logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Pobocza do poprawki!

Bedargowo Stobno poboczaTo jeden z najgorszych odcinków drogi na naszym terenie. Aż strach nim jeździć. Mnóstwo dziur, wąska droga i źle utwardzone pobocza. Mowa o drodze między Będargowem na przejazdem kolejowym w Stobnie. Niestety próba tymczasowego naprawienia chociażby poboczy, spełzła na niczym. Starostwo Powiatowe zgłosiło wykonawcy konieczność dokonania poprawek.

Czytaj więcej...

Koniecznie Złóż deklarację w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Termin mija 30 czerwca!

Przeclaw smog 3Do 30 czerwca 2022 roku właściciele lub zarządcy budynków zobowiązani będą do złożenia w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i spalania paliw. To obowiązek tak ważny, jak np. złożenie rozliczenia PIT. Za jego brak grożą wysokie kary!

 

Czytaj więcej...

Co z murem wzdłuż DK13?

mur przeclaw DK13Długi na 900 metrów dźwiękoszczelny mur biegnący wzdłuż drogi krajowej 13 zostanie wyremontowany. To wynik ekspertyzy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Niestety w kilku miejscach zanotowano odchylenia od pionu. Pierwszy fragment, w okolicach przystanku autobusowego "Przecław Zielone Pole" został już częściowo rozebrany. Dalsze roboty będą kontunuowanie w czerwcu i lipcu.

Czytaj więcej...

Ruszy remont Turkusowej w Warzymicach

TurkusowaNa ten przetarg czekało wielu nowych mieszkańców ulic Turkusowej, Wrzosowej, Oliwkowej i Złotej w Warzymicach. Przez wiele lat ta okolica była dużym placem budowy domów jednorodzinnych. Teraz przyszedł czas na budowę dróg, chodników, oświetlenia i kanalizacji deszczowej. To duża inwestycja opiewająca na 20 mln złotych. Niestety gminie nie udało się otrzymać dofinansowania rządowego.

 

Czytaj więcej...

Podpisz petycję w sprawie parku przy Cukrowej

Park Przy Cukrowej 1Znów powracamy do tematu powstania parku lub terenu wypoczynkowego zlokalizowanego przy granicy naszej gminy. Pomimo dość dużej obecnej zabudowy w tym miejscu oraz przeznaczeniu kolejnych działek pod budownictwo mieszkaniowe, pojawiła się szansa zarezerwowania pod cele publiczne i niekomercyjne kilku działek. Petycja do Prezydenta Szczecina jest już w internecie i podpisało ją prawie 400 osób.

Czytaj więcej...

Głośne dostawy do "Netto" - nawet stopery nie pomagają.

dostawy do nettoOd kilku lat mieszkańcy osiedla Dębowego w Warzymicach skarżą się na poranne hałasy podczas dostaw i rozładunku towarów. Dyskont został wybudowany dość blisko istniejącego już osiedla mieszkaniowego a rampę rozładunkową wraz z podjazdem dla tirów zaprojektowano praktycznie pod oknami mieszkańców. O pospaniu sobie po godzinie piątej rano, mieszkańcy bloków mogą praktycznie zapomnieć.

Czytaj więcej...

Powiat ruszy z łataniem dziur - oby jak najszybciej.

sliwkowa warzymice dziury 1Jak co roku rusza pozimowe łatanie dziur dróg powiatowych na terenie gminy Kołbaskowo. O ilości ubytków i głębokości dziur jesteśmy co chwilę informowani przez zmotoryzowanych czytelników. Jest dobra wiadomość. Jeszcze w tym tygodniu na kilku drogach pojawią się pracownicy firmy Strabag i zacznie się łatanie. Oby jak najszybciej.

Czytaj więcej...

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

wielkanoc 2019 Idą Święta Wielkanocne. Przed nami czas odetchnienia i odpoczynku od codziennych spraw. To czas radości ze Zmartwychwstania Pańskiego. Naszym czytelnikom i współpracownikom składamy życzenia zdrowych i pogodnych świat.  

 

 

Czytaj więcej...

Pożar zabrał wszystko [PROSIMY O POMOC]

Pozar Warzymice BrzezinyDramat na osiedlu Brzeziny w Warzymicach zaczął się w poniedziałek rano. W jednym z mieszkań zlokalizowanych na parterze wybuch pożar. Na szczęście nikt z mieszkańców w nim nie ucierpiał. Jednak straty są ogromne i znacznie przewyższą spodziewane odszkodowanie z firmy ubezpieczeniowej.

Czytaj więcej...