logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Ruszyły duże remonty dróg. Będą duże utrudnienia!

cedrowa remontPowiat Policki i gmina Kołbaskowo rozpoczęły generalny remont dwóch ważnych dróg w naszej okolicy. Od kilku dni nie wjedziemy już w ulicę Cedrowa od strony Floriana Krygiera. A z początkiem lutego wprowadzona będzie organizacja ruchu na drodze powiatowej od ul. Okulickiego do Stobna. Mieszkańcy i przedsiębiorcy będą mieć możliwość dojazdu do posesji bądź swoich firm, ale dla pozostałych zostaną zorganizowane objazdy.

 

 

Plac budowy został przekazany wykonawcy, firmie STRABAG - mówi Magdalena Sochanowska z wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Policach. Termin realizacji ustalony został na 15 października 2020 r. W ramach inwestycji przebudowywana będzie konstrukcja jezdni oraz budowane chodniki i ciąg pieszo-rowerowy. Obecnie w ramach prac przygotowawczych prowadzona jest wycinka drzew. Potwierdzam, że zdjęcia, które otrzymaliśmy obrazują właśnie prace zlecone przez zarządcę drogi. Wycinane są drzewa, które kolidują z inwestycją; jednocześnie informuję, że w ramach inwestycji przewidziane są nasadzenia zastępcze.

 reklama

ostoja 1

Kierowcy jadący od Szczecina ulicą Okulickiego będą musieli przygotować się na niedogodności, możliwe objazdy przez Mierzyn lub ruch wahadłowy. Odnośnie organizacji ruchu na czas prowadzenia inwestycji to nie zapadły jeszcze ostateczne decyzje. Obowiązek sporządzenia projektu czasowej organizacji ruchu został nałożony na wykonawcę. Złożony przez Wykonawcę do zatwierdzenia projekt czasowej organizacji ruchu zakłada odcinkowe zamykanie dla ruchu drogi z pozostawieniem oczywiście możliwości dojazdu do posesji. Wyznaczone zostaną objazdy. Zaznaczam, że projekt czasowej organizacji ruchu nie został jeszcze zatwierdzony, nie uzyskał on również wszystkich wymaganych prawem opinii. Więcej szczegółów na temat harmonogramu prowadzenia inwestycji będzie znanych pod koniec tego tygodnia, w czwartek planowana jest narada - dodaje na koniec Sochanowska

Remont tak długiego odcinka drogi został podzielony na dwa etapy. Całość prac będzie kosztować ponad 13 mln zł. W ramach inwestycji powstanie także ścieżka pieszo-rowerowa biegnąca przy drodze. W realizacji tego zadania partycypują finansowo także gmina Kołbaskowo, Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski.

Druga inwestycja dotyczy przebudowy "drogi przez szklarnie". Kiedyś nazywała się Autostradą Poznańską, potem Floriana Krygiera a od niedawna ulicą Cedrową. To popularny skrót dla tych, którzy nie chcą stać w korku na światłach przy ulicy Do Rajkowa. I od kilku dni w nią już nie wjadą. Od strony Centrum Ogrodniczego "Pod Wierzbami" postawiono już znak zakaz ruchu. Obecnie możliwy jest jedynie dojazd do posesji i dla klientów od strony hurtowni mięsnej "Madar". Na sporym fragmencie drogi zerwana została już nawierzchnia.

Tą inwestycję na zlecenie gminy Kołbaskowo prowadzi firma "Ben - Bruk". Prace mają charakter wielotorowy. Wzdłuż jednokilometrowego odcinka powstaną chodniki, zjazdy do posesji, miejsca postojowe dla klientów firm, sieć wodociągowa czy kanalizacja deszczowa. Zaprojektowano także system retencji, który odprowadzi m.in deszczówkę, która nie może odpłynąć z ulicy Do Rajkowa.

Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie - nową droga na skróty pojedziemy z początkiem grudnia. Koszt inwestycji wynosi 10 mln zł. 40% tej kwoty Kołbaskowo otrzymało z Urzędu Wojewódzkiego.