logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem.

warzymice 21 styczniaOd kilku miesięcy regularnie w centrum Warzymic zapada się główna jednia oraz okoliczne chodniki. To prawdopodobnie efekt wadliwie wykonanej kanalizacji deszczowej podczas generalnego remontu, który miał miejsce w 2013 roku. Właściciel drogi oraz wykonawca chcą kolejny raz nakładać łaty bitumiczne. Pytanie tylko, czy za miesiąc nie będą musieli robić tego jeszcze raz?

 

 

Ponad sześć lat temu zakończono burzliwy remont drogi powiatowej i chodników w Warzymicach. Pierwsze pęknięcia nawierzchni drogi można było obserwować już po dwóch latach użytkowania. Z pewnością jest to efekt dużego ruchu samochodów ciężarowych, bo droga powiatowa nr 3920Z należy do bardzo często użytkowanych. Najgorzej wygląda za każdym razem okolica skrętu na Karwowo. Potem pojawiały się głębokie dziury i zapadnięcia. Pierwsze zdjęcia publikowaliśmy rok temu. I problem powraca średnio co miesiąc. Za każdym razem zarządca drogi stawia pachołki, ograniczenie prędkości i nakłada łaty bitumiczne.

 reklama

ostoja 1

Rzeczywiście w ostatnim czasie powstały kolejne zapadnięcia na jezdni drogi powiatowej w Warzymicach - mówi Magdalena Sochanowska Naczelnik Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Policach. Zapadnięcia te są sukcesywnie naprawiane. We wrześniu prowadzone były badania w celu ustalenia możliwych przyczyn zapadnięć, nie są one jednak jednoznaczne. Badania te zostaną w tym tygodniu powtórzone. Miejsce to jest pod stałą obserwacją. W tym zakresie jesteśmy w kontakcie z Wykonawcą inwestycji, firmą STRABAG Sp. z o.o. Zapadnięcia zostaną oczywiście naprawione, jednak w zeszłym tygodniu nie było możliwości zakupu masy bitumicznej. Trwa przestój technologiczny wszystkich wytwórni mas bitumicznych wokół Szczecina.

Uszkodzona jezdnia w Warzymicach jest z pewnością dużym kłopotem i utrudnieniem dla wszystkich korzystających z drogi powiatowej - mówi sołtys wsi Marek Stożyński. Mam nadzieję, że połączone siły starostwa powiatowego, gdzie są naprawdę wysokiej klasy fachowcy którzy zajmują się drogami, jaki i firmy "Strabag", która jest specjalistą w budowie dróg, spowodują, że ten problem niebawem zostanie rozwiązany. Nikt tutaj się nie chowa, nikt się nie kryje . Wszyscy chcą dobrego i ten problem rozwiązywać. Uważam, że powinniśmy wszyscy trzymać kciuki, być cierpliwi i będzie na pewno dobrze.

Ja również wyczekuję skutecznego zakończenia sprawy - mówi Izabela Wesołowska-Kośmider, radna powiatu polickiego. Gołym okiem widać, że problem jest poważny i związany z prowadzoną 6 lat temu budową kanalizacji deszczowej. Doraźne łaty niewiele dają. Stąd też podjęcie rozmów o naprawie pogwarancyjnej przez Strabag, do którego z tego co mi jest wiadomo się zobowiązano. W tym miejscu jest bardzo niebezpiecznie.

Z pewnością za kilka dni pojawią się na uszkodzonej nawierzchni łaty bitumiczne i znikną wszelkie ograniczenia prędkości i pachołki. Pytanie czy za miesiąc sytuacja się nie powtórzy?

 

Pin It