logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Umowy na projekt Zachodniej Obwodnicy Szczecina podpisane!

Umowa na projekt ZOS podpisanaPodpisaliśmy umowy na opracowanie projektu budowlanego Zachodniej Obwodnicy Szczecina (ZOS) w ciągu drogi ekspresowej S6 - informuje GDDKiA w Szczecinie. Odcinek Kołbaskowo - Police w 13 miesięcy za kwotę 14,94 mln zł zaprojektuje konsorcjum firm TPF i Databout. Dla odcinka Police - Goleniów (w tym tunelu pod Odrą) dokumentację za kwotę 39,8 mln zł wykona firma Voessing Polska, a termin realizacji prac to 15 miesięcy. Po opracowaniu projektów planowane jest złożenie wniosków o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, a następnie pozyskanie nieruchomości pod drogę.

Czytaj więcej...

Gmina remontuje Turkusową. Niestety bez rządowego wsparcia.

Turkusowa remont 1Ruszył remont dróg na terenie nowej części Warzymic - ulicy Turkusowej, Wrzosowej, Oliwkowej i Złotej. Ta prawie dwudziestomilionowa inwestycja nie doczekała się dofinansowań ze źródeł zewnętrznych. Całość prac pokryta zostanie z budżetu gminy Kołbaskowo. Niestety. Do braku dofinansowań ze źródeł zewnętrznych musimy się powoli zacząć przyzwyczajać.

Czytaj więcej...

To będą rekordowo drogie święta

karp 1Wigilia już za miesiąc. Według badań firmy Provident, na tegoroczne święta Bożego Narodzenia Polacy wydadzą ponad 30% więcej niż w ubiegłym roku. Kwota standardowych wydatków urośnie z 952 zł do 1259 zł. I jest jednocześnie wyższa o ponad 500 zł w porównaniu dwuletnim. Drożeje niestety wszystko.

Czytaj więcej...

Co z drogami w okolicach Stobna?

stobno lipiec 22Trzy duże inwestycje w okolicach Stobna ciągle czekają na swój start. Stan nawierzchni drogi zarówno we wsi, jak i na drogach dojazdowych jest fatalny. Brakuje także bezpiecznych poboczy, chodników i oświetlenia. Mieszkańcy i kierowcy czekają na remont od dziesiątków lat. Na niektórych fragmentach leży jeszcze poniemiecki bruk.

Czytaj więcej...

Sprzedaż węgla w gminie Kołbaskowo - za pośrednictwem podmiotu zewnętrznego.

wegiel sprzedaz3 listopada weszła w życie ustawa o dystrybucji węgla przez samorządy. Na jej podstawie gminy będą mogły kupować węgiel za maksymalnie 1,5 tys. zł za tonę i sprzedawać go mieszkańcom za nie więcej niż 2 tys. zł za tonę. Węgiel w preferencyjnej cenie będą mogły kupić od samorządu osoby uprawnione do dodatku węglowego.

 

Czytaj więcej...

Wjazd z Cedrowej do DK13 już zamknięty

zjazd do zamknieciaW dniu dzisiejszym zamknięto dwa wjazdy na drogę krajową nr 13. Przez minimum rok nie będzie można wjechać na nią od strony szklarni w okolicach sygnalizacji przy skrzyżowaniu z ulicą "Do Rajkowa". Blokada jest także na mniejszym wjeździe, vis-a-vis Czerwonej Torebki w Warzymicach. Sytuacja wróci do normy na przełomie 2023/24

Czytaj więcej...

Ile zapłacimy za prąd od 1 grudnia?

ile za pradRząd przedstawił maksymalne ceny prądu dla gospodarstw domowych oraz dla podmiotów wrażliwych. Ceny prądu wzbudzają w ostatnim czasie sporo emocji i oprócz informacji o przegłosowanej ustawie o zamrożeniu stawek za energię elektryczną, rząd przedstawił konkretne kwoty, jakie przyjdzie nam zapłacić za jedną MWh (megawatogodzinę). Oto stawki, jakie będą obowiązywać od 1 grudnia 2022 województwie zachodniopomorskim.

Czytaj więcej...

Obwodnica Przecławia już na czarno

obwodnica na czarnoPierwsze prace ziemne na budowie obwodnicy Przecławia i Warzymic rozpoczęto w lipcu 2021 roku. Od tej pory na terenach przyległych do naszych miejscowości wiele się zmieniło. Na placu budowy widać już na większości dwupasmówki czarne warstwy asfaltu. Gotowa jest także jedna z dróg dojazdowych do nowego węzła "Przecław".

Czytaj więcej...

Wjazd z Cedrowej do DK13 do zamknięcia

zjazd do zamknieciaZ informacji otrzymanych do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wynika, że czeka nas czasowe zamknięcie dwóch wjazdów na drogę krajową nr 13. Nie będzie można wjechać na nią od strony szklarni w okolicach sygnalizacji przy skrzyżowaniu z ulicą "Do Rajkowa". Blokada pojawi się także na mniejszym wjeździe, vis-a-vis Czerwonej Torebki w Warzymicach.

Czytaj więcej...