logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

Remont potrwa do końca listopada.

chodnik cukrowniaWzdłuż ulicy Floriana Krygiera od kilku miesięcy trwa budowa dodatkowego pasa drogi. Ma on ułatwić i przyspieszyć kierowcom skręcanie w prawo w stronę ulicy Cukrowej i dojazd do osiedla. Problem w tym, że prace ciągną się od wakacji a przez wiele tygodni na rozkopanej drodze nie było budowlańców. Cierpią nie tylko kierowcy na zwężeniu zakorkowanej drogi, ale także piesi i rowerzyści, bo całkowicie rozkopano im ścieżkę pieszo-rowerową.

 

 

Do wykopek w okolicy budowanej "Nowej Cukrowni" mieszkańcy już zdążyli się przyzwyczaić. W ciągu ostatnich kilku lat kilkukrotnie rozkopywano ścieżkę dla rowerów czy chodnik. Za każdym razem pojawiała się konieczność położenia niezbędnych instalacji. O ile wcześniejsze prace wykonywano w miarę sprawnie - to tegoroczna inwestycja ciągnie się rekordowo długo.

"Czy coś wiadomo dlaczego na budowie drogi i chodnika przy cukrowni nic się nie dzieje. Rozkopano tam chodnik i nie można ani przejść ani przejechać rowerem czy wózkiem" - pisze na adres portalu Pan Marek z Warzymic. Okazuje się, że ustalenie inwestora tej budowy wcale nie było łatwe. Drogi i chodnika nie remontuje szczeciński Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego. Nie remontuje jej także właściciel drogi krajowej nr 13 - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. A na porzuconym placu budowy nie ma ani robotników, ani tablicy informacyjnej.  

Okazuje się, że prace wykonuje firma SPRI Mazur na zlecenie firmy Alsecco Nowa Cukrownia Sp. z o.o. Sp. Komandytowa. Budowa obejmuje wykonanie dodatkowego pasa ruchu do prawoskrętu na osiedle Nowa Cukrownia i dalej do ulicy Cukrowej - informuje Wiktor Motylewski z firmy Alsecco. W ramach inwestycji zostanie zmieniony przebieg chodnika i ścieżki rowerowej. Planujemy zakończenie prac do końca listopada tego roku. Inwestycja nie jest opóźniona.

Latem w tej okolicy ciężko było poruszać się pieszym czy rowerzystom. Teraz okazuje się, że jesienne wypady pieszo-rowerowe w kierunku Szczecina mieszkańcy mają raczej z głowy. Chyba, że zdecydują się pojechać wybrukowaną ulicą Cukrową w kierunku przejazdu kolejowego. Albo pójdą czy pojadą ulicą Floriana Krygiera. Tylko, że ta druga możliwość jest wyjątkowo niebezpieczna.

chodnik remont cukownia 1

chodnik remont cukownia 2

chodnik remont cukownia 3

Pin It