logo gif 10lat

Open menu

magnolia 2021

 reklama

Smog czasami jest tak intensywny, że nawet maseczka nie pomaga.

Przeclaw smogZa nami już końcówka sezonu grzewczego. W lutym mieliśmy prawdziwą zimę, taką ze śniegiem i mrozami. Grzanie w piecach niektórzy rozpoczęli już we wrześniu i od września regularnie otrzymujemy informacje na temat smogu w niektórych miejscowościach. Szczególnie kiedy popołudnia i wieczory są bezwietrzne, spacer przez miejscowość staje się wręcz niebezpieczny. Nawet w maseczce. 

 

Czytaj więcej...

Śmierć na Kasztanowej. Rodzina szuka świadków.

zima kasztanowa przeclawW Przecławiu w niedzielny wczesny poranek zmarł jeden z naszych mieszkańców. Mężczyzna wracał z pracy z nocnej zmiany. Pracował w jednej z tutejszych firm. Do zdarzenia doszło w ciągu alei Kasztanowej. Prawdopodobnie było to zawał serca, jednak rodzina zmarłego chciałby nawiązać kontakt z ewentualnymi świadkami tego zdarzenia oraz z osobą, która wezwała karetkę.

Czytaj więcej...

To będzie piąty rok z autobusami PKS

81 2021rokPrzez ostatnie cztery lata linie autobusowe ZDiTM na terenie gminy Kołbaskowo obsługiwał PKS. I zanosi się, że będzie także operatorem w tym roku. Według informacji przetargowych szczecińskiego przewoźnika tylko jedna firma złożyła ofertę. Wprawdzie na znacznie wyższą kwotę, niż zakładano. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby PKS otrzymał nowe zlecenie na 2021 rok.

Czytaj więcej...

Chcą przebudować przecławskie progi zwalniające.

progi zwalniajace przeclawTemat dwóch wysokich progów spowalniających w okolicach "Wyspy Malucha" dość często powraca w wiadomościach do naszej redakcji. Kilka lat temu były one tematem interpelacji jednego z radnych gminy. Okazało się ostatecznie że są one wykonane "zgodnie z normą". Jednak mieszkańcy i kierowcy są od lat zupełnie innego zdania. Temat wraca ponownie. Właśnie pojawiła się petycja do gminy o ich przebudowanie.

Czytaj więcej...

Jesteśmy zasłupkowani!

slupki przeclawNa przecławskim osiedlu "Zielone Pole" przybywa słupków utrudniających parkowanie a czasami nawet przejazd samochodem. Z jednej strony irytuje to okolicznych mieszkańców, którzy mają problem przejechaniem i zaparkowaniem swojego auta. Jednak spółdzielnia stoi twardo w swoich decyzjach, co do lokalizacji i ilości słupków twierdząc, że stawia je tam gdzie prawo zabrania parkowania i jednocześnie dba o swobodny dojazd wozów komunalnych.

Czytaj więcej...

Obostrzenia nie do spełnienia.

autobus 81 Od dziś wchodzą w życie dodatkowe obostrzenia w strefie żółtej, w której znajduje się nasza gmina. Nie skorzystamy z siłowni lub basenu. Ograniczono działalność gastronomii, zredukowano ilość osób obecnych w kościołach oraz gości weselnych. Jednak największym problemem na najbliższe tygodnie stanie się z pewnością zredukowanie ilości pasażerów w komunikacji miejskiej. Bo tłok w 81 w szczycie zawsze był i będzie.

Czytaj więcej...

Starostwo likwiduje przecławską filię wydziału komunikacji.

filia wydz komunikacjiNie tego spodziewali się mieszkańcy gmin Kołbaskowo i Dobra. Przecławski punkt, gdzie można było załatwić większość czynności urzędowych zostanie ostatecznie zlikwidowany. Wprawdzie placówka, którą otwarto dokładnie pięć lat temu, jest zamknięta od marca tego roku. Jednak była jeszcze nadzieja, że po unormowaniu się sytuacji epidemiologicznej, po wakacjach może być otworzona. Niestety, według informacji uzyskanych w starostwie powiatowym, kierowcom przyjdzie teraz już na stałe jeździć do Polic. Filia przeznaczona jest do likwidacji.

Czytaj więcej...

Najniższą cenę za obwodnicę zaoferował "Budimex"

obwodnica etapyPoznaliśmy oferty wykonawców w przetargu na realizację pierwszego odcinka obwodnicy Przecławia i Warzymic w ciągu DK13 o długości 4,2 km - informuje GDDKiA w Szczecinie. Wpłynęło łącznie sześć ofert od wykonawców, które będą teraz sprawdzane. Wszystkie mieszczą się w naszych szacunkach. Najniższą cenę - 85,9 mln złotych - złożyła firma Budimex. Wszyscy wykonawcy zaoferowali wydłużenie gwarancji jakości do 5 lat i skrócenie czasu realizacji o 3 miesiące.

 

Czytaj więcej...

Co dalej z drogami powiatowymi?

droga w ustowieKończy się remont jednej z najbardziej zniszczonych dróg na terenie gminy Kołbaskowo. I jest już nadzieja na częściową przebudowę kolejnej drogi powiatowej w przyszłym roku. Niestety jednak na następne, spektakularne inwestycje w naszej okolicy chyba pozostanie nam jeszcze długo poczekać.

 

Czytaj więcej...