logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Do Rajkowa bez pomysłu

DoRajkowaOkolice ulicy Cukrowej i Do Rajkowa to wjazd do stolicy Pomorza Zachodniego. Tutaj kończy się gmina Kołbaskowo a zaczyna miasto Szczecin. Błoto, zalane chodniki, brak oświetlenia, nierówno położona kostka. Tak widzą Szczecin przybywający od strony zachodu. Od lat wskazujemy włodarzom problem i okazuje się że po latach... Szczecin dalej nie ma żadnego pomysłu na tą okolicę. A w przypadku ulicy Do Rajkowa to przez najbliższe cztery lata nic tam się nie poprawi.

 

Czytaj więcej...

To będzie rok dużych podwyżek.

Przeclaw kominy gaz ogrzewaniePrzed wieloma gospodarstwami rok 2022 będzie wielkim wyzwaniem budżetowym. Zapowiedziano już duże podwyżki nośników energii. W ślad za nimi pójdą z pewnością kolejne podwyżki żywności, innych towarów oraz usług. Firmy, producenci, usługodawcy wraz ze sporym wzrostem kosztów własnych, z pewnością podwyższą swoje ceny. Nam konsumentom pozostaje jedynie płakać i płacić.

Czytaj więcej...

Koniec placówek pseudo-pocztowych

lidl warzymiceWkrótce uszczelniony zostanie zakaz handlu w niedzielę. Liczne dyskonty i hipermarkety nie będą mogły zasłaniać się działalnością pocztową. Funkcjonować będą mogły tylko te placówki, które rzeczywiście takie usługi prowadzą, a nie sprzedażą detaliczną. Oznacza to, że z początkiem lutego popularne sklepy z naszej okolicy będą musiały być zamknięte w niedzielę.

Czytaj więcej...

Nowe numery - stare problemy.

Autobus 81 PekaesZ nowym rokiem nadchodzą kolejne zmiany w komunikacji autobusowej na naszym terenie. Jedna z linii skróci swoją trasę oraz zmieni się numeracja wszystkich linii, które wychodzą poza granice Szczecina. Jednak nam, pasażerom najbardziej zależy na wyższej jakości połączeń - a z tym od lat jest ciężko. To jakim numerem autobusu pojedziemy - to raczej drugorzędne.

Czytaj więcej...

Ogłoszono przetarg na zaprojektowanie Zachodniej Obwodnicy Szczecina

ZOS SzczecinOgłosiła go dziś Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Biuletynie Informacji Publicznej i chodzi tu o dokumentację projektową. Przetarg został podzielony na dwie części - od okolic Kołbaskowa do Polic oraz od Polic do Goleniowa. Na drugim odcinku powstanie najdłuższy tunel pod rzeką w Polsce. Według najbardziej optymistycznych założeń i terminów obwodnicą pojedziemy najwcześniej w 2030 roku.

Czytaj więcej...

Każde miejsce postojowe na wagę złota.

parking gotowy 2Powracamy do sprawy budowy dodatkowego parkingu w okolicach przecławskiej podstawówki. Na działce gminnej po kilku latach udało się go w końcu wybudować. Problem w tym, że mieszkańcy zamiast dwudziestu jeden miejsc postojowych - będą mieć tylko trzynaście.

Czytaj więcej...

Były drzewa. Nie ma drzew. Są wyjaśnienia.

wycinka drzewZeszłotygodniowa wycinka drzew wzdłuż nowej drogi pomocniczej równoległej do DK13 odbiła się dużym echem w naszej gminie. Otrzymaliśmy i otrzymujemy do tej pory od czytelników wiele sygnałów oburzenia i krytycznych opinii w tej sprawie. Okazuje się, że wycinka drzew odbyła się zgodnie z prawem i obowiązującym pozwoleniem.

Czytaj więcej...

Ojciec z synem żyją w tragicznych warunkach. Potrzebują pomocy.

mieszkancy gminy kolbaskowo potrzebuja pomocy71-letni Wiesław oraz jego nastoletni syn Szymon są mieszkańcami gminy Kołbaskowo. Od kilku miesięcy żyją oni w skrajnym ubóstwie, mając jedynie 900 złotych dochodu miesięcznie. Na portalu Zrzutka.pl ruszyła właśnie zbiórka, dzięki której można wesprzeć potrzebujących.

Czytaj więcej...

Remontów generalnych nie będzie. Tylko doraźne.

remont dachu przeclaw zielone polePowracamy do tematu stanów technicznych bloków na osiedlu Zielone Pole. Wiele z nich, szczególnie tych najstarszych, wymaga już poważnych remontów. Jednak, jak zapewniają prezesi, są i będą jedynie dokonywane tylko te najpilniejsze prace. Na generalne remonty zdecydowanie brakuje środków. Przykładowo koszt generalnego remontu dachu jednego z bloków oszacowano na około milion złotych.

Czytaj więcej...