logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Dwa tory czy mijanka?

dwa tory czy mijankaO planach modernizacji szlaku kolejowego Szczecin – Berlin słychać od lat. Teraz pojawiają pewne konkrety, choć pociągi mknące przez naszą gminę z prędkością 160 km/h to perspektywa jeszcze wielu lat, a i nie wiadomo czy będzie to w pełni linia dwutorowa.

 

Czytaj więcej...

Gabarytowy problem w Przecławiu

gabarytowy problemOd kilku tygodni coraz większe ilości mebli zalegają na przecławskich wiatach śmietnikowych. Sytuacja zrobiła się na tyle poważna, że spółdzielnia poprosiła mieszkańców o niedostawianie kolejnych, ponieważ nowy termin ich odbioru wyznaczony przez gminę przypadnie dopiero na 24 września. A dostawianie kolejnych szaf utrudni dostęp do zwykłych śmietników ekipom sprzątającym.

Czytaj więcej...

Dwie drogi powiatowe do remontu.

stobno dolujeA właściwie to fragmenty dwóch dróg powiatowych na terenie gminy Kołbaskowo zamierza wyremontować w najbliższym czasie starostwo powiatowe. Chodzi o 2,6km drogi podzielonej na trzy odcinki między Ustowem, Kurowem i Siadłem Dolnym. Oraz remontu doczeka się 2,5km odcinek ze Stobna do Dołuj. To ten fragment drogi, który trzeba było zamknąć na prawie dwa miesiące jesienią 2017 roku.

Czytaj więcej...

Dziwna akcja policji z lawetami w Przecławiu

laweciarz policjaO zajętych miejscach parkingowych oraz o trudnościach w parkowaniu pisaliśmy wielokrotnie. Strażnikom gminnym w ostatnich dwóch latach walka z nimi idzie dość słabo. Do pomocy mieszkańcy zaczęli wzywać także policję. Jednak to co zaszło na parkingu pod byłym gimnazjum w piątkowe popołudnie, jest kompletnie niezrozumiałe dla mieszkańców.

 

Czytaj więcej...

Walka straży ze szrotami ze słabymi efektami.

szroty 2021Nieużywane samochody od lat wpisały się w krajobraz naszych osiedli. Stoją na parkingach i rdzewieją na naszych oczach, co również ważne - zajmują wolne i bardzo cenne miejsca parkingowe. A o nie jest najtrudniej w ostatnich czasach. Okazuje się, że skuteczna walka z nimi jest jeszcze trudniejsza. Na drodze stoją przede wszystkim przepisy, które faworyzują posiadacza samochodu, który skutecznie może przez wiele lat twierdzić, że pojazd jest... użytkowany. 

Czytaj więcej...

Problemów z czystością wody ciąg dalszy.

brudna woda warzymice Jaka leci woda z naszych kranów wiedzą najlepiej mieszkańcy. A niestety leci często tak brudna, że gołym okiem widać osad. Po napełnieniu do miski jest albo koloru rdzawego albo w kolorze brunatno-czarnym. Administracje i spółdzielnie zwalają winę na ZWiK a ZWiK na zarządców osiedli. Tylko przeciętnego Kowalskiego raczej nie interesuje, kto popełnił błąd, tylko chciałby mieć czystą wodę za którą płaci niemałe pieniądze.

Czytaj więcej...

Wspólnie za obejściem - apel samorządowców

Zachodnia Obwodnica Szczecina 2021W połowie lutego rządzący na specjalnej konferencji prasowej obiecali szybkie ogłoszenie przetargu na budowę Zachodniego Obejścia Szczecina. Czas biegnie nieubłaganie. Grupa Azoty oraz Port Morski obiecują udostępnienie terenów pod budowę tunelu. A wczoraj włodarze gmin i powiatów zainteresowanych inwestycją, apelują do rządzących o włączenie inwestycji do Krajowego Planu Odbudowy. Tym razem list z podpisami trafił do Premiera Mateusza Morawieckiego.

 

Czytaj więcej...

Place zabaw (prawie) otwarte.

place zabaw prawie otwarte 001Temat znany od wielu tygodni, a nawet miesięcy. I wciąż budzi kontrowersje. Niektóre place zabaw są zamknięte, niektóre otwarte. I nie ma w tym reguły. Są nawet wspólnoty mieszkaniowe w Warzymicach, które ani razu nie zamknęły swoich mini placów zabaw przy blokach. Jednak im większa spółdzielnia, tym obostrzenia dotyczące korzystania z tych obiektów bardziej surowe. Jest jednak światełko w tunelu. Obiekty już się otwierają lub będą otwarte lada chwila.

Czytaj więcej...

Jest jeszcze szansa na park przy Cukrowej

Park Przy Cukrowej 1Powracamy do tematu powstania parku lub terenu wypoczynkowego zlokalizowanego przy granicy naszej gminy. Pomimo dość dużej obecnej zabudowy w tym miejscu oraz przeznaczeniu kolejnych działek pod budownictwo mieszkaniowe, pojawiła się szansa zarezerwowania pod cele publiczne i niekomercyjne w sumie trzech działek. Dwie miałby by być pod park, a jedna pod obiekt typu szkoła, przedszkole, żłobek.

Czytaj więcej...