logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Budżet Państwa dofinansuje dwie drogi.

droga przez szklarnieDwie drogi w naszej okolicy uzyskały dofinansowanie rządowe. To efekt finału naboru wniosków w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. 50% dofinansowania otrzyma gmina Kołbaskowo na remont drogi łączącej DK13 z ul. Floriana Krygiera. A 60% dofinansowania otrzyma Starostwo Powiatowej w Policach na remont drogi od ul. Okulickiego w Szczecinie do Stobna. Pytanie tylko czy w Policach znajdą się w budżecie środki na wkład własny do tej inwestycji?

 

 

Pierwsza droga z dofinansowaniem jest kategorii gminnej. Ma 1100m długości i będzie dla kierowców częściową alternatywą na zakorkowaną DK13. Biegnie od centrum ogrodniczego "Ogrody Pod Wierzbami", w połowie trasy skręca w prawo i kończy się w okolicach hurtowni mięsnej "Madar"

Stan nawierzchni drogi od lat wołał o remont, jednak na przeszkodzie we wcześniejszym remoncie stanęły problemy własnościowe. Okazuje się, że udziały w drodze i w przyległych działkach należały do kilkuset właścicieli. Całość kosztorysu remontu opiewa na kwotę 7,8 mln zł z czego dofinansowanie z budżetu państwa będzie wynosić 50% , czyli 3,9 mln. Drugą połowę do remontu dołoży gmina.

Oprócz nowej drogi, w ramach inwestycji wykonane zostaną także chodniki, zjazdy do posesji, kanalizacja deszczowa, sieć wodociągowa i co również ważne powstanie zbiornik retencyjny, który odwodni okolice skrzyżowania z drogą Do Rajkowa. Od wielu lat w okolicach sklepu "Netto" się tam gigantyczne kałuże, zarówno na chodnikach jak i drodze.

Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie to najpóźniej w październiku 2020 roku pojedziemy przez szklarnie zupełnie nową nawierzchnią.

 

Druga droga w naszej okolicy należy do Starostwa Powiatowego. Chodzi drogę nr 3923Z Szczecin - Warnik na odcinku od ul. Okulickiego w Szczecinie do skrzyżowania z drogą powiatową Nr 3922Z Stobno - Mierzyn. To ten słynny fragment w okolicach Przylepu, gdzie kierowcy muszą zjechać na lewy pas i maksymalnie zwolnić, ponieważ nawierzchnia jest bardzo pofałdowana i szybsza jazda grozi uszkodzeniem podwozia.

Projekt remontu tego 2,5 km odcinka drogi jest już gotowy. Wydano też zezwolenie na realizację inwestycji. Starostwo otrzyma 6,8 mln zł na jej remont, ale pozostałą kwotę 4,5 mln zł będzie musiało znaleźć w swoim budżecie. Pytanie tylko czy znajdzie? Droga ma zostać przebudowana do października 2020 r.

Trzymamy kciuki za obie inwestycje!

Pin It