logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Przyspieszenie prac na obwodnicy Przecławia - otwarcie jeszcze przed wyborami!

Obwodnica Przeclawia maj 2023Planowany termin zakończenia prac na obwodnicy Przecławia i Warzymic, według wypowiedzi wykonawcy oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, przewiduje oddanie drogi na pół roku wcześniej od pierwotnych założeń. Zgodnie z tym harmonogramem, podróż obwodnicą stanie się możliwa najpóźniej we wrześniu, czyli przed końcem trzeciego kwartału bieżącego roku. Termin uroczystego otwarcia i przecięcia wstęgi ucieszy zarówno mieszkańców naszych osiedli, kierowców stojących w wiecznych korkach, ale także... polityków, ponieważ będzie to szczyt kampanii wyborczej do Parlamentu.

 

Czytaj więcej...

Grillowanie na balkonie - zgodne z prawem!

grillowanie na balkonieTeoretycznie grillujący w naszym kraju mogą się cieszyć dużą swobodą. Prawo nie zabrania im tego nawet na balkonach czy tarasach przy budynku. Jednak grillujący muszą wziąć pod uwagę dobrosąsiedzkie stosunki oraz przepisy wspólnot czy spółdzielni w których mieszkają. A jak to jest w Przecławiu?

Czytaj więcej...

Obwodnica Kołbaskowa bliżej o kolejną decyzję!

ZRID dla obwodnicy kolbaskowaTo istotny etap realizacji inwestycji na terenie gminy Kołbaskowo. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) otrzymała decyzję ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej) dla obwodnicy Kołbaskowa. Choć inwestycja nie ruszy natychmiast, to wiadomo, że został wykonany ważny krok w kierunku powstania nowej drogi .

 

Czytaj więcej...

Uważaj podczas zakupów w Warzymicach - możesz dostać stuzłotowy mandat!

parkowanie lidlSzybkie zakupy w warzymickim Lidlu mogą okazać się bardzo drogie. Od pewnego czasu otrzymujemy skargi od mieszkańców dotyczących nałożenia tzw. opłaty dodatkowej za brak biletu postojowego. Nic nie daje obecnie złożenie reklamacji u operatora, nawet dołączony paragon ze sklepu nie jest podstawą do cofnięcia "mandatu".

 

Czytaj więcej...

Uszkodziłeś samochód na drodze powiatowej? Możesz starać się o odszkodowanie

sliwkowa warzymice dziuraStarostwo Powiatowe w Policach poinformowało na swojej stronie internetowej, w jaki sposób kierujący samochodem, który uszkodził swój pojazd na drodze powiatowej, może starać się odszkodowanie.

Czytaj więcej...

Osiedlowy "Jaś" kończy działalność.

Jas Przeclaw sklep zamkniecieTylko do końca kwietnia zrobimy zakupy w przecławskim sklepie ogólnospożywczym "Jaś". Niestety właściciel zamyka swe podwoje i kończy działalność. Okazuje się, że handel detaliczny w naszej okolicy ma się coraz gorzej. Koszty działalności znacznie rosną i nie pokrywają korzyści i zysków. W sklepie zrobiło już się trochę pusto, zamawiane są mniejsze ilości towarów i obecnie trwa wyprzedaż.

 

Czytaj więcej...

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

wielkanoc 2019 Idą Święta Wielkanocne. Przed nami czas odetchnienia i odpoczynku od codziennych spraw. To czas radości ze Zmartwychwstania Pańskiego. Naszym czytelnikom i współpracownikom składamy życzenia zdrowych i pogodnych świat.  

 

 

Czytaj więcej...

Droga przez Stobno do remontu.

stobno drogaW połowie kwietnia dowiemy się kto i za jaką kwotę wyremontuje drogę powiatową przebiegającą przez Stobno. To jedna z najbardziej zdegradowanych dróg w naszej gminie. Starostwo Powiatowe w Policach pomimo braków finansowych w swoim budżecie, uzbierało z dofinansowań zewnętrznych 10 mln zł. Remont tej drogi jest przewidziany na przyszły rok, będzie trwać 15 miesięcy i z pewnością będzie utrapieniem dla mieszkających w tej miejscowości.

Czytaj więcej...

Próbne testy 8-klasistów z dobrym wynikiem.

probne testy 8 klasaTest dla uczniów kończących szkołę podstawową, to pierwszy, ważny życiowy egzamin dla naszych uczniów. Jest on obowiązkowy i niezbędny do następnego etapu rekrutacji. To także ważna miara jakości nauczania konkretnych placówek zarówno dla organów nadzorujących jaki i potencjalnych nowych uczniów i ich rodziców, którzy poszukują dobrej szkoły dla swoich dzieci. Zeszłoroczny test 8-klasisty przecławscy uczniowie napisali bardzo dobrze. W skali całego województwa znaleźli się na 20 miejscu. A jak będzie w tym roku?

Czytaj więcej...