logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

Lato pełne remontów.

nowe rondo amazonRozpoczęły się remonty na zachodniopomorskich drogach krajowych. Za kilka dni rozpocznie się remont fragmentu autostrady A6. Trwa także remont drogi powiatowej w Siadle Górnym. A to dopiero początek wakacji. Remontów w naszej bliższej i dalszej okolicy należy spodziewać się więcej. O  ile dopisze pogoda, ostatnie z nich zakończą się w listopadzie.

 

 

 

Siadło Górne nieprzejezdne.
Ruszył dawno oczekiwany remont drogi powiatowej Ustowo - Kurów - Siadło Dolne - Siadło Górne. Pierwszy etap właśnie się rozpoczął. Drogowcy intensywnie pracują na wysokości Siadła Górnego. W ramach inwestycji zostanie przebudowana konstrukcja nawierzchni, w Siadle Górnym podłączona zostanie kanalizacja deszczowa i wybudowana ścieżka rowerowa i chodniki. Natomiast poza miejscowością powstanie ciąg rowerowo-pieszy - mówi Magdalena Sochanowska naczelnik Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Policach.

Na czas inwestycji odcinek remontowanej drogi został zamknięty dla ruchu pojazdów. Przejazd jest możliwy tylko dla komunikacji miejskiej, pojazdów uprzywilejowanych oraz mieszkańców. Inwestor zapewnił objazd remontowanego odcinka drogą krajową do ronda Hakena w Szczecinie i ulicą Floriana Krygiera. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 3 miliony 342 tysiące złotych. 50% tej kwoty zostanie dofinansowane z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej, 25% z budżetu Gminy Kołbaskowo i 25% z budżetu Powiatu Polickiego. Prace potrwają do 30 września.

Inwestycja rozpoczęła się od Siadła Górnego, a nie od Ustowa - mówi wójt Małgorzata Schwarz. Choć w mojej ocenie tam byłaby najbardziej potrzebna. W Ustowie wymienić musimy najpierw kanalizację sanitarną i wodociągową wraz z przyłączami, a to koszt powyżej 4mln zł. W tym przypadku gmina nie byłaby w stanie wyasygnować środków na wkład własny do powiatu polickiego. Środki na wymianę tych urządzeń są zaplanowane w budżecie gminy i mam nadzieję, że w przyszłym roku uda się przebudować nawierzchnię właśnie w Ustowie.

Droga gminna w Barnisławiu do remontu.
Pod koniec maja rozstrzygnięto przetarg na przebudowę drogi gminnej nr 195018Z w Branisławiu. Wybudowana zostanie także kanalizacja deszczowa. Prace na zlecenie gminy Kołbaskowo przeprowadzi firma "Strabag" z Pruszkowa. Plac budowy został już przekazany wykonawcy. Prace potrwają do 15 listopada.

Między Siadłem Górnym a Siadłem Dolnym też utrudnienia.
Pomiędzy tymi miejscowościami na zlecenie gminy Kołbaskowo budowany jest wodociąg. Zapewnić ma on lepszą jakość wody oraz wyższe ciśnienie w kranach. Część z prac będzie realizowana w okolicach drogi powiatowej Ustowo - Siadło Górne oraz na drogach dojazdowych po posesji. W miejscach realizowanych prac kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Były też sytuacje, kiedy w wyniku prac gruntowych, niektórzy właściciele domów nie mogli przez kilka dni dojechać do swoich posesji.

Nowa nawierzchnia na autostradzie A6.
Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad już za kilka dni rozpoczyna się wymiana nawierzchni na autostradzie A6. Remontowany będzie odcinek autostrady A6 od km 0,00 (granica państwa) do km 2,46 (węzeł Kołbaskowo) na jezdni prawej czyli południowej (w stronę Polski) i od km 1,56 (początek pasa wyłączenia do stacji paliw) do km 2,53 (węzeł Kołbaskowo) na jezdni lewej czyli północnej (w stronę Niemiec). Łączna długość tych odcinków to 3,43 kilometra. Roboty powinny się rozpocząć od poniedziałku 19 czerwca. Termin zakończenia to wrzesień. Nie są to roboty o szerokim zakresie, także najbardziej uciążliwe prace bitumiczne powinny skończyć się szybciej.

Trwa ekspresowa budowa ronda przy Amazonie.
Prace przy tej inwestycji dały się we znaki kierowcom zmierzającym od Przecławia do Kołbaskowa. W dniach kiedy czasowo wprowadzono ruch wahadłowy, korki od strony Szczecina zaczynały się już na wysokości przecławskiego kościoła. Prace są już na ukończeniu i rondo funkcjonuje prawidłowo. Pozostały tylko prace wykończeniowe, oznakowanie, malowanie i zagospodarowanie poboczy. Bez przebudowy tego odcinka drogi ciężarówki amerykańskiego gigant z pewnością kompletnie zakorkowały okolice Kołbaskowa i Smętowic.

DK13 Warzymice i Przecław też do remontu.
To będzie remont, który dotknie kilka tysięcy mieszkańców naszych osiedli. W październiku położona zostanie nowa nawierzchnia na drodze krajowej 13. Remontowany będzie odcinek od km 5,600 (granica miasta Szczecina) do km 9,200 (za pierwszym łukiem po wyjeździe z Przecławia), czyli o długości 3,6 km - mówi Mateusz Grzeszczuk z GDDKiA. Chcemy ruszyć z tymi robotami po zakończeniu wszelkich prac związanych z przebudową drogi w rejonie centrum logistycznego Amazon. Nie chcemy powodować na jednej drodze dwóch utrudnień w tych samych miejscach. Po zakończeniu remontu prowadzonego w tym roku jedynym odcinkiem, na którym nie została wymieniona nawierzchnia będzie fragment pokrywający się z zakresem realizacji obwodnicy Przecławia i Warzymic (czyli od km 9,200 do ronda przy Amazonie).

Na każdej z inwestycji należy spodziewać się utrudnień, korków czy wprowadzenia ruchu wahadłowego. Być może trzeba będzie skorzystać z objazdu.

Pin It