logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

Tak będą wyglądały nowe przejazdy kolejowe, wiadukty i przystanki [KOŁBASKOWO, PRZECŁAW, WARZYMICE, DO RAJKOWA, CUKROWA]

Przejazdy kolejowe do remontuO tej inwestycji mówi się od lat. PKP Polskie Linie Kolejowe przebudują infrastrukturę kolejową i dobudują drugi tor na trasie Szczecin - Warzymice - Przecław - Kołbaskowo. Oprócz przystanków i peronów powstaną także dwa bezkolizyjne przejazdy kolejowe. Przy ulicy Do Rajkowa oraz Cukrowej kierowcy i piesi poruszać się będą dołem. A pociągi pojadą górą. Wiaduktem.

 

 

Tak ma być pod koniec 2027 roku. O ile nic nie stanie na przeszkodzie. Docelowo Szczecin ma być łatwiej i szybciej skomunikowany z Berlinem. Bez przesiadek oraz ze znacznie szybszą prędkością. Pociągi pojadą także przez nasze miejscowości. Koło naszych osiedli powstaną przystanki oraz perony. Niektóre z nich nawet bardzo blisko siebie oraz blisko istniejącej zabudowy. Przykładowo przystanki Warzymice oraz Przecław dzielić będzie zaledwie 800m.

   reklama

Fruktolinka Zdrowa Żywność

 

Przeglądając dokumentację projektową opracowaną przez Databout należy przyznać, że cele i zamierzenia są bardzo ambitne. Po zakończeniu remontów, pociągi pasażerskie będą poruszać się z prędkością 160 km/h a towarowe - 120 km/h. Znikną dwa oblężone przez kierowców przejazdy kolejowe z rogatkami. Przy ulicy Cukrowej oraz ulicy Do Rajkowa. Przebudowany zostanie przebieg drogi powiatowej w Warzymicach (tzw. Alei Śliwkowej). Droga będzie miała dwa głębsze zakręty, powodując przecięcie z linią kolejową prawie pod kątem prostym. Obecnie Aleja Śliwkowa przecina tory pod kątem ostrym co może powodować niebezpieczne zdarzenia.

  reklama

Hair-House

Oprócz gminy Kołbaskowo, wiele zmian będzie także w Szczecinie. Na stacji Szczecin Główny wybudowany zostanie peron piąty, przeznaczony do obsługi Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej i ruchu aglomeracyjnego. Zaplanowano też nową stację kolejową Szczecin Pomorzany - pod wiaduktem przy ulicy Powstańców Wielkopolskich. Pociągi pojadą przez Wzgórze Hetmańskie (okolice ul. Milczańskiej), wiaduktem nad ulicą Południową do stacji Szczecin Gumieńce. Dalej przez ulicę do Rajkowa (nowym wiaduktem), Warzymice (stary budynek stacji będzie wyburzony) oraz Przecław (perony zlokalizowane przy blokach Smart Residence).

reklama

Magnolia Przecław

Ostatnim przystankiem w naszej gminie będzie stacja w Kołbaskowie, zlokalizowana przy drodze wyjazdowej na Smolęcin. Tam bieg kończyć będą pociągi aglomeracyjne. Przed granicą, za cmentarzem, przebudowany zostanie wiadukt kolejowy nad tzw. "Drogą na owczarnię". Potem linia kolejowa wyjedzie z Polski i połączy się z budowaną już po niemieckiej stronie, dwutorową linią do Berlina.

Na poniższych planach zagospodarowania terenu opublikowanych na portalu daten.verwaltungsportal.de przedstawiono kolorami nowe obiekty oraz układy dróg dojazdowych do posesji. Ze względu na budowę dróg pod wiaduktami, dojazd do bloków czy hurtowni będzie wyglądać inaczej. Przykładowo przeniesiony zostanie przystanek końcowy komunikacji miejskiej na Gumieńcach, inaczej dojedziemy do hurtowni Belianii w Rajkowie czy do osiedla "Gumieńce na start".

Ale to wszystko za minimum 4 lata.

Pin It