ancora warzymice

 reklama

Szukaj w portalu

Dwa kilometry obwodnicy za pięć lat

obwodnica przeclawiaGeneralna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła właśnie przetarg na budowę drugiego fragmentu obwodnicy Przecławia i Warzymic. Odcinek od Siadła Górnego do nowego węzła Szczecin-Zachód na autostradzie A6 będzie mieć 2,3km długości i oddany zostanie do użytku w 2025 roku. Pierwszy fragment obwodnicy od ronda Hakena do Siadła Górnego ma powstać w 2023 roku - o ile nic nie stanie na przeszkodzie.

Czytaj więcej...

Gminne place zabaw muszą pozostać zamknięte.

place zabaw goksirNa kolorowe place zabaw na terenie gminy maluchy mogą jedynie popatrzeć. Zgodnie z decyzją rządu obiekty mogą być otwarte od 30 maja, ale z zachowaniem wielu środków ostrożności. Zalecenia wydane przez Powiatową Stację Sanepidarno-Epidemiologiczną w Policach nakładają na właścicieli obiektów warunki trudne do spełnienia.

 

Czytaj więcej...

Krygiera ciągle bez przejazdu, Wyszyńskiego w remoncie - wszyscy na Przecław.

zamknieta krygieraBudowlańcy w Podjuchach nie mogą dokończyć na czas pierwszego etapu budowy węzła Granitowa. Z jego remontem wiąże się czasowe zamknięcie dla ruchu ulicy Floriana Krygiera. Według harmonogramu droga dojazdowa na prawobrzeże miała być zamknięta od marca do czerwca. Być może ruch będzie wznowiony w połowie lipca. Ale to nic pewnego. Na razie musimy uzbroić się w cierpliwość i odczekać swoje w korkach.

Czytaj więcej...

Upał w osiem jeden

autobus 81Temperatury znów dochodzą do okolic trzydziestu stopni. I powraca ten sam problem. Większość autobusów PKS, które jeżdżą w gminie Kołbaskowo, nie jest wyposażona w wydajny system klimatyzacji czy wentylacji. Operator - szczeciński ZDiTM zapowiada kontrole.. Nakazano także kierowcom włączanie klimatyzacji, kiedy temperatura powietrza przekroczy 22 stopnie.

Czytaj więcej...

Otwarcie granic w weekend, ale nie wszystkich.

GranicaWRosowkuW nocy z 12 na 13 czerwca otwarte zostaną granice Polski dla państw Unii Europejskiej. Do tej pory obowiązywała 14 dniowa kwarantanna dla osoby wjeżdżającej do naszego kraju. Nie dotyczyła ona osób uczących się, pracujących w kraju sąsiedzkim oraz kierowców transportu ciężarowego.

Czytaj więcej...

Odwieczny problem naszych osiedli

brudna wodaO tym jaka woda leci w naszych kranach wiedzą najlepiej mieszkańcy. A niestety często leci brudna. Średnio co kilka tygodni otrzymujemy zgłoszenia wraz ze zdjęciami czegoś co zdecydowanie nie przypomina Kropli Beskidu. Ostatnio taka sytuacja miała miejsce w czwartek 28 maja. Skierowaliśmy pytania w tej sprawie do przecławskich spółdzielni oraz Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. I mamy już odpowiedzi.

Czytaj więcej...

Niebawem pójdziemy skrótem.

chodnik sliwkowaMamy dobrą wiadomość dla mieszkańców warzymickich osiedli. Po ponad dwuletniej batalii powstaje chodnik, który połączy okolice Alei Śliwkowej ze ścieżką pieszo-rowerową wzdłuż drogi krajowej 13. Miejmy najdzieję, że inwestycja zakończy się szybko i nasze dzieci we wrześniu skorzystają już z bezpośredniego, krótszego dojścia do szkoły w Przecławiu.

Czytaj więcej...

Próbny spis z przeszkodami.

spis bledyOd ponad trzech tygodni na terenie gminy Kołbaskowo trwa drugi spis próbny. Z informacji uzyskanych od mieszkańców wynika, że wielu z nich ma kłopot i wątpliwości z wypełnieniem długich ankiet. Są też problemy z zalogowaniem się przez profil zaufany. A spisać się muszą obowiązkowo wszyscy. Czasu pozostało mało. Zakończenie spisu elektronicznego wyznaczono na 30 kwietnia.

Czytaj więcej...

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!

wielkanoc 2019 Przed nami Święta Wielkanocne. Nadchodzi czas odetchnienia i odpoczynku od codziennych spraw. To czas radości ze Zmartwychwstania Pańskiego. Wyjątkowy to także czas, kiedy z wieloma naszymi najbliższymi musimy pozostać na dystans. Sprawmy, aby w ten czas nie oznaczał dla nich samotności. Niech to będą święta nadziei na szybki powrót do normalności. 

Czytaj więcej...