logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Kolejne zapchanie kanalizacji w Przecławiu

IMG 20231208 121159Z roku na rok problem dotyczący drożności kanalizacji narasta. Zarówno w Przecławiu jak i Warzymicach administratorzy i Spółdzielnie zmuszone są zlecać ZWiK oraz firmom Wod-Kan konieczność pilnego udrażniania i czyszczenia odpływów. Znajdują się w nich przeróżne przedmioty, które tam nie powinny trafić. Niestety jesteśmy zbyt nieodpowiedzialni i wiele rzeczy i odpadów zamiast do kosza, wrzucamy do toalety. Zeszłoroczny rekordzista spłukał w toalecie wiadro gruzu.

Czytaj więcej...

Szrotów przybywa - miejsc ubywa

szrot przeclawNieużywane samochody od lat wpisały się w krajobraz naszych osiedli. Stoją na parkingach i rdzewieją na naszych oczach, co również ważne - zajmują wolne miejsca parkingowe. A właśnie o nie jest najtrudniej na osiedlach. Okazuje się, że skuteczna walka z nimi jest trudna. Co nie oznacza, że niemożliwa.

 

Czytaj więcej...

Zaginął nasz mieszkaniec! Szukamy Pana Andrzeja [PILNE]

andrzej przeclawPan Andrzej wyszedł z domu w niedzielę około godziny 15:00. Szedł na "stary Przecław". Widoczny był ostatnio na kamerach w okolicach gminnego przedszkola. Niestety dalej ślad za nim się urwał. Nasz mieszkaniec nie zabrał ze sobą telefonu i dokumentów. Pana Andrzeja PILNIE poszukuje rodzina z Przecławia.

 

Czytaj więcej...

Plac za biedronką ostatecznie pod młotek.

plac za biedronkaTak kończy się historia przecławskiego placu zabaw za biedronką. Przez wiele lat był kłopotem i kosztem zarówno dla spółdzielni mieszkaniowych jak i gminy. Brak dozoru, liczne dewastacje oraz położenie na zewnątrz osiedla spowodowały, że miejsce to stało się niezagospodarowane i niebezpieczne. Kilka dni temu okazało się, że gmina wystawiła tą nieruchomość na sprzedaż.

Czytaj więcej...

Będą kontrole na granicy z Niemcami

Kontrole na granicy w KolbaskowieDziś Szefowa MSW Niemiec ogłosiła decyzję o wyrywkowych kontrolach na polsko-niemieckiej granicy, które rozpoczną się jeszcze w tym tygodniu. W naszej okolicy mobilne patrole mają się pojawić w okolicach dawnych przejść w Rosówku, Pomellen-Kołbaskowo, Bobolin-Schwennenz, Lubieszynie oraz w Buku. Kontrolowane będą głównie busy i samochody dostawcze, w których mogą przemieszczać się migranci.

Czytaj więcej...

Zaskakująco niskie ceny paliw.

rekorowo niskie ceny paliw 19 09 2023Ceny paliw na stacjach w gminie Kołbaskowo są rekordowo nisko. Pomimo znacznej podwyżki ceny baryłki na giełdach światowych oraz osłabienia złotego - ceny benzyny i ropy na stacjach paliw zbliżają się do poziomu 6 zł za litr. Kierowcy przecierają oczy ze zdumienia a analitycy rynku paliw ostrzegają, że to ręczne zaniżanie cen i wykorzystywanie rezerw strategicznych skończy się... zaraz po wyborach.

 

Czytaj więcej...

Kołbaskowcy policjanci realizują "Plan Działań Priorytetowych"

butelki po imprezie nocnej przeclaw 93Dzielnicowi z Posterunku Policji w Kołbaskowie prowadzą działania w ramach planów działań priorytetowych dla swoich rejonów służbowych. Plan działań priorytetowych to narzędzie, które ma uspołecznić i poprawić skuteczność współdziałania dzielnicowego z mieszkańcami na rzecz poprawy bezpieczeństwa w każdym danym rejonie służbowym.

Czytaj więcej...

Jutro, 31 sierpnia otwarcie obwodnicy Warzymic i Przecławia!

Obwodnica Przeclawia maj 202331 sierpnia, między godz. 13.30 a 14 planujemy udostępnienie całej obwodnicy, łącznie z wiaduktami i drogami dojazdowymi - wyjaśnia Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Termin uroczystego otwarcia i przecięcia wstęgi ucieszy zarówno mieszkańców naszych osiedli, kierowców stojących w wiecznych korkach, ale także... polityków, ponieważ trwa kampania wyborcza do Parlamentu.

 

Czytaj więcej...

Gmina Kołbaskowo przejmie stary fragment DK13

DK13W przyszłym roku, na mapie dróg publicznych pojawi się istotna zmiana. Po oddaniu obwodnicy Przecławia i Warzymic, gmina Kołbaskowo przejmie prawie czterokilometrowy odcinek starej trzynastki pod swoje zarządzanie. Z pewnością czeka nas wiele zmian w organizacji ruchu. Ma być dogodniej i bezpieczniej.

 

Czytaj więcej...