logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Co się (z)buduje w naszej okolicy? [2024 CZĘŚĆ 1]

netto przylep 2024Przecław, Warzymice i okolice to tereny dużej aktywności inwestycyjnej i deweloperskiej. Z roku na rok powstają kolejne hale, sklepy, bloki a nawet całe osiedla. Przyjrzeliśmy się kilku inwestycjom, które albo wychodzą już z ziemi, albo są na ukończeniu albo dopiero dostały pozwolenie na budowę.


 

W centrum Przecławia kończy się budowa dużego bloku. Buduje go firma Smart Cube, ta sama, która wybudowała w ostatnich latach bloki zlokalizowane przy przejeździe kolejowym. Nowy blok w Przecławiu ma białą elewację, podziemny garaż oraz cztery piętra. W sumie będzie to 40 mieszkań o metrażu od 25 do 93 m2 oraz jeden lokal użytkowy. Prawie wszystkie mieszkania już są sprzedane lub zarezerwowane, więcej szczegółów pod adresem www.smartcube.com.pl 

   reklama

Fruktolinka Zdrowa Żywność

 

Znacznie większą budowę kontynuuje w Warzymicach Ronson Deweloper, zaraz obok osiedla Różane i Tęczowe Ogrody. To duża inwestycja pod nazwą "Nowe Warzymice" zlokalizowana przy linii kolejowej na długiej działce wzdłuż Alei Śliwkowej. Teraz będzie budowany 5 etap i będą to domki w zabudowie bliźniaczej. Powstanie w sumie 60 domów o metrażach od 67 do 104m2 oraz większe o powierzchni do 123m2. Więcej informacji pod adresem inwestora www.ronson.pl/nowe-warzymice/o-osiedlu/ 

  reklama

Hair-House

 

Dwa duże dyskonty budują się w naszych okolicach. Firma Netto buduje w Przylepie. Nasz sklep będzie miał powierzchnię około 1200 mkw, przy czym ponad 750 mkw będzie stanowić sala sprzedaży - mówi Patrycja Kamińska z firmy Netto. Zatrudnienie w sklepie znajdzie około 12 osób i w tej chwili prowadzimy rekrutację. Sklep w Przylepie będzie oferował klientom możliwość zrobienia wygodnych zakupów na co dzień. Szerokie alejki, przez które można swobodnie przejechać wózkiem zakupowym, przejrzysty układ asortymentu, szeroka oferta produktów umożliwiająca zrobienie kompleksowych zakupów, świeże produkty z Zieleniaka, odpiekane na miejscu pieczywo asortyment non-food obejmujący artykuły dekoracyjne, tekstylia, sprzęty AGD czy zabawki i inne, a przy tym korzystne ceny i oferty promocyjne inne w każdym tygodniu to tylko wybrane zalety nowopowstającego sklepu.

Warto podkreślić, że sklep będzie wyposażony w kasy samoobsługowe, tak lubiane przez naszych klientów, które pozwalają na szybką, samodzielną obsługę, skracającą czas robienia zakupów. W placówce w Przylepie zostaną zastosowane rozwiązania ekologiczne, między innymi panele fotowoltaiczne, pompa ciepła czy oświetlenie LED możliwością sterowania natężeniem światła w zależności od warunków zewnętrznych - dodaje na koniec P. Kamińska.

Otwarcie sklepu zaplanowano w drugiej połowie czerwca 2024

  reklama

WolneSlowa GIF

 

Drugi dyskont, po sąsiedzku, powstaje przy rondzie Hakena. Będzie to sklep sieci ALDI i budowany jest przy nowopowstałej ulicy Gorzowskiej. To już 4 sklep sieci ALDI w Szczecinie - informuje Luiza Urbańska z firmy Aldi. Inne nasze sklepy zlokalizowane są: przy ulicy Przyjaciół Żołnierza 128, Struga 31a oraz Sobola 1. Otwarcie jest zaplanowane na koniec III kwartału 2024, jednak dokładną datę będziemy mogli zakomunikować w późniejszym terminie, gdyż aktualnie jest na to zdecydowanie za wcześnie.

Z pewnością dzień otwarcia będzie obfitował w liczne promocje i atrakcje dla mieszkańców. Co tydzień klienci będą mogli znaleźć około stu produktów w promocyjnych cenach oraz różnorodne akcje tematyczne. Dużym atutem sieci ALDI jest oferta promocyjna już od jednej sztuki, co pozwala klientom unikać kupowania wielopaków w nadziei na niższą cenę. Sieć priorytetowo traktuje proste i przyjemne zakupy, oferując marki własne najwyższej jakości.

Na potrzeby nowej lokalizacji sieć zatrudnia zazwyczaj kilkanaście osób. Aktualnie prowadzona jest rekrutacja na stanowisko: Kierowniczki/Kierownika sklepu, Zastępczyni/Zastępcy Kierownika sklepu oraz Starszych Sprzedawców i Sprzedawczyń. Oferty można znaleźć na stronach internetowych dyskontu.

 reklama

Magnolia Montessori Przecław Przedszkole Żłobek

 

Ostatnia inwestycja, tym razem prywatna, powstaje między Przecławiem a Warzymicami w okolicach startu popularnej ścieżki z Przecławia do Karwowa. Są to tereny przemysłowe i usługowe. Powstaje tam modułowy kompleks o różnych powierzchniach od 360m2 do 1350m2 i mogą być podzielone dalej na pomieszczenia i magazyny o powierzchniach od 180 m2 w górę. Pierwotny termin ukończenia inwestycji o której pisaliśmy w zeszłym roku (sierpień 2023) nie został dotrzymany. Docelowo wszystkie powierzchnie pod dachem będą wynosić 3000m2

 

 

 

W kolejnej części artykułu zajmiemy się m.in. nową inwestycją Alsecco w Warzymicach oraz budową dużej hali przy drodze gminnej między Przecławiem a Kurowem. Na obecną chwilę kompletujemy materiały.