ancora warzymice

 reklama

Szukaj w portalu

Odwieczny problem naszych osiedli

brudna wodaO tym jaka woda leci w naszych kranach wiedzą najlepiej mieszkańcy. A niestety często leci brudna. Średnio co kilka tygodni otrzymujemy zgłoszenia wraz ze zdjęciami czegoś co zdecydowanie nie przypomina Kropli Beskidu. Ostatnio taka sytuacja miała miejsce w czwartek 28 maja. Skierowaliśmy pytania w tej sprawie do przecławskich spółdzielni oraz Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. I mamy już odpowiedzi.

Czytaj więcej...

Niebawem pójdziemy skrótem.

chodnik sliwkowaMamy dobrą wiadomość dla mieszkańców warzymickich osiedli. Po ponad dwuletniej batalii powstaje chodnik, który połączy okolice Alei Śliwkowej ze ścieżką pieszo-rowerową wzdłuż drogi krajowej 13. Miejmy najdzieję, że inwestycja zakończy się szybko i nasze dzieci we wrześniu skorzystają już z bezpośredniego, krótszego dojścia do szkoły w Przecławiu.

Czytaj więcej...

Próbny spis z przeszkodami.

spis bledyOd ponad trzech tygodni na terenie gminy Kołbaskowo trwa drugi spis próbny. Z informacji uzyskanych od mieszkańców wynika, że wielu z nich ma kłopot i wątpliwości z wypełnieniem długich ankiet. Są też problemy z zalogowaniem się przez profil zaufany. A spisać się muszą obowiązkowo wszyscy. Czasu pozostało mało. Zakończenie spisu elektronicznego wyznaczono na 30 kwietnia.

Czytaj więcej...

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!

wielkanoc 2019 Przed nami Święta Wielkanocne. Nadchodzi czas odetchnienia i odpoczynku od codziennych spraw. To czas radości ze Zmartwychwstania Pańskiego. Wyjątkowy to także czas, kiedy z wieloma naszymi najbliższymi musimy pozostać na dystans. Sprawmy, aby w ten czas nie oznaczał dla nich samotności. Niech to będą święta nadziei na szybki powrót do normalności. 

Czytaj więcej...

Mieszkańcy gminy Kołbaskowo szyją maseczki - Ty też możesz pomóc #Masks4All

szyja maseczkiRuszyła akcja "Maseczka dla mieszkańca". Dzięki niej każdy mieszkaniec Gminy Kołbaskowo będzie mógł bezpłatnie otrzymać maseczkę wielokrotnego użytku, która po wcześniejszej sterylizacji np. wypraniu w odpowiedniej temperaturze i wyprasowaniu, zmniejszy ryzyko zarażenia siebie i innych podczas przemieszczania się w przestrzeni publicznej. Dzięki specjalnej kieszonce możliwe jest zastosowanie filtra, który może być umieszczony jako dodatkowa warstwa. Najprostszym filtrem jest docięty worek do odkurzacza, chusteczka higieniczna lub trzykrotnie złożony ręcznik papierowy.

Czytaj więcej...

Amazon Kołbaskowo - pracownicy boją się chodzić do pracy.

Amazon nie zamknie sie na koronawirusaWszystko wskazuje na to, że Amazon nie zamknie swojego magazynu w Kołbaskowie na czas pandemii koronawirusa. W firmie pracuje około 3000 pracowników z kilkunastu okolicznych gmin, którzy dowożeni są do pracy autobusami i spotykają się we wspólnych pomieszczeniach. Według relacji pracowników przy wejściach i wyjściach panuje tłok, podobna sytuacja jest podczas posiłków na stołówce oraz korzystaniu z innych wspólnych pomieszczeń.

Czytaj więcej...

Biedronka uspokaja - nie zabraknie towaru

Biedronka pustki 2 marca6 tysięcy pracowników, 1200 pojazdów i 16 Centrów Dystrybucyjnych w całym kraju działających przez całą dobę – tak w liczbach prezentuje się dostarczanie towarów w sieci Biedronka. Wszystko po to, by ponad 3 tysiące sklepów Biedronka w całym kraju mogło funkcjonować bez przeszkód każdego dnia.

Czytaj więcej...

Projekt nie przewidywał wykonania podjazdu.

schody do goksirJuż wiemy, kto, za ile i na jakich zasadach przebudował przejście dla pieszych oraz schody w kierunku Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji. Początkowo pojawiały się informacje, że prace wykonała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ponieważ to oni są właścicielem drogi oraz przyległego do niej pasa. Okazuje się jednak, że prace wykonano na zlecenie gminy Kołbaskowo. Obecnie trwają rozmowy, aby przy wyremontowanych schodach pojawił się podjazd dla niepełnosprawnych.

Czytaj więcej...

Policja zna dane napastnika, która zaatakował biegaczkę.

Pobicie BiegaczkiPowracamy do głośnej sprawy pobicia kijem jednej z biegaczek w okolicach budowy osiedla "Harmonia Gumieńce"na granicy Warzymic i Szczecina. Okazuje się, że sprawca Policji jest znany a informacje na temat jego czynu zostały przekazane sądowi. Sprawa może mieć charakter rozwojowy, bo jak się okazuje, nie jest to jedyna osoba, którą została przez niego zaatakowana.

 

Czytaj więcej...