logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Amazon Kołbaskowo - pracownicy boją się chodzić do pracy.

Amazon nie zamknie sie na koronawirusaWszystko wskazuje na to, że Amazon nie zamknie swojego magazynu w Kołbaskowie na czas pandemii koronawirusa. W firmie pracuje około 3000 pracowników z kilkunastu okolicznych gmin, którzy dowożeni są do pracy autobusami i spotykają się we wspólnych pomieszczeniach. Według relacji pracowników przy wejściach i wyjściach panuje tłok, podobna sytuacja jest podczas posiłków na stołówce oraz korzystaniu z innych wspólnych pomieszczeń.

 

 

Dlaczego nie zajmujecie się największą tykającą bombą w gminie? - pisze na adres portalu jeden z pracowników firmy Amazon. Boimy się o własne zdrowie i naszych rodzin. Dlaczego nie zawieszą działalności na czas walki z zarazą? Z drugiej strony zmuszają nas do większej pracy i co chwilę podkręcają śrubę.

Co z tego że w autobusach siedzimy po jednej osobie - pisze p. Marta. Gdzie zaraz wszyscy się zbijamy w tłum przy drzwiach lub w szatni.

  reklama

Ostoja

Pracownicy informują, że firma nie sprawdza przy wejściu do zakładu temperatury ciała, pracownicy dotykają tych samych przedmiotów, które nie są dezynfekowane a o pracy w maskach czy innych dodatkowych środkach ochrony mogą jedynie pomarzyć. Do użytku otrzymują jedynie zwykłe rękawice.

Uważnie przyglądamy się sytuacji, koncentrując się na bezpieczeństwie naszych pracowników i dotrzymaniu obietnic złożonych naszym klientom - informuje Magdalena Weglewska z z biura prasowego Amazon. Przestrzegamy wszelkich zaleceń lokalnych i międzynarodowych organów służby zdrowia, które pojawiają się wraz z rozwojem sytuacji.

 reklama

Montessori 2

W otrzymanej korespondencji czytamy m.in o tym, że:
- Zwiększono częstotliwość i intensywność sprzątania we wszystkich obiektach Amazon.
- Zobowiązano wszystkich pracowników do pozostania w domu i zwracania się o pomoc medyczną, jeśli się źle poczują.
- Przekazano pracownikom informację o konieczności odkażania i czyszczenia swoich stanowisk pracy na początku i na końcu każdej zmiany za pomocą dostarczanych przez firmę środków dezynfekujących lub ściereczek do czyszczenia.
- Poproszono wszystkich pracowników o częste mycie rąk wodą z mydłem przez co najmniej 20 sekund, zwłaszcza po wyjściu do łazienki, przed jedzeniem oraz po kaszlu, kichaniu lub wydmuchaniu nosa. Jeżeli mydło i woda nie byłyby łatwo dostępne, należy użyć środka do higieny rąk na bazie alkoholu o stężeniu powyżej 60%.
- Zwrócono się do pracowników z prośbą, żeby na ten moment odłożyli wszystkie podróże służbowe, które nie są niezbędne.
- Dostosowano wewnętrzne procesy rekrutacyjne na niektóre stanowiska – zamiast spotkań bezpośrednich prowadzone są rozmowy wirtualnie, przy użyciu aplikacji Amazon Chime.

Czytelnicy też zwracają na podobne problemy u innych dużych pracodawcach w naszej okolicy. Taka sama sytuacja jest w firmie DGS tez jeżdżą zatłoczonymi autobusami i podobnie jak w Amazonie pracuje tam wiele osób - pisze p. Maciej. Momox i Durable z Przecławia. Dzień w dzień niemieccy kierowcy i tiry z towarem z Niemiec. Tam nie ma zagrożenia? Jakoś mi się nie wydaje. Ludzi też niemało tam pracuje.

Pin It