logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

Nowe schronisko w naszej okolicy.

schronisko poludniowaPrzy ulicy Południowej gmina miasto Szczecin buduje schronisko dla bezdomnych zwierząt. Pomieści ono zarówno psy jak i koty. Będą także gabinety weterynaryjne oraz szpital z salą operacyjną. To także ważna inwestycja dla naszych mieszkańców osiedli budowanych na granicy Szczecina i Kołbaskowa. W pilnych przypadkach, kiedy dojazd do międzygminnego schroniska w Dobrej będzie za daleko - nagłej pomocy będziemy mogli szukać po sąsiedzku, w pobliżu ronda Hakena.

 

 

Na pięciohektarowej działce zlokalizowanej między linią kolejową a ogródkami "Ustowskie Górki" powstanie w sumie pięć pawilonów połączonych w jeden parterowy budynek o łącznej powierzchni około dwóch tysięcy metrów kwadratowych. Dwa pawilony będą przeznaczone dla bezdomnych psów - jeden dla kotów. Znajdziemy tam komfortowe i bezpieczne boksy z wydzielonymi oraz zadaszonymi wybiegami. Schronisko będzie można także odwiedzać. W odpowiednich pomieszczeniach przeznaczonych do spotkań ze zwierzętami, będą tam sale edukacyjne, biuro, pomieszczenia socjalne i magazyny.

reklama

Centrum Stomatologii Zabscy

Hair-House

 

Pierwsze przetargi na budowę nowego szczecińskiego schroniska nie były udane i znacznie przekraczały zakładany budżet. Ostatecznie po zmniejszeniu gabarytów inwestycji i po ogłoszeniu kolejnego przetargu znalazła się firma która wykona prace za 15 mln zł. To znana z budowy przecławskiego GOKSiR'u - "Adamietz" ze Strzelec Opolskich. Realizacja inwestycji ma potrwać 24 miesiące.

schronisko 5

schronisko 4

Fot. UM Szczecin

Pin It