logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Ta inwestycja będzie hitem tegorocznej wiosny.

Sciezka Przeclaw KarwowoTrwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej od Przecławia do Karwowa. To obecnie najciekawsza inwestycja gminy Kołbaskowo w naszej okolicy. A dzięki istniejącemu przedłużeniu do Karwowa i Warnika zyskamy kolejne dwa i pół kilometra gładkiej nawierzchni. O ile nic nie stanie na przeszkodzie - już z początkiem wiosny pojedziemy przez malownicze pola ponad pięciokilometrowym, bezpiecznym szlakiem aż do Warnika.

 

 

O tej inwestycji pisaliśmy już wielokrotnie i z pewnością ucieszy wszystkich informacja, że jest ona na ukończeniu. Pomimo trudnej sytuacji i wielu kłopotów, prace już są na finale. Część trasy, która rozpoczyna się w Przecławiu, biegnie równolegle do linii kolejowej Szczecin - Angermunde. A koleje państwowe od lat mają daleko idące plany rozbudowy tej linii o drugi tor. Pierwsze 800 metrów pobiegnie właśnie po terenach sąsiadujących z PKP.

  reklama

Hair-House

 

Wyłoniony z przetargu w formule "zaprojektuj i wybuduj" Strabag rozpoczął prace w sierpniu zeszłego roku. Najintensywniej trwają one w części dotyczącej ścieżki rowerowej. Druga część inwestycji to około 130m normalnej drogi do terenów inwestycyjnych zlokalizowanych między Przecławiem a Warzymicami. Tutaj prace nie są jeszcze tak zaawansowane. Cała budowana trasa pieszo-rowerowa wiedzie do drogi powiatowej Karwowo-Smolęcin. Po drodze można spotkać miejsca wypoczynkowe, które będą wyposażone w stojaki rowerowe, ławki, kosze i tablice z mapami kołbaskowskich ścieżek. A przybywa ich w bardzo szybkim tempie. Bo niedługo ogłoszona będzie budowa jeszcze ciekawszej ścieżki - międzynarodowej. Pobiegnie ona po trasie kolejki wąskotorowej która połączy Będargowo, Karwowo, Barnisław, a zagranicą pobiegnie do Penkun i Casekow. Skrzyżowanie z tą ścieżką będzie na wysokości jeziora Karwowskiego.

  reklama

Jas

Oczywiście cała ścieżka z Przecławia i Karwowa jest w trakcie budowy i nie zalecane jest poruszanie się nią. Jednak podczas ciepłych dni lutego można było na niej spotkać pierwszych biegaczy, spacerowiczów i rowerzystów. Kuszą piękne widoki na okolicę, różnice wysokości oraz gromadzące się na polach gęsi i żurawie. W połowie trasy ścieżki trwają prace odwodnieniowe. W najniższym punkcie jej fragment znajduje się tymczasowo pod wodą. Całość nagromadzonej wody opadowej i śniegu docelowo trafi do rowu melioracyjnego pod linią kolejową w kierunku "syrenich stawów"

Koszt całej inwestycji to 3,7 mln zł. Kołbaskowo tradycyjnie już, skorzystało z dofinasowań unijnych. Z Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 na budowę ścieżki wraz z dokumentacją projektową otrzymaliśmy 2,1 mln zł a dobudowanie fragmentu drogi gminnej 260 tys. zł.

reklama

500 250 starostwo zyczenia

Pin It