach. Termin wykonania inwestycji został ustalony na dzień 17 grudnia. Odbiór inwestycji natomiast planowany jest na dzień 19 grudnia 2018 r.

Drogowcy w Przecławiu kończą układać chodniki oraz malują oznaczenia poziome drogi. Poprawiane są też zjazdy do posesji. Pojawić mają się też znaki pionowe informujące m.in. o parkingach czy przejściach dla pieszych. W ramach inwestycji w okolicach przystanku końcowego 81 powstały 22 nowe miejsca parkingowe w tym 2 dla niepełnosprawnych.

Jeśli wszystko pójdzie gładko to po 19 grudnia znikną znaki zakazu wjazdu na drogę oraz informujące o objeździe. Znikną też, miejmy nadzieję, problemy mieszkańców z dojazdem w okolice przedszkoli a na swoją starą trasę powróci autobus linii 83.

Wykonawcą prac w Przecławiu była firma "Eurovia". Koszt całej inwestycji to ponad 4 miliony złotych. Dwa miliony pochodzą z budżetu państwa jako dotacja. Pozostałe środki pokryły solidarnie Powiat Policki oraz Gmina Kołbaskowo.

Nam pozostaje jedynie pogratulować inwestycji i już dopytujemy się o kolejne obiecane mieszkańcom remonty. Są to m.in drogi powiatowe Okulickiego - Stobno czy Ustowo - Siadło Górne.

 

Pin It