logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Szczecin nie ma w planach remontu tej drogi.

do rajkowa 1Wracamy do sprawy ulicy Do Rajkowa. Leży ona na peryferiach Szczecina i łączy przejazd kolejowy z drogą krajową nr 13. Ulica graniczy z gminą Kołbaskowo - jednak wraz z chodnikiem należy do gminy-miasto Szczecin. Okazuje się że na jej odwodnienie i remont przyjdzie nam jeszcze długo poczekać.

 

 

Sprawa ulicy "Do Rajkowa" ciągnie się już wiele lat. Z roku na rok stan nawierzchni pogarsza się coraz bardziej. Przede wszystkim nie funkcjonuje odwodnienie tej drogi. A jeśli przyjdą przymrozki w tej okolicy utworzy się duże lodowisko. Chodzi of regularnie zalewany przez opady fragment drogi wjazdem do sklepu "Netto" a nowo budowanym osiedlem "Harmonia Gumieńce". Sytuacja wygląda podobnie z chodnikiem. Kilka metrów dalej, przy murze, zlokalizowany jest przystanek linii 83.

Zakład Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie nie ma w planach remontu tej ulicy - informuje Sebastian Fritsch, Zastępca Dyrektora ds. Infrastruktury Drogowej. Ani gmina Kołbaskowo, ani Alsecco nie zwracały się do nas z propozycją współfinansowania zadania związanego z remontem lub przebudową przedmiotowej ulicy.

W podobnym tonie otrzymaliśmy odpowiedź od firmy deweloperskiej, która buduje osiedle w tym miejscu. Na chwilę obecną nie przewidujemy realizacji dodatkowych prac od strony ulicy Do Rajkowa - mówi Wiktor Motylewski z "Alsecco". Prace budowlane przy realizacji inwestycji "Harmonia Gumieńce" są komunikacyjnie obsługiwane od ul. Cukrowej.

Przysłowiowe "światełko w tunelu" zapaliła jedynie gmina Kołbaskowo. Z uwagi na brak kanalizacji deszczowej położonej na terenie Gminy Kołbaskowo, do której można by było odprowadzić wody z ulicy Do Rajkowa, nie występowano do Miasta Szczecin w sprawie przeprowadzenia wspólnej inwestycji dotyczącej budowy kanalizacji deszczowej - mówi Małgorzata Schwarz wójt gminy Kołbaskowo. Z informacji jakie posiadamy, także na terenie miasta Szczecin brak jest w pobliżu kanalizacji deszczowej, która mogła by odebrać wody deszczowe z ul. Do Rajkowa. Obecnie na ul. Floriana Krygiera od ul. Cukrowej na terenie Szczecina budowana jest kanalizacja deszczowa do terenów nowo budowanego osiedla, nie jest nam wiadomo, czy ta sieć kanalizacji będzie odbierała wody z ul. Do Rajkowa.

Kołbaskowo planuje budowę kanalizacji deszczowej w drodze przez tereny szklarni, która mogła by odebrać wody z ul. Do Rajkowa, jednakże z uwagi na wysokość kosztów wynikający z dokumentacji technicznej obecnie Gmina nie może określić dokładnego terminu realizacji tego zadania.

do rajkowa zalanie 3

do rajkowa zalanie 4

Pin It