logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Uciekają najemcy "Czerwonej Torebce"

uciekaja-najemcy-z-torebkiMija rok od otwarcia "Czerwonej Torebki" w Warzymicach. To był pierwszy pasaż handlowy w województwie zachodniopomorskim. Pierwszą część oddano w marcu, a drugą w sierpniu 2012 roku. I już w lutym zaczęły się zmiany najemców. W Warzymicach przy drodze krajowej nr 13 nie ma już sklepu zoologicznego "Fanto Zoo". Zamknęła się także kawiarnia "Noni". Ci najemcy działali niespełna 6 miesięcy.

 


Zrezygnowała z najmu także właścicielka kwiaciarni "Sempreverde". Zżerają nas wysokie czynsze - mówi Pani Patrycja. Miejsce do handlu jest świetne, ale stawka ponad 50 zł/m2 - astronomiczna. Niewspółmierna do obrotów i możliwości zysku. Okolica dobra, klienci fantastyczni - to pozostanie w mojej pamięci na długo. Kwiaciarnie prowadziłam tutaj 11 miesięcy, serdecznie dziękuję wszystkim za odwiedziny. Przenoszę się z handlem do internetu. W miejscu "Sempreverde" pojawiła się już nowa kwiaciarnia o zabawnej nazwie "No ładne kwiatki".

Drogo tutaj - mówi Pani Jadwiga z osiedla Kresy - kupuję tylko z lenistwa. Rybny i warzywniak mają chyba ceny z kosmosu. Przychodzę tylko kiedy zabraknie w domu przysłowiowej soli.

W portfelu pasaży Czerwona Torebka w Szczecinie-Warzymicach nastąpiły zmiany - informuje Lidia Mączyńska z Biura prasowego spółki Czerwona Torebka. W miejsce zamkniętej kwiaciarni, pojawi się nowa. Finalizujemy także rozmowy z najemcami zainteresowanymi wynajęciem powierzchni w drugiej części pasażu w Warzymicach. Spółka dokłada wszelkich starań, by współpraca z najemcami układała się pomyślnie i miała charakter długoterminowy. Stawki czynszowe we wszystkich lokalizacjach są dostosowane do realiów panujących na rynku. W interesie spółki leży, by lokale handlowo-usługowe usytuowane w pasażach rozwijały się i osiągały zyski. Rotacja najemców jest jednak nieodłącznym elementem prowadzonego przez nas biznesu.

Notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych "Czerwona Torebka" ma już nowy pomysł na biznes. Obecnie wszystkie lokale z pierwszej części pasażu w Warzymicach przeznaczone są na sprzedaż, a dokładniej na tzw. najem zwrotny. Za przykładowo kwotę prawie pół miliona złotych ustanowione będzie prawo odrębnej własności lokalu o powierzchni 58m2. Firma gwarantuje nabywcom roczną stopą zwrotu z inwestycji na poziomie 8% przez okres 15 lat. W tym czasie Czerwona Torebka - operator obiektów - zajmuje się komercjalizacją lokali, zarządza nimi oraz ponosi wszelkie koszty związane z ich funkcjonowaniem w ramach pasażu. To nowy na rynku pomysł i produkt inwestycyjny. Czy się przyjmie ? Czas pokaże.

Pin It