logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Zmiany na poczcie i nie tylko

poczta-przeclaw-zmianyRaz do roku, najczęściej na jego początku, powraca temat restrukturyzacji Poczty Polskiej. Poczta, tak jak każde przedsiębiorstwo, szuka optymalizacji, redukuje koszty i poprawia wynik . Od 1 lutego klienci otrzymali niemałą podwyżkę cen listów. Teraz przyszła kolej na zmiany w działaniu placówek pocztowych. W Przecławiu zamiast urzędu będzie filia.

 

 

Przedstawiono nam plan zmian w sieci placówek - mówi, pragnący zachować anonimowość, pracownik Poczty Polskiej. Decyzje już zapładły i są nieodwołalne. W przypadku Przecławia, kontrolerzy i naczelnik będą na Krakowskiej w Szczecinie. W Przecławiu zostanie tylko asystentka na okienku i może pół etatu na zapleczu do rozliczania listonoszy z awizowanych przesyłek.

Prawdopodobnie zmienią się także godziny pracy filii w Przecławiu. Obecnie poczta pracuje od 8:00 do 20:00. Po zmianach filia otwarta może być krócej. Restrukturyzacja placówek nie zmieni sposobu dostarczania korespondencji do mieszkańców, a odbiór korespondencji awizowanej w dalszym ciągu będzie możliwy w dotychczasowej placówce. W przecławskiej filii nie zmieni sie także szeroki wahlarz usług oferowanych wcześniej.


A po przesyłkę sądową - do Małpki Express.

Od stycznia korespondencji z sądów i prokuratur nie dostarcza nam państwowa Poczta, tylko prywatna Polska Grupa Pocztowa. A to oznacza, że jeśli znajdziemy w skrzynce awizo, będziemy je musieli zrealizować np. w sklepie spożywczym. Tylko w którym dokładnie?

Mieszkańcy Przecławia, Warzymic i okolic posiadający kod pocztowy 72-005 odbiorą pisma w sklepie "Małpka Express" w CH Czerwona Torebka w Warzymicach. Na szczęście placówka jest czynna do 23:00 i pracuje 7 dni w tygodniu.
Gorzej z mieszkańcami Kołbaskowa i okolic, którzy mają kod 72-001 - ich nieodebrane przesyłki będą czekać w Dobrej Szczecińskiej przy ulicy Słoneczny Sad 26. Mieści się tam sklep pod nazwą "Handel Artykułami Przemysłowymi i Tytoniowymi Andrzej Świderek". Sklep ten jest czynny jest od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00

Pin It