logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Osiedle Różane z lotu ptaka

rozane-Kilka dni temu na adres redakcji wpłynęło kilka zdjęć osiedla Różanego zrobionych z lotu ptaka, a właściwie z samolotu, który przelatywał kilka razy nad osiedlem. Os.Różane w Warzymicach (numery od 171 do 181) to zespół budynków wielorodzinnych trzy i pół kondygnacyjnych. Różane to także wille czterorodzinne z mieszkaniami, które posiadają przydomowe ogródki, wiaty i garaże.

Inwestor - Neptun Developer podzielił budowę tego osiedla na dwa etapy. Pierwszy obejmował wybudowanie szeregowców, willi czterorodzinnych i dwóch najbliższych im budynków wielorodzinnych i został oddany do użytku w 2006 roku. Natomiast drugi etap zakładał wybudowanie czterech budynków wielorodzinnych usytuowanych najbliżej drogi do wsi Warzymice. Zakończenie budowy drugiego etapu było jednocześnie datą oddania osiedla do użytku mieszkańcom w 2007 roku.

Od kliku miesięcy osiedle skomunikowane jest linią 83 - chociaż ze względu na rzadkie kursy, mieszkańcy korzystają częściej z linii 81 przy drodze krajowej 13. Tak jak każde z osiedli ma swoje mocne i słabe strony. Odwiecznym problemem osiedla różanego jest brak miejsc postojowych oraz gęsta i ścisła zabudowa. Rzeczą, która wyróżnia to osiedle od wielu innych tak bardzo mu podobnych w okolicy to nazwa, a dokładniej roślinność obecna na wspólnych trawnikach i przydomowych ogródkach. Chodzi oczywiście o wszelkiego rodzaju gatunki róż.
Niezmiennie od początku osiedlem zarządza Pan Tomasz Król. Działa także strona internetowa osiedla - www.osiedlerozane.pl

Prezentowane poniżej zdjęcia podesłał Pan Bartosz - mieszkaniec os. Różanego. Dziękujemy.