logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Rozpoczynają się konsultacje dotyczące dużych działek w Warzymicach.

warzymice nowe osiedleGmina Kołbaskowo od ponad 30 lat dynamicznie się rozwija, przyciągając firmy deweloperskie i spółdzielnie mieszkaniowe. Małe wsie, takie jak Przecław i Warzymice, przeszły ogromne przemiany. Obecnie w tych dwóch miejscowościach mieszka około 10 000 osób, a liczba ta wciąż rośnie, ponieważ trwają budowy nowych bloków, a kolejne tereny są przeznaczane pod zabudowę mieszkaniową.

 

Czytaj więcej...

Trwa remont drogi w Stobnie. Jak postępują prace?

Stobno remontOd ponad 8 miesięcy trwają prace drogowe w Stobnie. Na części inwestycji jest już asfalt, chodniki i podjazdy do posesji. Powstają też miejsca postojowe, przystanki autobusowe oraz zatoki. Całość inwestycji ma się zakończyć pod koniec września.

 

Czytaj więcej...

Problemy finansowe OSP Smolęcin.

OSP Smolecin9 kwietnia, zaraz po ogłoszeniu wyniku wyborów samorządowych, OSP Smolęcin wycofała się z podziału bojowego. Informację tę przekazała Prezes Aneta Piotrowska za pośrednictwem mediów społecznościowych. Decyzję tłumaczyła trudną sytuacją finansową jednostki oraz koniecznością uregulowania zaległych płatności za prąd, które sięgały kwoty 23 tysięcy złotych.

 

Czytaj więcej...

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

wielkanoc 2019 Idą Święta Wielkanocne. Przed nami czas odetchnienia i odpoczynku od codziennych spraw. To czas radości ze Zmartwychwstania Pańskiego. Naszym czytelnikom i współpracownikom składamy życzenia zdrowych i pogodnych świat.  

 

 

Czytaj więcej...

Cichy protest Stacji Kontroli Pojazdów

SKP PrzeclawObecnie za wykonanie obowiązkowego przeglądu pojazdu kierowcy płacą niecałe sto zł. To stawka, która została ustalona rozporządzeniem około 18 lat temu. I od lat nie uwzględnia rosnących kosztów prowadzenia działalności. Opłaty za takie badanie w naszym kraju są jednymi z najniższych w Europie.

 

Czytaj więcej...

Pozwólcie mi kłamać! Pomóżcie wydać powieść „Kłamca” [ZRZUTKA]

Klamca zerwany ze smyczyCiekawa wiadomość. Powstała powieść, której główny bohater jest mieszkańcem gminy Kołbaskowo, a jej akcja także w znacznej mierze dzieje się w naszej gminie. Jednak, aby ją przeczytać, potrzebna jest pomoc.

 

 

Czytaj więcej...

Do Rajkowa bez remontu do 2028

Do Rajkowa 2024Od wielu lat piszemy o postępującej degradacji ulicy Do Rajkowa, która przebiega na granicy gminy Szczecin i Kołbaskowo. Według map odcinek należy do Szczecina, jednak miasto przez najbliższe lata nie zamierza inwestować na swoich peryferiach. Według wstępnych ustaleń, pierwsze możliwe inwestycje będą dopiero po roku 2028.

 

Czytaj więcej...

Zielone Pole droższe o 50%

prezes zielone pole Już niedługo mieszkańcy większej części osiedla zapłacą 2,95 zł/m2 opłaty eksploatacyjnej za swoje mieszkania. Właśnie takie zawiadomienia otrzymali od swoich władz spółdzielni. Dla porównania, mniejsza przecławska spółdzielnia utrzymuje tą stawkę od lat na poziomie 1,90 zł/m2 i nie zamierza jej zmieniać. Nowe opłaty mają wejść w życie 1 kwietnia i to nie będzie prima aprilis.

 

Czytaj więcej...

Starostwo: Widzimy, że to jest priorytetowa sprawa

bedargowoJest porozumienie. Powstanie chodnik i droga z Warzymic do Będargowa. Zły stan dróg powiatowych przebiegających przez naszą gminę, to problem, który znamy od lat. Sytuacja powoli się poprawia. Kilka inwestycji, przy niemałym finansowym współudziale Gminy Kołbaskowo, zostało ukończonych. 

Czytaj więcej...